Бродирана красота - Гоблени 62

  • 66 248
  • 423
  •   1
Отговори
# 405
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Започнах зодия Водолей.Точно там в табличката с конците,над нея има раздели А - показани са кръстчета,раздел В-контура и раздел С- в който е уж показан този бод, но не го различавам(разгадавам).Но може би това ще излезе шитото с ламето.Схемата ми не е закупен оригинал.Затова продължавам да ви досаждам - започнах го на синя Аида 14.Правилно ли съм постъпила или след като се попълва с фон мога и на друга.

Ето го ключа
 

В графа В са кръстчетата, в графа С е контурния бод, а в графа D е това което свързва звездичките от ламе. Нещо като контурния бод, но от едната звездичка до другата. Дано да си ме разбрала

# 406
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Здравейте, искам да ви помоля за схемата на един дименшънс, надявам се и на вас да ви хареса   bouquet




Хубава вечер на всички и се надявам, че вие шиете малко повече от мен  Laughing  Wink

# 407
  • Плевен
  • Мнения: 143
Лейди -  Grinning къде си  #Crazy Thinking току що се натъкнах на твоите папагали

 Ето тук се продават  Mr. Green но ми се струват бая скъпички  Rolling Eyes

http://www.abcstitch.com/subjects_php/subjects.php?subject=parrots
Някой пазарувал ли е от тука ,че има доста интересни неща  #Crazy
Тука е каталога на Вервако по азбучен ред

http://www.abcstitch.com/subjects_php/subjects.php

 Търся едни патета но не знам как е на английски newsm78 Whistling пате?Ако някой може да помогне   Praynig  bouquet

Унчита благодаря   bouquet Hug Търся тези патета



 Дали са на Вервако и под кой №  newsm78 Rolling Eyes

Ето и твоя Дим  Grinning

 http://dump.ru/file/3090753

  Peace

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 21:59 от pepen

# 408
  • Пловдив
  • Мнения: 647
duck май е пате... от Доналд дък  Mr. Green сега ще проверя  Wink
 

duckling ми излиза в речника, че е пате, а само дък е патица  Peace

# 409
  • София
  • Мнения: 2 664
Момичета, най-после завърших майката с бебето (Люлчина песен). Сега ми предстои рамкиране (това ще е първият ми рамкиран гоблен, ако не броя кафеджийката за свеки) и отново ми трябва мъничко помощ - КЪДЕ В ПЛОВДИВ ДА РАМКИРАМ?
Кафеджийката рамкирах в Мистър гоблен (но ми сбъркаха номера на рамката и изобщо останах много недоволна) - приемам всякакви съвети.
Успех на всички с творенето на красоти и до скоро.

# 410
  • Пловдив
  • Мнения: 647
На мен Дид_таг ми е давала съвет да рамкирам в Купчийница, запомнила съм го като тръгна да рамкирам, че има добри отзиви Simple Smile Иначе съм рамкирала в едно до джамията вдясно, хубаво правят, но е скъпичко, скъпичко ми беше и в Ренесанс (зад Тримонциум). А това Купчийница се намира някъде близо до Мистър Гоблен като го гледах на картата  newsm78

http://kupchiinica.blogspot.com/

това им е сайтът, имат и карта. Благодарим на Дид_таг   bouquet

# 411
  • София
  • Мнения: 2 664
Много ти благодаря, Унчита.
Благодарности и за Дид_таг

# 412
  • Пловдив
  • Мнения: 414
Добро утро, балкончето е празно и като първа, кафето от мен:


Стига с тези благодарности, че ми става неудобно. Ренесанса не работи август, а magi_sveta ако не бързаш, изчакай до вторник - в Купчийницата чакат нови модели рамки - още. Снощи бях там. Wink

Хубав ден!!!!!!!!!

# 413
  • Мнения: 62
 Simple Smile

добро утро и от мен, момичета  Wink
аз напредвам с Арабското момиче на Ланарте....става страхотно благодарение на вашите съвети и на телефона, който беше поместил някой на Аксиома (там бяха много любезни и отзивчиви) - послушах ви и си ги шия с кръстчета (малко отзад не става перфектно, но ...)....когато поушия още малко ще го снимам, за да се похваля и аз с нещо...
...през деня съм на работа и само ви чета и си пълня очите с вашите неща и се нахъсвам да шия вечер

  bouquet с пожелание за хубав ден и много много ушити знаци

# 414
  • Мнения: 5
В Разград има две магазинчета за гоблени - почти едно срещу друго.
Намират се в центъра - пешеходната зона.
Едното е до кафе "Ванеса"- във входа на 1ет., а другото е в бившия "Подаръци".
Адрес: бул."България" - 11 и 34.

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 10:07 от krk_kr

# 415
  • София
  • Мнения: 113
Здравейте, сръчни момичета!
От известно време честичко надничам при вас, за да се насладя на творенията ви! Радвам ви се много!
Аз бродирам рядко и то когато ме обхване една особена необходимост да правя това. Миналата година ме запали Зори с нейните мини коледни чорапчета и направих едно. Сега отново я усещам тази потребност и вчера посетих магазина на DMC на Ст. Стамболов. Там харесах един разделител на Вервако с Ейфеловата кула. Тук можете да го видите:
http://www.shopwiki.co.uk/_Eiffel+Tower+Bookmark
Искам да го направя за подарък на сина си, който има РД след месец. Моля ви да ми помогнете за намиране на схема! Досега не съм бродирала с ограничен метраж конци и се притеснявам, защото много трудно се справям с възлите, които често ми се получават, а и имам доста конци, които бих могла да ползвам. Благодаря ви предварително!

# 416
  • Мнения: 0
Благодаря Дуданка и dit_tag!Помогнахте ми много и ме извадихте от заблуждение.Явно моят ключ не е бил пълен.Сега нещата са ясни! Hug

# 417
  • Мнения: 747
... и се притеснявам, защото много трудно се справям с възлите, които често ми се получават...

didocia, добре дошла! Moже и смешно да ви звучи, но при мен възли се получават, когато реша да ускоря темпото Mr. Green Затова карам яваш-яваш. Да се оправдая за мравешките си темпове, де Wink Впрочем възлите разплитам, като ползвам 2 игли, и досега винаги съм успявала. Ами тъй, де, като няма с к'во друго да се похваля, с раплитането на възли да е Laughing
plam4o, Арабското момичер от Аксиома ли го взе? Че нещо не го виждах в каталога... А на гърба вертикални чертички ли ти се получават като шиеш кръстчетата? Ако е така, не би трябвало да имаш притеснения...
Да не пропусна да поздравя Марулка за циганката- страхотна е! Tези лица на Ланартевите женици се получават невероятно. Просто безупречни дизайни.
Ай, Unchita, аз защо имам чувството че duck  има друго първо значение  Joy Heart Eyes Ах, Неличка... така ми размъти главата тази сутрин  Heart EyesLaughing

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 15:09 от Прасчо

# 418
  • Мнения: 62
plam4o, Арабското момичер от Аксиома ли го взе? Че нещо не го виждах в каталога... А на гърба вертикални чертички ли ти се получават като шиеш кръстчетата? Ако е така, не би трябвало да имаш притеснения...

не, аз съм от Добрич и си го купих оттук, но го има и там  Simple Smile и то с 10лв по-евтин Sad, защото просто нямах търпение да започвам да го шия
а за отзад Confused да става на чертички, но не съвсем, защото има много бодове пръснати и като прескачам става едно....никога няма да го покажа....но пък това ми е първия гоблен с кръстчета

# 419
  • София
  • Мнения: 9 850
Гърба си е гръб, важното е отпред да става добре, пък отзад ако ще на китеник да прилича... Simple Smile Моят Дим е точно така - отпред си е ок, а отзад ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт