Далеч ли е училището на вашите деца от вашият дом ?

  • 4 764
  • 77
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 592
Потърсих на зад но ненамерих такава тема
Ние живеем в края на града и на 2 км от центъра , доста е далечко и някой път е трудно защото мъжът ми патува по Европа и единственото нещо с което се придвижваме е такси защото пеша в тези жеги е непоносимо !
В избора на училище тази година избрахме училището което има реис който точно спира там и спирката е близо до нас ! Растоянието е около 3-4 км от дома ни ... тя искаше повече в другото училище но до там трябва да иде с 2 рейса което е много време.... а с такси ще ни струва около 4 лв само отиване , и не можем да си го позволим ! В първото училище разтоянието беше 3 км , избрахме това училище защото беше най-елитно и не съжелявам Simple Smile
За това ми е интересно близко ли живеете до училището на децата ви, а ако сте далече с какво ходят те на училище
 Hug

# 1
  • Мнения: 3 622
Живеем на центъра и голям късмет е че има добро у-ще много близо до дома ни.  Училището е на не повече от 5 мин от нас.

# 2
  • Мнения: 87
Разстоянието от дома до училището никога не е било определящо. НО разстоянието между училището, ДГ и офиса до 7-ми клас -ДА. Най-важно е какъв е класния до 4 кл. и самото училище с всичките му учители.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 901
Потърсих на зад но ненамерих такава тема
Ние живеем в края на града и на 2 км от центъра ,
 Hug

Само да ти кажа, че има градове в тази държава, където "на два километра" си е мнооого близо.
Вземаме ги пеша за около 15 минути, без да се натоварваме с бърз ход.
Също така, голям късмет е, ако в радиус от 2 километра имаме добро училище.
Ама се справяме.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Училището на сина ми е на 3 минути път от нас.  Peace Аз избрах най-близкото до нас и най-добрата учителка за детето ми.

# 5
  • Мнения: 514
За щастие е на 5 мин. пеша от нас. Голямо предимство е училището да ти е близко, особено зимните месеци.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 867
Досегашното училище на Виктория беше близо - на 30-40 минути с автобуса. Новото е пак на толкова, само че с маршрутка. Е, зависи и от задръстванията, но те в нашия град са непредвидими.

# 7
  • Мнения: 865
На 15-20 мин пеша при нормален ход.Ходи си детето и зиме и лете пеша.Претенции не е проявявала.Доволна съм ,че е в добро у-ще със страхотни преподаватели,а не че е близо. за нас 15-20 мин пеш са нищо

# 8
  • Sf
  • Мнения: 978
Да, доста далеч е. Близостта до вкъщи някак не ми е било критерий. Ползва градския транспорт или такси, в зависимост от това, с колко време разполага.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 816
Моите у-ща винаги са били много далеч от дома, от единият до другият край на София.
Дияна есента ще е 2ри клас. Избрах у-ще близо до дома, на 5-6 мин пеша. Пресичат се 5-6 локални квартални улици и един голям булевард. За сега няма проблем с разстоянието до у-ще. Водим я сутрин и я прибираме.

# 10
Според мен е трябвало да уважите желанието на детето, 4 км. не е изобщо голямо разстояние. С автобус се взимат за максимум 10 м. Не знам какъв е трафика при вас, но от моя опит в София, стигат. Не знам в кой клас е детето, ако е в начален курс и близкото училище върши работа.
Успех!  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 171
На минута и половина от входа.

# 12
  • Мнения: 285
Училището на синът ми е на около 15км. от вкъщи. С кола ни отнема около 30мин., но с автобусите(защото сменяме два+маршрутка) около 1.5ч.

# 13
  • Мнения: 5
Ние живеем в едно село на 50 км от София. От него до най-близката ЖП гара са 5-7 минути с кола, след това с влак 1час 10мин и 20 минути от Централна гара до училището. Детето ще е 8 клас и не е ясно дали ще се справи и с това пътуване, но училището е много добро (СМГ) и си заслужава да опитаме.

# 14
  • на майната си
  • Мнения: 425
По права линия Simple Smile е на около 30-40 мин. пеша. Транспорт няма директен. Пеша засега /2 клас/ няма да ходи - има 2 големи кръстовища. Водих се от у-щето/г-жата, не от местоположението. На този етап и до нас да е, пак няма да я оставя сама.

Общи условия

Активация на акаунт