данонино на 8 месечно

  • 8 579
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 296
Дъщеря ми е на 10 месеца и още не е опитвала вкуса на киселото мляко. Не бих дала точно Данонино, защото знам какво е съдържанието и не смятам, че този продукт може да предложи нещо полезно на моето бебе.
Винаги съм се чудила на какво основание Българската Педиатрична Организация препоръчва този продук и го квалифицира като полезен и важен за развитието на децата? Сравнявайки го с боклуци като чипс и вафли, може би?

pepi_maika, никак не ми се наравят коментари от рода на ''тук всичко е ужасно, в чужбинско всичко е ок". Не само, че не ми се нравят, но и не съм съгласна с това. Има много нередности тук - да! Това никой няма да го оспори. Контролните органи не си вършат работата адекватно - това също е вярно. Но, ще извиняваш, това е световен проблем и хич, ама хич не мисля да се самозалъгвам, че "тези неща само в България се случват". Ами не се случват само в България. И поради тази причини, а и за да ми е мирна главата, аз си следя съдържанието. Независимо от това, коя институция какво препоръчва и кое, къде е произведено.

И накрая ще кажа, че на синът ми съм купувала Данонино, защото ме е молил, привлечен от лъскавите реклами. Той реши, че не му харесва и отдавна не си е искал. И понеже имам наблюдение и върху други деца - повечето не си падат толкова по вкусовите качества на продукта, колкото по това, което върви с него. Влакчета, букви и т.н. Браво за концепцията, който я е измислил!

# 31
  • Мнения: 97
Докато четях  pepi_maika се зачудих, кога съм минала в рекламния пояс в текстов вариант. Thinking
По отношение основанията за подкрепа, от която и да е лекарска асоциация, на който и да било търговки продукт си имам създадено мнение.Тук не е място за коментри по въпроса.Само ще спомена, че съм изключително подозрителна.
Данониното и продуктите на Данон не са ми важни изобщо, без значение колко пъти ще ме залеят "гениалните" открития от рекламите им.Рядко ги купувам.Даже изключително рядко.Както са споменали вече, случва се, когато са били видяни в магазин от малкото хлапе(досега 2 пъти).
Батко му отдавна спря да проявява интерес към подобни изкушения.С малко помощ от нас с татко му, естествено. Wink
Мисля си,... как израстват правилно костите на децата, пропуснали по някаква причина необходимите порции калций и вит.Д от Данонино-то??? newsm78

# 32
  • Мнения: 14
!!! ВАЖНО !!!

pepi_malka,
да кажеш на педиатърката си - БЪЛГАРСКАТА ПЕДИАТРИЧНА АСОЦИАЦИЯ НЯМАТ ПРАВО ДА ПРЕПОРЪЧВАТ ПРОДУКТИ!!!
ПО ЗАКОН!!!

Така че, Данон с тяхното химическо Данонино се сещате къде да отидат точно...

Преди време Валя Ахчиева разследваше "великата" вода, подходяща за бебета "Thorn Spring" - и тогава изнесе факти, относно позованането на БПА по разни етикети на продукти. Тогава се и среща с председателя на тази съмнителна структура и му го каза.
Да не говорим, че нашата БПА изобщо не е легитимна, ама то това е съвършено друг въпрос...

# 33
  • Мнения: 168
Аз по принцип съм противник на марката Данон  Mr. Green Не мога да си представя, как нещо се обябява за кисело мляко, след като не е......

Давам плодово кисело мляко съвсем натурално т.е. домашно кисело мляко с плод
цитирам твоя пост, защото ме заинтригува последното изречение "домашно кисело мляко ", а тези които нямаме село и респективно крава или коза, как да си произведеме "домашно кисело мляко "?
кое според вас мляко да ядеме на пазара, което няма консерванти, оцветители, Е-та......

после видях и за водата - ами каква да давам на моето дете - Девин изворна ли?тя да не би да е по-добра от Thorn Spring"
за сведение - http://19min.bg/news/8/3046.html?allr=true

# 34
  • Мнения: 25
pepi_maika, може ли да помолиш педиатъра си да ти каже къде може да се намери информация за българската педиатрична асоциация? Питам съвсем сериозно. Иска ми се да виждам какво правят, какво публикуват, какво смятат за дадените продукти, които препоръчват; би трябвало да издават информация, по списания специализирани ли, по сборници ли, знам ли... търсих, но не намерих; затова ако може твоят лекар да каже къде да я намерим тази асоциация, би било полезно  Peace

Ще ти дам по-подробна информация, когато се видя с моя педиатър искам да ми разясни малко повече за да не подведа никой Simple Smile

# 35
  • Мнения: 38
Аз по принцип съм противник на марката Данон  Mr. Green Не мога да си представя, как нещо се обябява за кисело мляко, след като не е......

Давам плодово кисело мляко съвсем натурално т.е. домашно кисело мляко с плод
цитирам твоя пост, защото ме заинтригува последното изречение "домашно кисело мляко ", а тези които нямаме село и респективно крава или коза, как да си произведеме "домашно кисело мляко "?
кое според вас мляко да ядеме на пазара, което няма консерванти, оцветители, Е-та......

после видях и за водата - ами каква да давам на моето дете - Девин изворна ли?тя да не би да е по-добра от Thorn Spring"
за сведение - http://19min.bg/news/8/3046.html?allr=true

Относно Е тата, и аз не я  смятам за  толкова вредна съствка, може да погледнеш в нета и да видиш  че е широко приложена в други  хранителни продукти, Специално на опаковката на Данонино няма такова нещо, като Е-та само съставки.


# 36
  • Мнения: 14
Нямам нищо против Thorn Spring, или която и да е друга вода. А и тази статия, която я цитираш може да бъде написана и публикувана със същата сила за всяка вода на БГ пазара или каквато и да е било друга стока Simple Smile
Въпросът,  е че БПА нямат законово право да поставят логото си върху разни продукти и да ги препоръчват като подходящи за деца.
Смята се за манипулация и подвеждане на потребителите.
Вече кой какво дава на собственото си дете е личен избор.

# 37
  • Мнения: 258
Здравеите интересувам се дали мога да дам данонино на дъщеря си която е на 8 месеца как мислите вие давате ли ? Wink

Това не е ли кисело мяако - то е след годинка, според педиатъра ми и съм го спазвала.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Защо си решила да даваш точно Данонино. Пълно е с консерванти и оцветители.  За 8 месечно бебе- кърма или АМ.

# 39
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз давах по 1 на ден. Педиатърът ми позволи. Данонино не е кисело мляко а извара, ако си въвела извара няма проблем да дадеш.
Не всички Е-та са вредни или консерванти.
Бръмбазела, ти би ли ми казала каква е разликата от прясно и сухо мляко? Аз мога да ти разясня - няма разлика. Сухото мляко е изсушено прявно и по този начин се убиват бактерии, които биха могли да навредят. Нека да ти кажа, че почти никой не работи с прясно мляко, защото качеството му е лошо, а не по някаква друга причина.
Фен съм на Данон и само на тях имам доверие, защото съм била доста години в тази среда, но в конкурентна фирма на Данон. Видяла съм разликите и съм си направила изводите.
Данонино, каот цяло е много добър продукт. Останалото е личен избор.

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 23:32 от Diana

Общи условия

Активация на акаунт