Любители на котки - тема 28

  • 21 959
  • 397
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 285
В двора имам коте, което е със забрало краче (раната е от вътрешната страна) в следствие на това, че го е набила друга котка или се е наболо на нещо. Прибирам го в гаража за да прекара спокойно ноща. Тази вечер отидох да му дам да яде, а то като ме видя побърза да ме посрещне и скочи от високо. Явно много го заболя защото започна да яде едва-едва. Тогава на пода видях капки кръв премесени с малко гной. Направих му компрес с йодасепт (паста). Цялото трепери предполагам, че има температура. Сега го сложих в една щайга и оставих синът ми да го гали. Котето се успокои и заспа.
Моля, дайте ми идея, с какво да му правя компреси за да спадне отока и да премахна гнойта.

# 61
  • София
  • Мнения: 13 200
KENGA, не съм сигурна, че можем да ти помогнем. Тук сме само любители на котки. Може би компреса, който си направила ще облекчи котето. Но ако има вътрешна инфекция - само доктор може да каже как се лекува  newsm78. Дано някой друг може да ти даде съвет, но в общи линии всички бързаме към ветеринаря при всяко неразположение на котетата.

Месечинке, май Кетя са я клонирали  hahaha
Теди, както винаги и котките и фотографа са неотразими! Grinning
Игуанке, много сте сладки и двамата! Hug
И Мери - беше ни домъчняло за нея  Heart Eyes

Със сигурност съм пропуснала някой, но ме извинете!  Hug Лека нощ от нас с Мъро!



Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 00:58 от tania67

# 62
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
В двора имам коте, което е със забрало краче (раната е от вътрешната страна) в следствие на това, че го е набила друга котка или се е наболо на нещо. Прибирам го в гаража за да прекара спокойно ноща. Тази вечер отидох да му дам да яде, а то като ме видя побърза да ме посрещне и скочи от високо. Явно много го заболя защото започна да яде едва-едва. Тогава на пода видях капки кръв премесени с малко гной. Направих му компрес с йодасепт (паста). Цялото трепери предполагам, че има температура. Сега го сложих в една щайга и оставих синът ми да го гали. Котето се успокои и заспа.
Моля, дайте ми идея, с какво да му правя компреси за да спадне отока и да премахна гнойта.
KENGA, аз имах същия проблем с едното от моите когато го намерих. Трябва да го види вет, задължително. Вероятно ще отвори и почисти раната. Няма да стане само с компреси щом е гноясало.

# 63
  • Мнения: 1 540
В двора имам коте, което е със забрало краче (раната е от вътрешната страна) в следствие на това, че го е набила друга котка или се е наболо на нещо. Прибирам го в гаража за да прекара спокойно ноща. Тази вечер отидох да му дам да яде, а то като ме видя побърза да ме посрещне и скочи от високо. Явно много го заболя защото започна да яде едва-едва. Тогава на пода видях капки кръв премесени с малко гной. Направих му компрес с йодасепт (паста). Цялото трепери предполагам, че има температура. Сега го сложих в една щайга и оставих синът ми да го гали. Котето се успокои и заспа.
Моля, дайте ми идея, с какво да му правя компреси за да спадне отока и да премахна гнойта.
KENGA, аз имах същия проблем с едното от моите когато го намерих. Трябва да го види вет, задължително. Вероятно ще отвори и почисти раната. Няма да стане само с компреси щом е гноясало.

И аз съм на мнение, че трябва да заведете котето на ветеринар. Дано имате възможност да го направите, гноясала рана би трябвало да се "поддържа" лесно и съм сигурна, че ще успеете да излекувате животинчето  Praynig
Пиши как вървят нещата и дано всичко мине добре  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1
Добро утро от мен и Макс!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=401412&pid=13913045

Детето се прибра, всичко е наред, имам и фотоапарат вече.
Разгледах всички снимки, много красиви котешки муцунки. Да не объркам пак някое име, ще ги заучавам довечера  Hug Joy
Тед-кат, получи ли моите снимки, т.е. на Макс, пратих ги преди тази тема, моля да ни включите и нас в компанията!    Heart Eyes
Кенга, ако е просто забрала рана, ще се справите и сами с йодасепт, но момичетата са прави да те пращат при ветеринар, защото може да е по-дълбоко и да има нещо забито навътре в крачето. Успех!
Желая хубав ден на всички и приятен уикенд!   bouquet

# 65
  • София
  • Мнения: 98
Теди, незнам как да пратя снимка на Мери на имейла ти но съм направила албумче там на първа страничка в онова албумче с паролата, ако правиш колажа можеш ли от там да вземеш някоя, е ако ти остане време да го правиш  Hug, приятен ден на всички  bouquet, много хубави снимки на Мъро, Кети, Нико и Бени и всички останали  Heart Eyes
Миг Незабравим озъбения е страхотен, как се казва, а двойничката на Кетя дали вече си има дом  Wink
Валери Макс има страхотни очи  Heart Eyes

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 13:41 от margita

# 66
  • София
  • Мнения: 13 200
Ох, а ние за малко да я свършим една....Но разумът надделя  Sad. Отидохме с мъжа ми до подуянския пазар за животни. Нагледахме се на котенца, кученца, зайчета, таралежчета....Няма да ги изброявам всички, че темата ще свърши  Grinning. Имаше и скорпиончета дори. И изведнъж гледаме едно самопредлагащо се мъниче:



Хората си минават покрай него, зяпат в сергиите и изобщо не го забелязват. Вдигнахме го и докато траеше едноминутната фотосесия и заспа в ръцете на мъжа ми. Ако знаете колко трудно го оставихме  Sad. От години не ми се беше случвало така да искам котенце. Поне го оставихме далеч от колите, но то сигурно пак ще отиде.





Коткоvo, какво стана с твоята придобивка? Остана ли при вас? Спогодиха ли се с котището? Нас само това ни спря - реакцията на Мъро. Ако знаех, че ще се разберат все го бях взела....

# 67
  • Мнения: 2 237
Ауууу, Танче, голямо е сладурче ! Представям си какво ти е било да го оставиш  Sad Дано си има късмет.А Мъро както винаги е великолепен  Heart Eyes
Тед, за Нико и Бени какво да говорим...красота ! Много сладки , така ми се ще да ги намачкам !  Heart Eyes
valery2002, голям красавец ти е Макс, изглежда спокоен и достолепен.
Игуанке, Алфчо е много сладичък, има една такава хубава физиономийка, а в тандем с теб сте направо зашеметяващи ! Hug
Аз днес чистих цял ден.Но една малка черна котчица само ми досаждаше като скачаше по мен и се мушеше къде ли не  Grinning Днес пак успя да си открадне кюфте и да си хапне скришом.А се чудех аз защо е така подозрително любвеобвилна, та чак ме облиза по лицето.Разбира се слюнката и миришеше на кюфте, което я издаде и беше нахокана  Crossing Arms На обед с дребната си заспаха двете сладко-сладко, Зари се е научила дойде ли час за спане да си ляга на легълцето на Калина, а Калина съответно на нашата спалня.Всеки обед спят заедно и то забележете - вече без да се закачат една друга  Wink Напредваме.

# 68
  • Мнения: 3 622

Много сте сладки и двамата  Hug

valery много е сладък Макс  Grinning

tania67 много ми стане жал за това сладурче. Дано да оцелее

Ние заминаваме на планина за 10 дни и съм оставила Шара при майка ми. Ще се гледат двете. Надявам се да няма никакви проблеми

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Сега свалих малко снимки от апарата. Оказа се, че Ани е снимала без мое знание  котараците Grinning

Буги спи в кошницата за играчки ... дълго време се чудех защо не са намятали там разни нещица , а то ...


Мъро спи на спалнята:

# 70
  • Мнения: 4 116
 

 

 







 







Останалите да не се помайват, ми да пращат снимки  Mr. Green





# 71
  • Мнения: 1 919
 Rolling Eyes аз ти пратих а не се вижда Томас....ако не си ги получила кажи да пусна пак. Thinking ако искаш вземи тази от подписа ми и без това е намалена...

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 22:15 от galentinass

# 72
  • Мнения: 1
Добър вечер по нощите! До преди малко имахме гости /на пица, доставка по домовете  hahaha hahaha, аз мразя да готвя  Laughing/. Макс се държа супер възпитано, изуми ни тотално. Не се опита да се качи на масата, не ухапа никой, търпеливо понасяше ласките и вниманието ... абе нямам думи. Може и да пораства, нали вече минахме първите 7 човешки години. Дано!!!
Маргита, Таша, Близначе, благодаря за комплиментите, връщам ги стократно.    bouquet Зари ми напомня на Макс по белите и поразиите, с тази разлика, че той не е лаком, не яде човешка храна, но е ужасно любопитен.
Игуанка, Алф е невероятен, има страшно интелигентно изражение, много ми харесва.  Hug
Таня67, това малкото е много мило, сякаш се моли с поглед, направо ми се доплака. Представям си колко трудно ви е било там, на място.  Hug
Тед-кат, видях Макси, ще спя спокойно!  Hug
П.П. Таша, приятна почивка!
Лека нощ!  Heart Eyes
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=401412&pid=13926402

# 73
  • Мнения: 285
Крачето на котето ми вече е доста по-добре. Не е подуто и има малка дупка от която гнойта изтича. Не мога да разбера дали сама е избила или котето си я е направило. Важното е, че не се задържа вътре. След малко пак ще му направя компрес.

# 74
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Мисля , че сама е избила и това е много добре. При моите така са е получавало , когато са ужилени от оса или нещо такова. Става такъв огромен кратер като започнат да го ближат и после постепенно се свива и зараства , сякаш не е било.

Маша снощи беше видяна с мишка в градината.Собствен улов за първи път! Голяма игра падна. Момичето ми ще е е мишеловка. Много съм горда. Все едно , че е приета в университет! Приемам поздравления - мерси ! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Тук има още няколко http://www.snimka.bg/album.php?album_id=386218&pid=13929437

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 09:22 от Миг незабравим

Общи условия

Активация на акаунт