моля ви дайте съвет

  • 6 010
  • 39
  •   1
Отговори
  • на чист въздух
  • Мнения: 178
Мили мами моля Ви помогнете.Извинявам се , че може би ще пиша малко объркано но съм отчаяна.Вчера синът ми /12 год./ се сбили с едно дете и при самоотбраната моят син чупи зъба на другото.По някаква ирония на съдбата това дете е син на мой шев и днес той ме привика и ме принуждава да подпиша ,ч е му дължа 280 лв. за направата на зъбчето на неговото дете.Възможно ли е найстина да струва толкова .Искам да намеря връзка със зъболекаря казва се др.Търпоманов от Пловдив.Имал ли е някой подобен проблем и как сте постъпили.Цената ми е непосилна защото аз работя за 300лв , но ще си поема щетата.Има свидетели за това кой крив и кой прав но това сега не ме успокоява .Ако откажа да подпиша ,но пак ще платя може ли да има последствия,защо ме изнудва newsm61Снощи дойдоха в нас и бяха едни обиди и псувни,града щял да стане тесен за семейството ни... и от този сорт дайте съвет моля ви

# 1
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Много нелепа ситуация Thinking Смятам, че наистина трябва да поемеш разноските за зъболекаря, но не считам, че е редно да подписваш документ, че дължиш пари. За съжаление, май ще се наложи да си търсиш и нова работа. Така виждам аз нещата.

# 2
  • на чист въздух
  • Мнения: 178
 и аз се страхувам от това живея в малък град и работата е кът,найстина това не е собственика на фирмата.Той ни е търговски представител и аз съм му подчинена.Разноските съм наясно и ги поемам , но ако не подпиша той щял да отиде в детска педагогическа стая какви ще са последствията и със синът ми.Сега той стой в къщи и неиска да излезе оплашен е .Такова чудо не ни се е случвало

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Може да си намери повод да те уволни.
Във всеки случай не може да те принуди, а и ти не си задължена да подписваш каквото и да било. Ако моралът ти казва да поемеш разноските - поеми ги. Но иначе той  не може да очаква нищо конкретно от теб. Едва ли му се ходи в детска педагогическа или иска да се съди за 300 лева.  Той просто действа от позицията на по-силния - изнудва и заплашва.
Но аз на твое място бих се замислила дали си заслужава да работя за такъв човек - вместо да се разберете човешки да започне със заплах. Той така ще те държи в шах постоянно.

А иначе, нищо чудно и да е възможно, но зависи от това какви точно са щетите - дали е изграждане на зъб, дали е коронка, каква е и т.н. Ако ще плащаш искай документ за извършените дейности (обаче се съмнявам да ти го дадат).

# 4
  • на чист въздух
  • Мнения: 178
найстина разноските не са ми по силите но се поставям на тяхно място,за тях финансовата страна не е проблем , но моят син е направил белята и аз трябва да платя.Относно работата сигурно ще ме принуди да напусна.Не си заслужава да работя за такув човек,но нямам избор.Зъбчето може би ще се награжда и те искат при най добрия зъболекар/това си е тяхно право/,но как да бъда сигурна за сумата.Този зъболекар е от Пловдив

# 5
  • Мнения: 13 380
Преди години приятелка имаше същия случай със сина си. Нейният беше избил 2 предни зъба на друго дете, защото го обидил.
Приятелката ми заплати всички разноски по зъболекаря. Отделно разглеждаха случая на педагогически съвет в училище и искаха да го изключат. На педагогическия съвет родителя на момчето с избитите зъби казал, че не го оправдава, и въпреки че те са пострадали това не е причина да се посяга на бъдещето на момчето-става въпрос за 1 месец преди края на 7 седми клас.
Не го изключили. Доколкото знам момчета и днес поддържат връзка макар и вече студенти.
Също мисля, че дори и родителите на другото дете да не настояваха е редно да се заплатят разноските.
Ако ще плащате не е проблем да вземете документ за това. Уговорете се да плащате директно на зъболекаря и да контактувате с него по финансовите въпроси, а не пари на ръка на родителите. Зъболекаря със сигурност може да ви издаде счетоводен документ.
От разказа ви е видно, че ще има проблеми и скандали .
Документ не подписвайте на родителите, но ако желаете да платите, най-чисто е да стане по банков път най-добре директно на зъболекаря.В платежното ще е видно всичко кой плаща и защо плаща, така другите родители не могат да ви упрекнат в нищо.
А колко всъщност ще струва ще каже зъболекаря.
Много е неприятно че шефа Ви използва служебното си положение по този начин. От прочетеното оставам с впечатление че независимо как ще постъпите, ще си имате проблеми с този човек.

# 6
  • на чист въздух
  • Мнения: 178
има ли някоя мама от пловдив.говори ли й нещо името др. търпоманов/фдм-пловдив/Аз живея на 100км от пловдив и даже незнам къде се намира кабинета му.Името го разбрах в процес на разговора с шефа но нищо повече.ако не успея да разбера тогава ще трябва да приема сумата която той иска и да я платя на него

# 7
  • София
  • Мнения: 4 059
    Първо: Не подписвай нищо! Не му дължиш никакви пари, докато не го докаже в съда! Ако решиш, ако съвестта ти така подсказва, може да заплатиш разноските. Но не си длъжна!
    Второ: Може лечението да струва 280лв, може и повече, може и по-малко. Поискай да ти даде фактура/касова бележка от зъболекаря. Всички зъболекари издават, особено ако им поискаш  Wink . Не причинява никакви неудобства, все нещо трябва да отчитат и те.  Laughing
    Трето: И това според мен е основният аспект! Какво ще покажеш на детето, на какво ще го научиш. Звучиш ми много уплашена, честно казано, а и сама казваш,че детето не излиза навън от страх. Не е редно, още по-лошо е за малко дете. Какво вижда то? Някакъв човек крещи и заплашва, мама се страхува, никой не смее да се защити... Естествено,че ще поемеш отговорност за постъпката му, в крайна сметка-виновен е, но не позволявай да те унижават или да унижават него. Като е виновен, ще си понесе наказанието, но никой няма право да ви унижава. Колко щял да ви е тесен града, какво щяло да ви се случи-я стига! Не му позволявай да ви заплашва, още по-малко детето. Ако трябва оплачи се на шефа на фирмата, нека е наясно какво става. Ако е необходими-оплачи се и в полицията за заплахите и тормоза, абе направи нещо, каквото и да е. Не оставяй детето да се чувства дребно и нищожно, рано му е още, сега трябва да има криле...Сега , да не решиш да го потупаш по рамото и да му кажеш: "Няма нищо, маме, голяма работа!" Той е виновен и трябва да осъзнае вината си, да си понесе наказанието и да продължи като по-голям и по-отговорен човек, а не като унижено , смачкано и уплашено същество.  Peace

# 8
  • Мнения: 6 031
А защо никой не се поставя на мястото на родителите, на чието дете е счупен зъба.
Мисля, че всеки от нас в подобна ситуация би откачил, заплашвал, заканвал се и др. подобни.
Не мисля, че с плащането на 280 лв. ще върнете здравият зъб на пострадалото дете.
И все пак не подписвайте никакви документи, освен платежно, ако плащате по банков път.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 634
Намерих нещо в нета:
http://www.moetobebe.net/novforumm/index.php?topic=2689.0

Тук се споменава такъв зъболекар,...

Кофти ситуация, но не е непоправимо все пак!
Не позволявайте заплахи, не депресирайте детето! Просто трябва да осъзнае грешката си, но не и да страда от ч-во за вина постоянно!,.. Никой не е застрахован - може да се случи на всяко дете, че и на възрастен.

След като не е точно шеф, помислете  за варианта да кажете и на баш шефа, както са писали  преди мен...


# 10
  • София
  • Мнения: 4 059
А защо никой не се поставя на мястото на родителите, на чието дете е счупен зъба.
Мисля, че всеки от нас в подобна ситуация би откачил, заплашвал, заканвал се и др. подобни.
Не мисля, че с плащането на 280 лв. ще върнете здравият зъб на пострадалото дете.
И все пак не подписвайте никакви документи, освен платежно, ако плащате по банков път.

И какво да направят? Хайде да извадят и на другото дете 1-2 зъба, че да са квит! Никой не го оправдава, но не е редно да ги тероризират, заради нещастен случай. А "откачилият" родител някак твърде бързо се е ориентирал да се подсигури с документ.  Thinking Уж заради детето страда, но не иска извинения, а да му дадат 280лв....

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо да не се поставяме на мястото на другите родители? Ама защо пък бащата трябва да заплашва и да я изнудва да подписва нещо и то съвсем незаконно?

# 12
  • Мнения: 1 879
и аз се страхувам от това живея в малък град и работата е кът,найстина това не е собственика на фирмата.Той ни е търговски представител и аз съм му подчинена.Разноските съм наясно и ги поемам , но ако не подпиша той щял да отиде в детска педагогическа стая какви ще са последствията и със синът ми.Сега той стой в къщи и неиска да излезе оплашен е .Такова чудо не ни се е случвало

Пиши имейл на собственика на фирмата. Веднага. Ти трябва да представиш случилото се така както ти го виждаш с всички подробности. Добре е той да има твоята гледна точка преди онзи да му представил своята. Иначе за цената на зъбче не знам, но колкото и да струва, не ги мисли тези пари. Колкото за детската педагогическа стая, може също да потърсиш сама инспектора и да обясниш каква е ситуацията, но не съм много сигурна за този съвет  Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 861
Присъединявам се към съвета да не подписваш никакви документи. Редно е наистина да поемеш разходите за лечение на зъба, но пари давай само срещу документ от стоматолога или направо както вече те посъветваха по банков път.

Освен това като е решил да те изнудва, бащата пак може да отиде в Детска педагогическа стая, дори и да му платиш. Гаранция няма никаква, че няма да го направи. Последствията от такова посещение няма да са толкова сериозни за сина ти, с оглед на това, че няма 14 години.

ПП. Търси си нова работа.

# 14
  • на чист въздух
  • Мнения: 178
ходих до фирмата и потърсих шефа,но го няма в града и ме видя този който иска парите и с викове нареди до утре сутринта да му дам парите или да подпиша ,че съм взела тази сума като аванс и декларация ,че му  дължа тези пари.Намерих имейла на въпросният доктор и направих запитване,но отговор нямам.

Общи условия

Активация на акаунт