Мартенската мама с трепет чака сърчице да чуе

  • 9 263
  • 305
  •   1
Отговори
# 60
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Какво и да правя ми минава за в момента и след около15-20мин пак се започва,сега в момента дъвча дъвка и до преди малко бях добре и сега пак Sick немога постоянно нещо да ям или пия.

# 61
  • Мнения: 9
Здравейте момичета отново от мен. Да ви се оплача днес уйасно мн ми се гади и нищо не ми се яде. От вчера от 14:00 часа не бях яла и днес ядох в 12 и сега се чувствам ужасно. Много ми е тежко и постоянно ми се драйфа, а всъщност никак не съм яла много - съвсем малко повече от обиковено. Но аз по принцип си ям супер малко. Ох много ми е зле. До сега не бях изпитвала такова чувство и си мислех, че мен ще ме отмине, но уви.
Честито на всички мами чули сърчица и успех на всички нас, които чакаме да ги чуем.
Между другото момичета вие до кога смятате да работите. Аз по принцип мисля докато се чувствам добре, но пак не съм мн сигурна, че ако жземе мн да ми писне може  и по-рано да почна с болничните. Аз съм много притеснена от тази гледна точка, че мен ме осигуряват на 170 лв, това са 4 часа. И трябва да говоря с шефката ми да ми вдигне осигуровките, но това е много деликатен въпрос при нас. Вие как сте с осигуровките, мислите ли за тези неща от сега, защото аз започнах много да се притеснявам. Ако някой може д ами помогне с мнение ще се радвам.  Hug


Аз говорих със счетоводителката ми и ти давам пример за осигуровките. Ако се осигуряваш на 1000лв заплата, осигуровките на месец са ти 420-30лв, трябва да ги внасяш 6 месеца преди да излезнеш 45 дневния болничен за майчинство и да нямаш нито един болничен през този период. Ако спазиш тези условия след това една година ще получаваш по 800 и няколко лв.

# 62
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен. Няколко дни вече ви чета, но незнам още дали да се запиша в темичката. Притеснена съм, защото по- принцип вероятният термин ми е на 27 март, но вчера бях на гениколог и се вижда само плоден сак 15 мм, но ембрионче още не. Може и да е рано, доки каза да отида пак другата седмица, но започнах да се притеснявам, защото четох, че при плоден сак над 12 мм, трябва да се вижда ембриона. Кажете момичета, колко са вашите сакчета и кога се видя ембриончето. Моя последен цикъл беше на 20 юни. Притеснена съм защото първата ми бременост беше с празно плодно сакче- Кухо яйце.

# 63
  • Мнения: 1 768
Добре де , мен ме осигуряват на 330 , но аз цялата бременност живот и здраве ще я карам в болничен .И на мен ми предстои да говоря с шефката да ми вдигне осигуровките , но едва ли ще е на повече от 550.Какво значи това , какво майчинство ще се получава след раждане живот и здраве?

# 64
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Еми при мен продния сак беше 15мм и тогова се видя ембрион.
За осигоровките Kaldi сигурналиси,че 6месеца,аз мисля че го промениха на 1година,значи взимат ти дохода 1година назад ,смятат средно колко си получавал на месец и после 1година получаваш 90% от този доход.
Можеш да си ползваш колкото искаш болни4ни,но по този на4ин пада дохода следователно и май4инството.

# 65
  • Мнения: 103
Калди благодаря за примера. Маринекс, ами аз до колкото знам, ако ти вдигнат осигуровките на 550 лв. и 6 месеца те осигуряват на тях, след това сумират осигуровките за 6 месеца и делят на 6 и от полученото ти изплащат 90%. Но ако си вземала болничен той се приспада и зависи каква ти е ставката за всеки ден болничен. Т.е. ако през тия 6 месеца, в които са те осигурявали на 550 лв., не си вземеш нито един ден болничен после в продължение на 1 година ще получаваш по 495 лв., но ако си ползвала болничен ще са по - малко. надявам се да си ме разбрала, защото аз не умея да обяснявам много добре. Ако има някои неща които не са верни, моля някоя мама да ме поправи.

# 66
  • Мнения: 103
anik79 мисля че все още си е 6 месеца, до колкото знам не са го променяли. newsm78, но не съм 100% сигурна.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 291
Не е ли 90% от дохода на който са те осигурявали като макс е 2000 лева? И аз мисля че се взима 1 година назад. Но пък ако имаш пари можеш винаги да си доплатиш за да си увеличиш осигуровките и да взимаш по-голямо майчинство (поне така мисля).

# 68
  • Мнения: 190
Да, вече е 12 месеца назад. Болничните за общо заболяване са 80 % от осигурителната заплата, а за бременност и майчинство са 90 % от нея. Можеш да си осигуриш осигуровките само за текущ и следващ месец като си довнасяш, но ако не си се усетила да сивнасяш по рано няма как за минал период. Събират се паричките от съответните месеци ако се смятат за болнични 6 месеца назад, делят се на броя на дните и се получава възнаграждението.

# 69
  • Мнения: 521
Момичета 1 година назад е вече. Ето ТУК има чуденсна статия, която обяснява всичко.

Аз друг въпрос имам... Гледам, че януарките някои още от 15-16 седмица знаят пола на детето... не е ли рнао тогава още?  newsm78

# 70
  • Мнения: 190
Само внимавайте като вземате болнични първия да е първичен другите да са продължения има ли прекъсване се преизчисляват нещата и не е на сметка

# 71
  • Мнения: 9
Marinex по това, което ми обасни счетито колкото се внасят осигуровки /примерно 200лв, 300лв/ майчинството е двойно почти на това, което се внася
Аник всъщност не са 6 месеца назад, а 7 месеца и 15 дни, ти не броиш 45те дни преди раждане, за които също се плащат осигуровките. И аз така бях чула, но счетоводителката ми обясни, че всъщност  една година трябва да имаш непрекъснати осигуровки а 7 месеца и 15 дни да се осигурявам на по-висока заплата и през това време да не ползваш друг болничен освен този 45 дни преди раждане.

# 72
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
За майчинство се гледа 1г назад,и ако започнем сега да се осигоряваме на по висока заплата месеците ще са 6 и ще вземат и предните 6 и незнам дали си заслужава,трябва добре да се изчисли.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 291
Относно пола....моя мъж казва "може и сега да го видим ако му е голям" Simple Smile Аз съм чела че към 20 г.с. се виждало.

# 74
  • Мнения: 1 165
Аз затова смятам да започна да се осигурявам на доста по-висока сума, за да може като се осредни с другите месеци, които ще вземат с по-ниските осигуровки да се получи добра сума.Така примерно ако се осигурявам 1500-2000 се надявам после да получавам поне по 1000 майчински, но не съм толкова наясно, че да мога да си ги сметна с точност колко да внасям и колко ще получавам

Общи условия

Активация на акаунт