Любители на котки - тема 28

  • 21 994
  • 397
  •   1
Отговори
# 75
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
А това е следобедната ни дрямка - все някой ми е в ръцете , как да не офка мъжо Simple Smile

...скора стола няма да ги събира ...Simple Smile

# 76
  • Мнения: 1 540
Крачето на котето ми вече е доста по-добре. Не е подуто и има малка дупка от която гнойта изтича. Не мога да разбера дали сама е избила или котето си я е направило. Важното е, че не се задържа вътре. След малко пак ще му направя компрес.

Това са много добри новини, браво за грижите    bouquet

# 77
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Здравейте.
Снощи дъщеря ми се прибра с едно новородено котенце.Намерила го е в контейнер за боклук,увито в найлон.Много е мечило и тя го е чула и разровила боклука,за да го намери.Било е още влажно.Донесе го вкъщи и сега се чудим какво да правим.Изчетох доста материал по въпроса.Нямаме сухо мляко и му дадохме кисело,разредено с вода и малко захар,хапна си доволно.Днес дъщеря ми ще го заведе на ветеринар,ако намери работещ такъв.Чудя се,да му купим ли адаптирано бебешко мляко или да изчакаме утрешният ден,за да потърся котешко такова?Страхувам се да не умре,много е сладко и мъничко,все иска да се гушка.
Приемам съвети,имам нужда от тях.
Благодаря предварително  bouquet.

# 78
  • Мнения: 1
Добро утро на всички!

Макс-мама, това беше първото, което намерих :

Що се отнася до малките котки, ето рецепта, която успешно може да замести кърмата: 20гр. мляко, 40гр. разбито яйце или яйчен прах, 5гр. глюкоза и 35гр. вода;

Съставките се смесват и се дават „на воля" с биберон за дребни животни или с гутатор от капкомер.
ето и линк: http://www.kotkite.com/article_58.html
Дано да се справите!  Peace

Миг незабравим, поздравления!    bouquet Маша е женското сиво коте, а бялото какво е? 
Кенга, браво! Дано да се оправи котенцето, да си го гледате и да ви радва!  Hug

 

# 79
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
valery2002   -  Бодил Мишка съкратено Маша - е сивото , да !
Бодил Панда съкратено Боби - е бялото с черни петна.
Озъбения черен котарак , от снимките вчера е бате Писанчо , който имаше брат близнак и се казваха Ежко и Бешко ...и той е Бешко , но след като брат му се загуби....е Писанчо.
Другия черен котарак , с който си играе Маша , от снимките онзи ден, е Шуши , който също имаше брат близнак и се казваха ..хм , простете , но така си беше ...Шундьо и Пундьо, в последствие поправено на Шушко и Нашко. И след загубването на Нашко , стана само Шуши.
Нашите истории и кръстници са различни , важното за мен е да повтарям името на всеки , когато го викам , галя , закачам и в крайна сметка да си го научи.
Смея да твърдя , че много не ползвам пис-пис - викам по име . По-големите се отзовават на момента, на малките им трябва време , но ще се научат.


max-mama  - нямам опит с толкова малко коте, дано се справите- успех !

# 80
  • Мнения: 4 116
Гал, извинявам се, че пропуснах Томи. Бях му отделила снимката , за да я кропна малко и съм я забравила.







Дано да оцелее котето- бебе. Давайте му  топло мляко на час, два. Те хапват по малко, но често. Добре е да се вземе котешко сухо мляко, става и човешко адаптирано. Радвам се, че има и такива хора, които ги е грижа за малко котенце.


# 81
  • Варна
  • Мнения: 25 315
max-mamaр
не забравяйте и да му масажирате стомахчето и дупето, за да може да се изхожда. Дано да се спаси писанчето.
Ние днес мислехме да ходим до Несебър на разходка, но след като се оказа, че само на мен ми се ходи, а мъж ми ще дойде ей така, колкото "да не ми кърши хатъра", а за плаж категорично ме отряза, сега ще си седим вкъщи. Ужасно ми е тъпо.

# 82
  • Мнения: 4 116
Месечинке, не се ядосвай, повечето мъже са така. Обичат в почивните дни да си стоят вкъщи и да разпускат.
Затова пък имаме приятелки  Mr. Green мятайте се с някоя към плажа.

# 83
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Благодаря ви за съветите  bouquet.Само да уточним,прясно мляко ли да му даваме или кисело?
Дъщеря ми каза,че през ноща не е яло,не е искало,а пък сега спи здраво.Да не би да му има нещо?

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 11:13 от max-mama

# 84
  • Мнения: 4 116
Надали му има нещо, просто се е успокоило, че е в добри ръце  Grinning
Прясното мляко май не е за предпочитане.... нямате ли някоя съседка с бебе на изкуствено хранене да ви даде няколко лъжички адапте?
Иначе преди години като съм гледала така новородени съм им давала прясно мляко, оцеляха.... но то сегашното мляко от магазина е само подобие на мляко и никак няма да е хранително за дребосъчето.
Ако можете да вземете  някакво адаптирано мляко, най добре ще е. С една кутия ще откара месец, че и ще остане. А и ще получава храна, която  съдържа необходимите  вещества за растежа му.

# 85
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Преди малко беше неспокойно и му дадохме,малко насила,че не беше яло,прясно мляко с мъничко захар.Сега спи,успокои се.След малко дъщеря ми ще потърси ветеринар.
Ето го мъника,нахранен и доволен(поне се надяваме да е така).Веднага след млякото заспа.

# 86
  • София
  • Мнения: 13 263
Здравейте и от мен!

max-mama, мисля си, че прясното мляко е по-близко до кърмата, но някой беше писал, че се продрисквали от него. Иначе съм чувала, че котешкото мляко е много маслено и калорично и затова кравето трябва да се дообогати, за да става. Наскоро на една съфорумничка и бяха дали съвет да използва сметана като по-пълномаслена, но тя е само заквасена(другата в кутиите е растителна) и напоследък много по-нискокалорична. Виждам, че си от Разград - не можеш ли да намериш от някъде мляко от крава, а не продукт приличаш на мляко и продаван в магазините  Grinning. Ако намерите ветеринар той може и да има някакво котешко мляко, а и ще ви даде по-компетентен съвет. А котето съвсем новородено ли е?
Току-що видях снимката му - много е сладко  Heart Eyes. Захар обаче в никакъв случай не бива да му даваш - не могат да я преработват.

Теди, ама каква котешка банда си заформила  Mr. Green!

Миг незабравим, Hugза твоите сладури. Толкова им се радвам и ти завиждам, че можеш да си ги гледаш в такъв голям състав  Grinning!

# 87
  • Мнения: 1 540
макс мама, не му давайте захар или прясно мляко. Мисля, че кисело мляко на първо време пе по-добре. От ветеринаря можете да вземете сухо мляко за бебета котета и биберон, или там както се води, за хранене на котета. Не е нужно да му масажирате коремчето, масажирайте само дупето и пишльока (или женския вариант, надали знаете още какъв е пола му) с памуче или тензухче, напоено с топла(хладка вода. Мигновено реагират на това и се изхождат, когато имат нужда. Аз съм гледала коте, което все още не можеше само да се изхожда и още от първия ми опит да го облекча имах успех, оказа се лесно  Simple Smile
Винаги съм признавала такива хора като вас за много човечни, добре че има такива хора като вас!
Пиши как вървят нещата, дано всичко е ок  Heart Eyes

# 88
  • Варна
  • Мнения: 25 315
Ужасно е сладко мъничето, дано да има късмет да порасне голямо и здраво коте. Шапка свалям на хора като вас  bouquet

# 89
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ох,много се страхувам да не сбъркаме нещо и да го измъчим.
Та,имам заквасена сметана,имам кисело мляко(по-масленно) и ако не открием ветеринар това ще му даваме и утре ще се разходя по вет.аптеки за котешко сухо мляко и биберонки някакви,че едва засмуква капкомера и сякаш му е твърдо.
Дъщеря ми му масажира дупето(прилича ми на момиченце) и то веднага се изпишка,но не е акало.
Котенцето е съвсем новородено,даже било влажно,след изваждането от контейнера.Пъпната му връв е там и се притесняваме при масажирането да не му направим нещо.
Много се надявам да оцелее мъника.Още не знаем къде ще живее,че мъжо не обича животни,а и синът ми дава доста алергии,но ще направим всичко възможно,за да е добре.За сега го крием в стаята на дъщеря ми,там никой не влиза,освен нея и самата стая е много топла и слънчева.

Общи условия

Активация на акаунт