Юли свършва вече, търпеливо чакаме ОКТОМВРИйското човече

  • 14 440
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 595
  Цвети, това, което пишеш е много неприятно, но за съжаление май си е чистата действителност, която е в сила за всяка една болница в БГ  Confused  От доста познати вече слушам истории за това нагло отношение от лекарите и за този рекет в буквалния смисъл, който прилагат на бъдещите родители... заради това основно се ориентирах и към частна клиника (благодаря безкрайно за това на моята баба, която ще ни подпомогне финансово защото иначе нямаше как да си го позволим). Просто искам като ще давам толкова пари да ги дам на касата и да знам, че повече никой няма да иска нищо от мен и от съпруга ми защото както писах преди време мъжът ми хич не търпи подобен род изнудване и много се пали на тази тема и като нищо щеше да нашамари насред коридорите някой лекар или акушерка, които се опитват да му минат с подобен номер, без да се замисля, че това после ще рефлектира още по-лошо върху отношението към мен и към бебето...

# 256
  • София
  • Мнения: 48
Ехааа - 16 мами къде се сбрахте!!! То е било гледка уникална Joy
Аз не смогнах да дойда - бях забравила, че от 18:30ч съм на фетална - та ходих на среща с бебо (измести ви, няма как Mr. Green)

От феталната: всичко е ок. Имаме си 100% мацка, която вече се е нагласила да излиза - в перфектната поза е: надолу с главичката с лице към гръбнака ми (т.е. нямаме снимки - само едно око и половин нос видяхме...)
1360гр е и продължава да си върви седмица назад (по ПРМ съм 30+г.с., а по ехограф средно 29г.с. ...). Но аз съм с по-дълъг цикъл, така че това обяснявало нещата - казаха, че нямам място за притеснения, просто мацката ще е финна (да видим Flutter)
Между другото аз живея в жълтия блок зад тези двата, вече ще се оглеждам за вас като излизам из квартала! Grinning
Стига бе - този с бариерата? И аз съм тук!!! (от около две седмици) хихихихихихих - май ще си комшийстваме Laughing
Мууни - ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! Всичко най-прекрасно!
Герчо - много ме радваш!!! Дерзай и гони до край, само така!!!

# 257
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Днес сте много активни, доста съм проспала и сега не мога да наваксам.
Честит рожден ден на Мууни - щастие, радост, любов и наесен един сладък бебок
Честити покупки на всички, които са си купили нещо
Чакам с нетърпение снимки от голямаааата среща ( 16 човека ихаааа )
Ние вчера бяхме на плаж на едно езеро, беше един от най - топлите дни ( 29 гр  Laughing ) и се прибрахме късно и скапани. Ще гледам тия дни да кача снимки на кит по бански  Joy
http://www.oktomvriiki09.snimka.bg/album.php?album_id=336450&pid=13857188
Хубав ден  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 13:18 от kaka_dora

# 258
  • Мнения: 311
Норче  Hug в Дианабад от страната на хотел Диана и пояснението ще се самоцитирам
Много хубав човек си  Hug дай боже всеки ден да срещам така положителни и усмихнати човеци Heart Eyes
Addri , магазинчето до аптеката на светофара до големия жълт блок на бул. Никола Габровски, но от другата страна не от твоята, преди спирката - магазина се казва 2morrow, сигурна съм че го знаеш от нашия район е  Mr. Green
цената е 49лв. Много удобен, ама много ... Heart Eyes

Заформи се групичка Дианабад  lalalala

# 259
  • Мнения: 12
Adi84 сега си изчиствам личните, уж нямам много, но защо така става.

Tsvety, аз съм сигурна, че тези пари, които той ти е искал са за избор на екип. Ако питаш мен, ако тръгнеш да раждаш и отидеш в болницата, няама кой да те върне, независимо че нямаш избран лекар. Те нямат право да те върнат, защото раждането се поема от здравната каса, но по този начин рискуваш да не знаеш при кой ще родиш. Моя приятелка реши, че няма да плаща и така направи, изтехоха и водите и отиде при който е дежурен, беше доволна, но нали знаеш, всичко е до късмет.
Пожелавам ти успех, дано намериш твоя лекар. Защо не отидеш и на деня на отворените врати в Тина Киркова, който е на 19 Август и там да разпиташ всичко гл. акушерка. Телефона е 822 18 08. Стискам палци.

# 260
  • Мнения: 3 641
tsveti_ ,ако не е тайна кой е лекарят в Тина Киркова. Наистина избора на екип вече е 900 лева, но отделн ое престояв болницата. 40 на вечер. Общо става към 1200 Rolling Eyes Там коментарите бяха ,навсякъде са таквиа цените и в Шейново     е 1000, време било да се вдигнат Shocked
Но в такива моменти човек на всичко е съгласен само и само всичко да е наред. Един познат на наши приятели е теглил кредит за ражането и всички неща, какво да прави човек измислил вариант.
Норче, приятен шопинг и да докладваш после Hug
Радостинка, браво за бебка Hug
Addri , честито  Hug

# 261
  • Мнения: 1 107
Addri - много е хубаво леглото, надявам се не ти пука за коментарите за черното. И при мен една от количките, които съм харесала е в черно, пък ако иска някой да цъка с език...

Цвети - много ни е криворазбрана действителността в БГ, бяхме коментирали и по-рано за съжаление "измисленото" здравеопазване и кадрите в него...лошото, че за най-ценното човек се надява на милост, вместо да получава цялото внимание и загриженост на света #2gunfire

# 262
  • Мнения: 68
Нямам търпене да видя снимки от софийската среща  Heart Eyes
Адри много е хубава кошарката. Със здраве да я ползва бебко

ВАРНЕНСКА СРЕЩААААА
Темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=411667.new#new

# 263
  • Мнения: 93
Ади,не става въпрос само за парите....то няма да е само тези 900лв,а и странното е,че много други хора казват,че няма такава такса! newsm78 А това е ако искаш екип/който в много случаи не е този за който си платила/.
Деси и аз много не го разбрах,но като сметнах доста излиза да родя там,другото е че той ми се стори малко джаста-праста....и уж на касата да съм платила тези пари...
Мислех да ходя в Шейново,но преди около 2год изживях най-големия си кошмар...и не знам ,то се с познати става иначе не знам.
А някой знае ли нещо за  newsm78 например Майчин дом,или някъде другаде,пак ли трябва да платя задължително избора на екип? Мен ме издразни факта ,че не ми каза че ще е по-добре да платя тези пари,а че е задължително.от къде на къде   smile3512

# 264
  • София
  • Мнения: 1 595
Дианабадските майчета, дайте да заформим една регионална среща в района тези дни. Аз още една седмица съм тук в офиса и после излизам в отпуска за малко моренце и след това от средата до края на август съм пак на работа, а след това ми се сливат нови две седмици отпуск и болничния за раждането и вече рядко ще се мяркам из този квартал освен за да видя колегите и да си минавам през доктора, който ме "следи" тук по ЗК в 15ДКЦ.   Слагам "следи" в кавички защото при него ходя просто заради болничните и т.н., а реално си правя изтинските прегледи там където ще раждам, но тук ми е на две крачки от офиса и ми е удобно просто  Simple Smile

# 265
  • Мнения: 23 460
Цвети,задължения нямаш към никой.Отиваш,раждаш при екипа на смяна и готово.Друг е въпросът дали ти синавита да родиш  при дежурен екип без уговорка.

# 266
  • Мнения: 63
Здравейте мемчета!

Аз току-що се връщам от лекар и докладвам. Мериха ме, урина и тн. но без видеозон. Било ми всичко нормално и не ми се полагал повече видеозон, освен ако няма нещо притеснително. Медицинската сестра ми направи забележка за високите токчета (те наистина са кокили) и взе да ми обяснява защо били опасни.... ама нещо звънна телефона и така и забрави да обясни и аз забравих да питам, но не смятам да се отказвам от тях. Тъкмо си ги купих от Зара.
На корем съм нараснала, но.... не и на килограми. Не съм мръднала за един месец!!!!!! Което според мен не точно така, защото миналия път ме мериха следобяд като се бях наяла и напила, а сега сутринта на гладно. Не се притесниха изобщо. Само лекарката каза, че явно имам съм си слаба. Посъветва ме да увелича малко калориите и особено приема на мляко. Друго интересно, праща ме на физиотерапия за бременни. Имам малко халтави стави, не знам как се казва на медицински език, но съм доста пластична и от разщиряването и разхлабването на ставните връзки ми се появи болка в едната тазобедрена става (имах я и в пубертета). Та сега ще ходя на разни сгъвания и рязгъвания и не ми е ясно още на какво. Също ме посъветва да си мося колана за бременни. Иначе бебето си е ок, слуша му сърд. ритъм. Даде ми и документ, че мога да летия защото ще ходя малко до Швейцарско, а то си е на 7 часа път. Стига толкоз за прегледи!

Future maman и другите мамчета , на които им е харесала количката, която показах.... отказах се! Моичкия нали е инженер на първо място веднага забеляза, че май не е много стабилна тази количка. Центъра на тежестта някакси пада назад и мога да си преставя как може д ападне като закача някаква чанта на дръжката.  Иначе тук много на мода са Куини и Макси Кози. А бебешките магазини са както всички големи в Западна Европа, Mamas and Papas, Mothercare, Cap, H&M, Baby Shop, Next и тн. Има и цигански магазини, ама те са най-вече за индийците. Като казваш, че ти е интересно в арабския свят, хубавото е луксозните сгради, хотели, шоп. центрове, но традиционните къщи (не на богатите) са си пълна цигания. Освен това в целия Близък Изток е пълно с индиици и тва е най-голямата цигания. Мога да ти разправям с часове, ама да не оттегчаваме другите.

Ани Боланд, явно с теб сме близки по притеснения и виздания. Казваш, да не се притеснявам за бюста и че може да се коригира.  Embarassed Ами моя е коригирам...  Tired Сега сигурно ще бъда заклеймена от много мами.

Аддри, честито ти креватче! много сладки сънища в него.

Муни, честит рожден ден! Все така уверена и здраво стъпила на кралата си! И един прекрасен подарък на есен!   bouquet

Герчо, страшни са тези от бърокращината! Дерзай!

Аз сега си обувам новите обувки от Зара и хуквам към мола да се шляя из детските магазини. Но първ аспирка ще ми е БъргърКинг или нещо от сорта! Щом не съм се ошишкала мога да си го позволя Wink

# 267
  • Мнения: 571
Ето снимките за тези които нямат търпение  Wink
http://picasaweb.google.bg/valcho.valchev/2009#

Срещата беше много готина. И аз съжалявам, че успях да остана повече  Hug
По повод на плащането... ми аз затова съм в частна клиника, щото ми писна от глупости.

# 268
  • Sofia
  • Мнения: 26
Цитат
Дианабадските майчета, дайте да заформим една регионална среща в района тези дни.
Нямате грижи от моя страна!  Hug За биричка винаги сме насреща  Mr. Green

# 269
  • Мнения: 23 460
Еди,мерси за страхотните снимки.Аз приличам  на Годзила,ама...Лицето ми естанало като топка-подпухнало.Ужас.

Общи условия

Активация на акаунт