Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте! Не съм сигурна дали темата ми е за тук, но все пак... Бременна съм. Последният ми цикъл беше на 05.06.09г. Миналата седмица бяхме на лекар- гледаха ни на видеозон и лекарят каза, че плодът е още мн малък- към 4та седмица/ Оплождането било станало след 20ти (моят цикъл не е точен). Но по мои изчисления, а и аз си знам кое кога е станало не може да е след 20. Сетих се едва снощи, че на 13.05 и 15.05 последователно ми биха 2 инжекции метилпреднизолон и пих дехидрокортизон на схема около 10 дни- дали са оказали влияние. Ако действието им е 1 месец на пред възможно ли е да са предизвикали забавяне на развитието на плода/ Цяла нощ не мигнах да го мисля и утре ще отида при гинеколога си. Но все пак някой ако има представа- колко време след приема тези лекарства действат в организма и дали е възможно да са навредили по някакъв начин моля да пише.

# 1
  • Мнения: 3 988
Mariya_AN, много момичета, които забременяват след ин-витро са на метилпреднизолон и/или дехидрокортизон от момента на пункцията (съвпада с овулацията) до края на 1-ви триместър.
Поговори утре с лекаря си, но аз смятам, че няма нужда да се притесняваш.
Успех!  Grinning

# 2
  • Мнения: 124
Mariya_AN, много момичета, които забременяват след ин-витро са на метилпреднизолон и/или дехидрокортизон от момента на пункцията (съвпада с овулацията) до края на 1-ви триместър.
Поговори утре с лекаря си, но аз смятам, че няма нужда да се притесняваш.
Успех!  Grinning
Да, прочетох и се поуспокоих/ Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт