данонино на 8 месечно

  • 8 574
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 510
Не бих дала нито млечни продукти, нито Данонино на бебе на 8 месеца.  Peace

Вместо този "невероятен" продукт на Данон, би могла след навършване на годинка и след като постепенно си въвела кисело мляко, да приготвяш микс от кисело мляко + пресен сезонен плод, а може и + бисквитки. Това е чудесна следобедна закуска и за малки, и за големи.


 Peace Сега поне има пресни плодове бол,защо ще го мъчиш с това Данонино? С вит.Д е обогатена всяка млечна каша,а през лятото няма начин да има недостиг  Laughing През зимата е достатъчно да изведеш детето без ръкавички и пак ще си набави нужното количество...

# 16
  • Мнения: 2 011
Всъщност прочетох и другите две публикации на pepi_maika и лампичката светна.  Wink

# 17
  • Мнения: 25
Всъщност прочетох и другите две публикации на pepi_maika и лампичката светна.  Wink

Да, поглеждайки моите постинги, можете да разберете, че съм нов потребител, който има три коментара на тема кисело мляко, ориентирани в една посока. Причината е съвсем проста - според мен цари сериозно невежество в нагласата ни към някои фирми, все пак се опитвам да не говоря само за марки, за да ми излезе публикацията, и много лесно се включват хора да плюят дадена марка, но не и такива, които да я защитят.

ДА на мен тези продукти ми харесват и ДА вярвам им за качеството.
ДА няма да храня семейството си с други боклуци.

Същият пример мога да дам и за компания, произвеждаща месо и месни продукти, вода, хляб и други хранителни продукти.
Да според мен трябва да има хора в тоя форум, които да се опитат да информират останалите в дадена посока.

И ДА за съжаление съм патила със семейството ми  именно от кисело мляко и доктори невежи, които вярват на слухове и не осъзнават какво силно обществено влияние имат.
Да е жив и здрав моя педиатър, ама защо има и други лекари дето са си взели изпита примерно с един курбан.
След това със контролни органи, които не си свършили работата ???, с институции които трябва да пазят потребителите, или поне това декларират, а не го правят и така до безкрая.

А сега тъй като за съжаление имам доста свободно време реших, че мога да предпазя останалите майки с нещо като позитивна комуникация - харесвайте това, то е качествено и т.н. а не подхождайки негативно с изречения като Х-марка е боклук, отрова и разни там други или разказвайки личните си проблеми, както се налага да правя сега.

ДА, скъпи майки, естествено че е много добре да дадете на децата си пресни плодове с млекце обаче не на фирма, която изкупува незнайно какво сурово мляко и която уж държавата е инспектирала, защото ако се окаже че в това сурово мляко е имало нещо нередно, то отива в продукта и после в човешкия организъм.
И после трябва да се оправяш сам.

А ако си консумираш продуктите на доказани в цял свят големите фирми производители, които си спазват законите и стандартите, знаеш, че здравето на семейството ти е напълно защитено - не от собствената ти държава, а от чуждите контролни органи ! Само в България ни дават второ качество продукти безнаказано - по света това не остава безнаказано.

Честно казано, надявам се да ми качат този коментар, но не съм готова да водя писмена война с вас.
Яжте си каквото искате на която марка си искате и стискайте палци освен да ви е вкусно да ви е и БЕЗОПАСНО.
Защото ако не е, трябва съвсем сами да си се оправяте. Е, ще спрете да консумирате марката, с която сте имали проблем, но на кой ще накривите на шапката - на никой.
Също никой не може да ви върне здравето на семейството ви.

И ДА смятам, че когато искаш да събудиш една нация от сън трябва да го правиш с положителни примери, а не като плюеш тези, с които си имал проблем.

Обаче ми стига една седмица в тоя форум, където  само ме заливат с негативизми. Бъдете си така настроени и се усмихвайте Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 406


Честно казано, надявам се да ми качат този коментар, но не съм готова да водя писмена война с вас.
Яжте си каквото искате на която марка си искате и стискайте палци освен да ви е вкусно да ви е и БЕЗОПАСНО.
Защото ако не е, трябва съвсем сами да си се оправяте. Е, ще спрете да консумирате марката, с която сте имали проблем, но на кой ще накривите на шапката - на никой.

публикуването на мнения става първоначално само с твоя воля. дали това е в разрез с правилата на форума решават модераторите.

не си съвсем права, защото ако 1000 майки не харесват определена марка детска храна, са сила. както виждаш, могат да повлияят на още 10 000 , така че да спрат да купуват същата марка. дали ще спадне търсенето на продукта? а печалбата на производителя? мнението на обществото е от изключително значение. ако това в БГ производителите още не искат да го разберат, си е за тяхна сметка.
а ако действително Данонино е полезно, искам да го прочета някъде в научен труд и да видя необорими доказателства. дотогава ще продължавам да смятам, че са просто още един продукт на пазара, а рекламата им е "мижи да те лажем"

# 19
  • Мнения: 3 929
Не ти препоръчвам да даваш Данонино изобщо, а да не говорим за 8-месечно БЕБЕ.

# 20
  • Мнения: 5 401
.... ДА, скъпи майки, естествено че е много добре да дадете на децата си пресни плодове с млекце обаче не на фирма, която изкупува незнайно какво сурово мляко и която уж държавата е инспектирала, защото ако се окаже че в това сурово мляко е имало нещо нередно, то отива в продукта и после в човешкия организъм.
И после трябва да се оправяш сам...

Широко известен факт е, че именно Данон НЕ работят с прясно мляко, а със сухо. Освен това използват технология за облъчване, известна като UHV (Ultra High Frequency). Моля, http://www.britannica.com/EBchecked/topic/613390/ultra-high-temp … re-pasteurization

Цитат
...This milk can be stored without refrigeration and has a shelf life of six months to a year...

Да, невероятно полезно и здравословно е, но аз предпочитам да "тровя" най-любимите ми същества с други марки, които не могат да си позволят скъпи технологии, а истинско качество!  Laughing

# 21
  • Мнения: 2 011
pepi_maika,от последния ти пост оставам с впечатлението,че всички майки в Б-я са супер заблудени,а ти като пътеводна светлина се опитваш да ги просветлиш,какво е добро(разбирай Данон) и какво не е.
Всички знаем как се прави Данон и че всъщност нямат право да наричат продукта си "кисело мляко",защото то не е такова,но ти си го консумирай с наслада и си мисли,че приемаш полезни вещества.  Wink
Все пак ние си решаваме - информирано и отговорно.Носим си и последствията.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз по принцип съм противник на марката Данон  Mr. Green Не мога да си представя, как нещо се обябява за кисело мляко, след като не е......

Давам плодово кисело мляко съвсем натурално т.е. домашно кисело мляко с плод

# 23
  • Мнения: 49
ok както и  да  е  ясно няма да дам данонино на малката след 1 годинка може би бих дала а относно витамин д той нали все пак се дава на капки на бебетата и  то задалжително така че няма страшно от дефицит Peace

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
ok както и  да  е  ясно няма да дам данонино на малката след 1 годинка може би бих дала а относно витамин д той нали все пак се дава на капки на бебетата и  то задалжително така че няма страшно от дефицит Peace
Въобще не е задължително. И на двете си деца не съм давала, рахит нямат.
Данонино давам на големия ми син когато го почерпят някъде, за 3-4 пъти общо драма не правя. Малкия си хапна едно миналата седмица, почерпен на детски рожден ден, също го приемам, все пак е на 1г.

# 25
  • Мнения: 25
Не мисля да взимам повече отношение по тази дискусия. Всеки сам преценя какво да прави. Отидете в чужбина и вижте там как е положението и едва ли е толкова лошо, колкото се описва тук.
Аз съм живяла и тук и там и на никой който произвежда в бг нямам вяра. Но това е защото както казах съм си напатила.
Приятна почивка на всички майки, които ще почиват

Пепи

# 26
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Лично НЕ бих дала Данонино!!!Впрочем изобщо не купувам нищо на фирмата!За дете на такава възраст  newsm78 Не!Ти решаваш

# 27
  • София
  • Мнения: 2 006
Не бих дала Данонино, аз също не консумирам такива продукти. Има повече Е-та и захар, отколкото други неща. По-добре сложи пресни плодове в кисело мляко.

# 28
  • Мнения: 616
pepi_maika, може ли да помолиш педиатъра си да ти каже къде може да се намери информация за българската педиатрична асоциация? Питам съвсем сериозно. Иска ми се да виждам какво правят, какво публикуват, какво смятат за дадените продукти, които препоръчват; би трябвало да издават информация, по списания специализирани ли, по сборници ли, знам ли... търсих, но не намерих; затова ако може твоят лекар да каже къде да я намерим тази асоциация, би било полезно  Peace

# 29
  • Мнения: 49
ще го питам ама съм100% сигурна че не знае нищо по вапроса тя моита педиатарка е стара и некомпетентна по отношение на такива вапроси въобще какво да кажа тя ме караше да захраня от 3 месец такаче няма какво да говорим. Ама какво да ви кажа скъпи майки в днешно време сам абселютно сигурна че всяка една храна не  е качествена та дори и много много некачествена едно време всичко е било естествено и домашно а сега сичко е химия консерванти  и какви ли не изкуственяци но нямаме избор това ни се предлага и и да искаме не можем да живеем здравословно както са живеели хората преди 100 години когато всичко си е било истинско но това е далга тема   love001 txtloves txtloves txtloves

Общи условия

Активация на акаунт