С молба за съвет при ТЕМПЕРАТУРА. 9 месечно бебе.

  • 10 855
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте!

Бебето ми е на 9 месеца и от 3 дни е с температура.  Не повръща и няма разтройство. Бяхме на лекар, който каза, че е летен вирус. През деня температурата я овладяваме, но вече трета вечер достига до над 39 градуса. Имаме Хексалгин, Панадол и Нурофен. Лекарят каза при ниска да даваме Панадол или Нурофен, а ако стане над 39 - Хексалгин.

Въпросът ми е как и през колко часа мога да ги комбинирам? Ако съм дала Нурофен кога мога да дам Хексалгин и кога мога да дам пак Панадол или Нурофен? Дават ли се едновременно? До каква температура трябва да продължавам да давам лекарства?
Слагам разбира се и влажни кърпи....
Много съм разтревожена.

Благодаря.

# 1
  • Мнения: 65
Да добавя... през деня, когато очевидно е по-добре да давам ли нещо или чак вечер, когато започва да вдига? Не знам как се прави. За пръв път ми е и е ужасно. Старая се да не се паникьосвам,но ме шашка самата идея за лекарства. Никак не съм привърженик, но след толкова дни борба и почти никакво хранене при толкова малък организъм...

# 2
  • Мнения: 360
миличка пробвай да сложиш на челцето му обелен картоф,може на крачетата да обуеш чорапки с оцет,но не чист да не му изгориш кожичката Peaceоцет+водичка и топи чорапките,после ги обуваш и държиш докато се стоплят,успех и дано му мине по-бързо Hug

# 3
  • Мнения: 1 860
 Писах ти на лични, прегледай и тази тема. Мокри чорапки можеш да обуваш, дори и да няма оцет. Аз лично не слагам, само с вода върши същата работа.

# 4
  • Мнения: 5 327
http://www.pramed.com/le4enie_na_vis_t.html
погледни и тук, ако не си го направила вече.
Моята педиатърка ме съветваша да редувам панадол и хексалгин на 4 часа, това обаче в случай че Т продължава да не спада. При нас падна от панадола и не съм давала хексалгин.
Не мога да ти кажа да не се тревожищ, защото аз също много се притеснявах, но ти пожелавам утре да сте здрави вече.

# 5
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
морки чорапки с или без оцет и разтривания на цялото тяло, може и по-хладна баня, на челцето и под мишнички ако търпи също
лично мое мнение е пуснете и едни изледвания или консулт с друг педиатър, 3 дни с висока Т не е редно да се тормози детенцето а и да ги натъпчеш с Тпонижаващи

# 6
  • Мнения: 2 521
Температурата при вирусите в повечето случаи не продължава повече от 3 дни.Предполагам че днес вече няма да има температура,но ако я поддържа все още,го заведи пак да го види лекаря.
Иначе Панадол,Нурофен и Хексалгин са с различни активни съставки и могат да се дават едно след друго.В смисъл че ако дадеш Панадол и след 1 час няма понижение на температурата,можеш да дадеш и Нурофен.Само не трябва да даваш едно и също лекарство през по-малък интервал от 4 часа,и не повече от 4 пъти в денонощие.Хексалгин давай само ако температурата е над 39 и не се овладява с другите температуропонижаващи.Също можеш да го даваш след Панадола или Нурофена ако не помогнат те.Надявам се обаче вече да нямаш нужда от тези съвети ,и малкия да не вдига температура днес Hug

# 7
  • Мнения: 378
Аз знам,че на 4 часа се редуват изполлзвай и съветите по горе те помагат най много Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 44 106
през 4 часа се дават.
ние скоро карахме 3 дни с 38-40 градуса. нищо друго.
аз лично - над 38 давам сиропче. 39 - свещичка ефералган, хексалгин при  около 40 и натам....

хексалгина е доста силен и хич не е хубаво да се дава, само за крайни случаи.

през другото време. хладка(но не студена) вана, мокри студени чорапки, компреси......и мнооогоооо течности, че бързо се обезводняват при високи Т.

При Т под 38 нищо не давам....даже и до 38,5 чакам често....
ако през деня няма или е ниска, нищо не давай.

ако продължи повече от 4 дни - вървете на лекар и пускайте изследвания, защото по-продължителната висока Т предполага вече бактерии.

# 9
  • Мнения: 4 292
Много внимавай с Хексалгина. Това е много силно лекарство и се препоръчва само в краен случай. По-добре дай първо Нурофен и малко след след това Панадол ако температурата е твърде висока. Двете лекарства са с различни съставки и могат да се комбинират, а и понижаването ще е плавно, което е най-добре за организма. Редувай на 6 часа, за тези месеци по-малък интервал не е препоръчителен.
Лекарствата ги почвай над 38.5, защото това е начинът организмът да се бори, а и температурата създава неблагоприятна среда за бактериите.

# 10
  • Мнения: 1 008
Въпреки,че аз го правя това с мокрите
чорапки с оцет,педиатърката е против.
Каза,че телцето на детето е много мъничко
и така с чорапките охлаждането може да
бъде прекалено.Иначе при Т, през деня съм давала
Нурофен, а вечер ако Т е висока-Нурофен и Хексалгин.
Но най-вече помагат чорапките....

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 272
И ние скоро бяхме с летем вирус и около 3-4 дена с неовладяна температура въпреки че бяхме на антибиотик. Аз давах панадол и мокрех кърпички с вода и я охлаждах, така успя да падне. На следващия ден ни назначиха по 3 пъти на ден панадол като лечение, въпреки че температурата падше вече до 37.4. Наистина е хубаво да пуснат и изследвания за всеки случай.

# 12
  • Мнения: 106
И ние преди седмица изкарахме вируса,педиатърката ми каза на 4 часа панадол нурфен и хексалгин ако вдигне по висока Т.Аз съм по притеснителна и мисля че над 38 е добре да даваш хексалгин да не стига високи стойности,защото те се свалят по трудно.Иначе чорапки с оцет и вода върши работа,но заедно с нурфена и панадола.

# 13
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Относно Хексалгина- само при температура над 39 градуса. Педиатърката на сина ми каза така:
- Панадол на 6 часа . Давам Панадола, ако до половин час не спадне температурата и продължава да е над 39 градуса- Хексалгин. Хексалгин не повече от 3 пъти дневно.

Иначе аз слагах мокри чорапки и понеже 4 дена беше с температура- предписаха антибиотик. От него се оправихме.

# 14
  • Мнения: 65
Благодаря!

Май влажна кърпа с 1-2 капки лавандула се оказа най-доброто за нас. Не я увивам, а само й обирам температурата по тялото и главата. От снощи вече няма, дадох само веднъж Панадол, защото вкъщи все по-трудно се доверяваме на традиционната медицина... Кръвни изследвания (не от вената!) й взеха още на втория ден с над 39 градуса, но си бяха чести. Май ще се окаже т.нар. Четвърта болест, което е вид лека шарка, която протича с висока Т без други симптоми и като Т мине се появяват червенички петънца, които да 2-3 дена изчезват. Днес се появиха. Не болят, не сърбят, нищо! Детето е заразно само докато има температура.
Това знам, както обикновено от хората и от информацията в нета. Лекарят сигурно ще го диагностицира след като вече е минало. Както обикновено! Аман!

Благодаря за полезните съвети, добре, че има форуми и разнообразни мнения и всеки може да си отсее...

Общи условия

Активация на акаунт