Лятото дойде, ДЕКЕМВРИйчето се стяга за море!

  • 9 510
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 179
Привет мамчета. Hug
Нинка  bouquet
Есес, Амбър, Чаена, Сасано, наистина децата ви са толкова прекрасни  bouquet

Аз затоплям пюретата на микровълнова, но не цялото бурканче, а половината (той Калоян още не може да изяжда по цяло), пък и на бурканчетата на Хип пише, че може и на микровеле  Peace
Моят юнак не може да стои седнал сам, винаги го държа или е подпрян, но за сметка на това не спира да се върти от гръб по корем и обратно.  Joy

За детската кухня ми казаха, че детето трябва да е навършило 10 месеца, подава се молба и ако има места ще го запишат, ако не.... трябва аз да се пробвам да му готвя. По принцип готвенето не ми пречи и го правя почти всеки ден, но за бебчо май нещо ме е страх да готвя, незнам защо така.  Rolling Eyes
За стерилизирането- аз още стерилизирам бутилки, биберони и залъгалки.  Embarassed А иначе не гладя още от раждането му. Grinning
Относно темата табу- когато се роди Калоян си мислеж, че е грозен и се чудих как не се е метнал поне малко на мен  Joy, обаче след изписването и сега като поотранса ми се вижда по-хубав  Laughing Най-много ми харесват очите му, защото са големи и с дълги мигли като моите. Хайде стига съм го превъзнасяла моя юнак  Blush Всички бебета декемврийчета, пък и някое и друго в парка са хубавелчета.  Hug

Лек ден от мен  

# 31
  • Мнения: 399
Амбър,след навършване 9мес на дребчо се взима бележка от педи,че детенце няма алергии и е на цитирам:"правилен хранителен режим"  Crazy ,вземаш молба по образец от удобния за теб разливочен пункт (не е нужно да е кухнята-майка) и с копие и оригинала на акта за раждане (само за справка) ги подаваш в съответния пункт.След седмица (ако не ме лъже паметта) от същия пункт получаваш карта с номер,имената на детенцето и срок на валидност (до навършване на 3г).Купуването на купони става само срещу показване на карта,която никой не чете  Laughing ...от 2мес моя приятелка е тук с детето си (живеят в Германия) и всяка седмица й давам картата на Ноела за да купи купони на своята щерка от съвсем различен пункт от моя Laughing
А това за бабите и дядовците пред пунктовете...и аз съм виждала...мнооого тъжно! Tired
Децата ти са прекрасни  Heart Eyes и фотоапарата ти си го бива! Peace

...и да се "похваля"  Crazy вирусът ме метна и мен...от сутринта ми е  Sick ,а вече съм и абонирана за вецето  Crazy ...ей,сега ще стопя 2 килца  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 2 961
Мимина благодаря   bouquet

# 33
  • Мнения: 399
Лелеее,голям смях ми образувахте!  Joy Констатацията винаги е вярна "Моите деца са най-сладки!" независимо коя мама я произнася...и все пак да сме наясно...моите са най-хубави  Joy Joy Joy
И за да не пропусна някой,ще кажа,че разгледах всички снимки и наистина дечицата ви са страхотни! Всяко по свое му,но винаги сладки!  Hug Hug Hug
В Ноела се влюбих от пръв поглед...розова и с русо мъхче и ококорена,нооо когато видях Диман за първи път  Shocked  казах си "ми да,беше ясно,че второ толкова красиво като Ноела не бих могла да родя"  hahaha А сега съм плашещо луда по малкия  Embarassed но най-много се кефя,че прилича на моя татко,когото обожавам  Grinning ...аз май съм споменавала това  Embarassed
Пиша,бягам до вецето,пак пиша,пак бягам...и всеки път си викам "е,сега,Марийке,няма да стигнеш на време!"  #Crazy Извинете ме,но съм в настроение  Blush

# 34
  • Мнения: 2 961
Пиша,бягам до вецето,пак пиша,пак бягам...и всеки път си викам "е,сега,Марийке,няма да стигнеш на време!"  #Crazy Извинете ме,но съм в настроение  Blush

 Joy Joy Joy

# 35
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 723
Пиша,бягам до вецето,пак пиша,пак бягам...и всеки път си викам "е,сега,Марийке,няма да стигнеш на време!"  #Crazy Извинете ме,но съм в настроение  Blush

 Joy Joy Joy


 Joy Joy Joy E това се казва чувство за хумор! Дано по-бързо те пусне този вирус, че...дребните теб чакат.

Благодаря на всички за отговорите за микровълновата.

Много красиви деца си имаме всички, ама моите са най-красиви!  Joy Blush Прекрасни снимки!

Сасано Каринка-малинка прилича на най-добрата ми приятелка на детето и то се казва Карина!  Hug

milen4eto78 сополи много трудно се махат. Както се вика трябва да изтекът. При моя опит с Йоана и безкрайните й отити бих те съветвала единствено да капеш физиологичен разтвор 7-8пъти на ден и да чакаш!  Praynig

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 15:16 от ninanb

# 36
  • Мнения: 46
Привет на всички  bouquet
Искам да попитам мамите с дечица, на които вече им поникнаха зъбчета - вдигаха ли температура, докато избие зъбчето? На нас ни се е показало едно крайче от долно зъбче и си стои така, та се чудя колко дни ще излиза Thinking Тя постоянно дъвче гумени играчки, определено я боли, защото понякога, когато стисне по-силно започва да плаче.

# 37
  • Мнения: 20
Давид не е вдигал до сега темперетура.
Много ми е интересно ,какво значи -ако има места за детската кухня  Crazy,ние няма да живеем там,а само ще си плащаме да готвят и за нас  Laughing
Ивсе пак моля ви дайте списък с пунктовете за детска кухня,да знам има ли въобще смисъл да взимам молби и тн.

# 38
  • София
  • Мнения: 179
Есес, открих този списък, може и ти да си го видяла вече, но въпреки това заповядай http://blogs.mamita-bg.com/cooking/%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/. Ще потърся още и ако намеря нещо друго ще го публикувам.  Peace Още нещо :http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=148 Hug

# 39
  • Мнения: 2 149
Давид не е вдигал до сега темперетура.
Много ми е интересно ,какво значи -ако има места за детската кухня  Crazy,ние няма да живеем там,а само ще си плащаме да готвят и за нас  Laughing
Ивсе пак моля ви дайте списък с пунктовете за детска кухня,да знам има ли въобще смисъл да взимам молби и тн.
Има детска кухня до Търговски център Оряхово, на бул. Сливница, ул. Секула детенце се води.
Има и детска кухня /майката/  в Западен парк, до Лебеда , близо до 17-то у-ще;

Може и да няма места принципно, понеже и те имат капацитет като детските градини. Не съвсем де, ама е така.

# 40
  • Мнения: 2 149
Привет на всички  bouquet
Искам да попитам мамите с дечица, на които вече им поникнаха зъбчета - вдигаха ли температура, докато избие зъбчето? На нас ни се е показало едно крайче от долно зъбче и си стои така, та се чудя колко дни ще излиза Thinking Тя постоянно дъвче гумени играчки, определено я боли, защото понякога, когато стисне по-силно започва да плаче.
Може и да не ти вдигне Т, може и 40 градуса да избичи, кой знае. Дано да е без сигнали, дано!
Нищо не е задължително, само некомфорта на детенцето е почти сигурен. Ако много го боли, и ако нощем плаче, тогава давай нещо обезболяващо. Да речем Калпол, Панадол, Нурофен. Ама в краен случай де. Геловете не знам дали е редно да се мажат, ние уж му слагахме на Тонката, ама да са помогнали нямам спомен. Други са много доволни, но дали пък не са вредни за зъбаците се чудя...Най-малко химия ще дадеш ако залъгалките пъхаш в хладилника, после студенки да ги дъвче, така мисля, че е най-безвредно, поне и такива ги правят, нали има за хладилник, пълни с течност. Но пък се чудя, добре де, ако дъвче такава студена гризалка детето няма ли да се разболее, да го стегне гърлото? Или то всъщност само локално изстудява мястото , може и да е хубаво...като знам мъдрец как боли, представям си да ти излезнат 20 зъба колко е кофти... Crazy

# 41
  • Мнения: 187
и Марти не е вдигал температура,нито се е кривял-изобщо не разбрах кога му излязоха зъбите

# 42
  • София
  • Мнения: 357
Amber - ти да не си професиоална фотографка? Снимките са страхотни и двамата ти сина са много сладки.
Както и всички останали снимки, които разгледах са на много сладки бебоци Simple Smile
Ама моето си е най-хубаво, нали така  Wink

А Нинка - ти ме разби направо с желанието ти за близнаци! Възхищавам се на силата и енергията ти!   bouquet

# 43
  • Мнения: 2 961
Amber - ти да не си професиоална фотографка? Снимките са страхотни и двамата ти сина са много сладки.

Благодаря ти но не, не съм Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте, мами и сладки дечица  Hug
milen4eto78, Митака като беше по малък, постоянно нослето му беше запушено и слагах малко физиологичен разтвор. Друго не съм правила и не мога да ти дам съвет. Нека мамите с повече опит да споделят. И стискам палци принцесата да се оправя бързо Hug

Митака вече почти си седи сам. Трябва му още съвсееем малко и ще е стабилен  Peace Иначе за обръщането, нямам думи, просто не се спира и за миг newsm32  Mr. Green
мимина, ами така е, който пие бира  Naughty  Mr. Green  Да се лекуваш и се оправяй бързо Hug
Пиша,бягам до вецето,пак пиша,пак бягам...и всеки път си викам "е,сега,Марийке,няма да стигнеш на време!"  #Crazy Извинете ме,но съм в настроение  Blush
Емии, и аз не се сдържах с този цитат  Joy Joy

Roritka, Митака не е вдигал температура, като му се показа зъбчето. Не са му се подували венците, не е имал безсънни нощи, абе нищо, просто си излезе  Peace
Най-малко химия ще дадеш ако залъгалките пъхаш в хладилника, после студенки да ги дъвче, така мисля, че е най-безвредно, поне и такива ги правят, нали има за хладилник, пълни с течност. Но пък се чудя, добре де, ако дъвче такава студена гризалка детето няма ли да се разболее, да го стегне гърлото? Или то всъщност само локално изстудява мястото , може и да е хубаво...като знам мъдрец как боли, представям си да ти излезнат 20 зъба колко е кофти... Crazy
Аз съм му взела такива залъгалки за зъбите. Пълни са с вода и ги слагам да се охладят в хладилника. Митака много ги обича  Crazy Явно го успокояват венците  Peace

Всички дечица са прекрасни, всеки по своему   Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт