мило отношение на хората като видят бременна

  • 2 498
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 520
Това е хубава новина.
Когато бях бременна ми се случваше същото. Винаги ми правеха място, помагаха с каквото могат. И сега с количката винаги някой се впуска да помага в автобуса или по стълби някъде. Явно и на мен ми върви да срещам все от по-благородно настроените хора.
Иначе какви неща съм чела из форума и наслушала по парковете, страх ме хваща.
Дано стават все повече хората, които помагат с удоволствие.

Имам си една сллучка с една пенсия в трамвая. Да съм била към петия месец, коремчето хич не ми личи.  Само нали отпред не ми е съвсем плосък корема, ама все едно съм се изпъчила. Аз смятам че не ми личеше. Wink И един младеж ме видя и веднага стана да седна. Благодаря аз най-учтиво и се готвя да приседна. И виждам отсреща лети една бабиера, спринт за местенцето. Да, ама аз си се настаних и си свиркам. Тя застана до седалката и започна ту на единия крак, ту на другия, пъшка, офка. С една дума досажда. (Аз си имам теория за това кога трябва да се отстъпва място на пенсия в транспорта - ако е от тоя тип дето на равното ходи с бастунче, но в рейса снове като ракета за местенце за присядане, ще ме чакат.)  Та пак за бабата - повърта се тя, една недоволна, пуфка ми. И аз най-накрая не издържах обърнах се и й викам: Госпожа, мястот за мен го отстъпиха. Аз няма да стана. Ходете при друг да пробвате. Тя естествено леко окопитена, абсолютен Shocked. Намръщи се, но не посмя нищо да каже.

Последна редакция: чт, 01 сеп 2005, 15:39 от elinger

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Да ви кажа аз също гледам коремчетата на бременните, преди ми е било интересно, а след като и на мен се обади биологичния часовник ги гледам с възхищение, радвам им се просто е има и малко благородна завист, но нищо лошо  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 735
Българина докато живее такъв кучешки живот,ще се и държи като животно...
Няма изгледи скоро това да се промени,според мен(за съжаление).Понеже съм пътувала насам натам,ми е правило огромно впечатление как се пазят един друг хората,а за бременни и майки с деца да не говорим.
А тук,собствените ми родители палят цигари в стаята пред мен! И когато поисках да отворя джама,понеже не мога да дишам разиш ли... "Не! Не отваряй,че става течение!" Между другото всичко живо ми пуши на главата-приятели,родители,познати...Като им се скарам се сещат някои,ама що трябва да е тъй!
И как да очакваш адекватно поведение от непознати???
Аз на ползвам градски транспорт,но миналия месец ми се случи нещо интересно:
Вървя си аз и ми се пикае та 2 не виждам(1,3-1,3)... Виждам едно барче и влизам вътре,съвсем учтиво питам :"Извинете,мога ли да ползвам ВЦ-то?" ,при което отсреща една набръчкана застаряваща мома на около 60 год.: "Ами НЕ! Кенефа,девойче се ползва само от клиенти на заведението!" Туй което после й прошепнах ,не искам да стига до вашите нежни уши  Crazy
За тия които са от Русе: заведението е "Бохеми" ,точно до операта. #2gunfire

П.П: Бабичките и дядовците са най-зловещи! Направо се плаша от тях понякога.
Дайте да внимаваме да не станем и ние такива,че УЖАС! Shocked

# 18
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Много ми е приятно,че срещам усмивки  и разбиране от непознати.
На улицата,в магазина,в заведенията.Само в полицията срещнах строгите и безкомпромисни погледи на служителките в "Паспортна служба",и коментари от рода на "Аз не съм сляпа и виждам,че сте бременна,но"...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 308
Аз съм доволна от отношението докато бях бременна,правеха ми място в автобуса за да седна,на светофар си минавах като царица.Ами то такъв корем имах че няма как да не се забележи.Определено бяха мили хората.Сега с количката не съм много доволна.Един таксиметров шофьор  направо щеше да връхлети върху мен на светофара

# 20
  • Мнения: 215
И аз съм забелязала по-мило отношение . Дори някои се престарават , което много ме дразни - аз не съм болна все пак .
Много често като минавам през пазара възрастни продавачи ми подават да си взема някакъв плод , та се чудя как да отказвам .

# 21
  • Мнения: 5 299
Мен пък много ме дразнеше, като отида някъде и като видят, че съм бременна - непременно трябвало да си опитам от храната, която е сервирана. Казвам, че не ми се яде и т. н - ааааа НЕ! било задължително, щото и аз да не съм искала - бебето искало да опита Shocked(голяма простотия)

# 22
  • Мнения: 229
 Защо толкова се дразните като ви оглеждат коремчетата  Simple Smile - мисля че хората ви се радват /поне повечето/.
Трябва да си егати изрода Twisted Evil, че да гледаш с лошо на бременна жена.
Аз лично като видя бременна / без да искам я заглеждам / ми става много мило и си спомням веднага за моята бременност и положителните емоции около нея  pregnant.

Поздрави на всички и леко раждане   bouquet  love001

# 23
  • Мнения: 54
На мен също ми се е случвало и честно казано чувството е много приятно. А това че ме гледат в корема завистливо няма значение за мен. По-важно е че аз се чувствам щастлива Joy

# 24
  • Мнения: X
Аз пък не съм се радвала на такова отношение, особено бабичките винаги се състезаваха с мен в магазина, дори ме гледаха с жален поглед с огромния корем, когато ходех на ЖК, но.......така си и оставаха с вперен кравешки поглед в шкембето ми, удобно приседнали на пейките newsm48

# 25
  • Мнения: 9 903
Защо толкова се дразните като ви оглеждат коремчетата  Simple Smile - мисля че хората ви се радват /поне повечето/.
:

за жените ми е ясно, че не гледат с лошо Simple Smile припомнят си тяхната бременност, опитват се да познаят в кой месец си...обаче аз живея близо до циганска махала и като ме загледат двама-трима яки цигани, ми става лошо....нали съм бяла и руса, и сега дебела....не мога да се отърва от усещането, че ме оглеждат похотливо...даже вече не се качвам на техния автобус, въпреки че спира пред къщи. А като си вървя по улицата, карат след мене разбрицана кола или каруца, и като се изравнят, с всичка сила надуват клаксона или ми изкрещяват нещо гадно - да не влизам в подробности.

Но от мило отношение не мога да се оплача. И в трамвая ми стават, а ако не стават, аз си харесвам някой, в когото да си подпра корема и тогава става...къде ще ходи....

а за бабичките - няма оправия там - те наистина не ни виждат Simple Smile случвало ми се е от 1 метър в анфас да не разбере, че съм бременна - трябваше да се обърна в профил, и това преди седмица-две, не ми е бил никак малък коремът Simple Smile просто не виждат по-далеч от пазарската си торба Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 44 121
да има и добро отношение, но повечето не е точно така... толкова много хора забелязвам като се кача в автобуса как откровенно ме виждат, оглеждат ме съвсем внимателно и за по безопасно за топлите им местенца обръщат бързо поглед навън - се едно ги няма #2gunfire
Веднъж даже на мен ми стана мъчно за една баба с патерици която очевидно едвам се държеше на краката си, една такава слабичка - та аз станах да и отстъпя място... не че нямаше и други млади хора .. една тогава даже ме гледаше някакво нагло - все едно съм супер тъпа пък тя хитрата си е запазила седалчицата... ма то всичко се връща
Иначе напоследък по-честичко ми се случва да ми отстъпват.. та даже и един мъж Laughing Има и добри хора на този свят за съжаление са по-рядко от другите... то си е и до възпитание де
Една жена даже ми се скара преди няколко дни, че не съм си искала да ми стават, каза като се правели че не ме виждат и да съм отивала и да казвам - може ли да ползвам мястото, че ТРЯБВА да седя, ма аз нали съм си едно такова - ми не ми е удобно като не са достатачно свясни хората какво аз да ги уча - ма тя не продължава - как така не ми било удобно, по-удобно ли щяло да ми бъде ако нещо стане падна или ударя беби или някой му забие приятелски лакът на някой завой.... за съжаление си е точно така и ми се иска наистина да съм по-нахалничка  Blush

# 27
  • Мнения: 544
Мило отношение - само от близки и познати. От останалите - нищо подобно. За щастие не пътувам с градски транспорт, но ми се налага да се редя на опашки. Не желая да ми отстъпват ред, но съм възмутена, че 2 пъти се опитаха ... да ме прередят  #2gunfire. Единия път чаках за пица около 20 мин., понеже нямаше готови. Като ги изкараха, се получи едва ли не борба с лакти. Вторият път чаках да преснимам на ксерокс няколко страници от една дебела книга. Един мъж над 50-те ме попита много ли страници имам за преснимане, отговорих му, че не са много. Той бил само за няколко страници и имал ангажименти, да съм го пуснела преди мене. Не съм конфликтна, но ми писна и му казах, че вместо на мен да дадат ред, той иска аз да давам, също съм с ангажименти и т.н. После цял ден ми беше криво, защото е нагло дори да си помисли да му отстъпя ред.  #Crazy #Crazy #Crazy

# 28
  • Мнения: 592
Аз също съм забелязала милото отношение на хората. По скоро ставам свидетел на спорове около мен, давам за пример: понеже още работя (счетоводител) и като ходя по институции, където има дълги и нервни опашки и половината почват да си мислят "тази е от някоя кантора и са я пратили нарочно, защото е в това положение и да може да мине" #Cussing out, другата половина ми дава предимство и започва един спор от който аз лично се чувствам доста неудобно Embarassed, но ивнага нещата са се решавали "в моя полза". Като цяло обаче мога да обощя, че всички са доста мили и не съм се сблъскала с лошо отношение. Доста, често ми се случва даже да ме спират хора и да ми пожелават  хубави неща или да ми казват какъв ще е пола на бебето, защото ...... бабени деветини Laughing

# 29
  • Мнения: 194
загриженост само от близки и познати, другите са темерути на 2ра степен, особено мъжете. А пък да не ви казвам как гледат бременна и с малко дете - все едно е най-великата простотия и селяния на света #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт