Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 615
Привет мамчета, днес ме "зарадваха" в градината, че има карантина заради варицела и Ками бил в контакт, та очаквам включване до 05.02. Лошото е, че май ще провалим рождения ден.  Sad

# 706
  • Мнения: 3 336
Как пък плъзна варицелата точно в нашия месец Rolling Eyes Една приятлка пък се оплака, че детето й изарало рубеола миналия месец, при положение че наскоро му е бита ваксина Crazy

# 707
  • Мнения: 250
Честит рожден ден на днешните малчугани!

Едно момиченце от групата на Йоан изкара МОРБИЛИ миналия месец и от 15.12.2009г. групата беше под карантина.Добре,че я затвориха за ремонт и децата си останаха вкъщи.Жалкото беше,че децата от групата не подлежаха на сборна група.Незнам родителите,които не могат да разчитат на баби и дядовци,какъв вариянт са намерили за работнити дни  Thinking

# 708
  • София
  • Мнения: 1 156
момичета, ужас с тази варицела  Twisted Evil на Вики в групата има второ заболяло дете. Ама то сега й е сезона - най-активна била зима-пролет. Ние засега държим фронта и ходим на ски  Sunglasses Вчера й беше за първи път, харесало й е и си продължаваме д края на седмицата, ако не ни мине котка път.  Praynig
Имам и една лоша новина, нали вчера я водихме на алерголог, на теста й излезе алергия от дом.прах, мляко и соя - за първите 2 почти бях сигурна, че ще излезнат като класика в жанра, но и с тази соя, където я има навсякъде (и като соев лецитин във всички вафли, бисквити и т.н., да не говорим за соята в колбасите, които и така избягваме)  Cry Та е на схема на антиалергични лекарств за следващите 5 месеца  Tired.
Сега ще водя Сашко на педиатър, че и той вече есец влачи кащлица и сополи и за него вече се съмнявам, че е на алегрична основа  #Cussing out пие Аериус вече 2 седмици без подобрение ... Tired

мишленце, имах спомен, че тортите на Росите (Еверест специално) ти бяха по 1,60 лв. парчето, но днес мен метаксуваха по 2,30 лв  Crazy И то че смених едната торта да не е релефна (по 3 лв. пачето), а със картинка, иначе щеше да ми излезе едната торта за клубчето само над 70 лв.  #Crazy Та сега за двете (едната за ДГ) дадох 90 лв. Дано наистина са така вкусни.  Peace Вече ефтино нЕма никъде  Whistling Crossing Arms

# 709
  • Мнения: 690
В групата на Калоян няма деца с шарки засега, но и аз чух за бум сега. А ние още не сме слагали ваксината за морбили и рубеола на Калина... Дано и на нас и на вас ви се размине  Praynig

Галита, и Калина е със странна алергия към млякото - като казвам странна имам предвид наистина това, защото няма нищо типично в нея. Сега я пробвах със сирене - като го яде няма проблем, ако обаче и намажа бузите с него и се обрива (като нажъкана с коприва)  newsm78 Но това, което знам от алерголожката е, че хранителните алергии се лекуват само с диета и не с лекарства... Но пък при децата алергиите бързо се надживяват и дори се променят.

Неде, пускам ти снимчица да се запознаееш с масажиста си:


# 710
  • Мнения: 3 336
Галита ,много ме учудваш с цената на тортата, да не е станала някаква грешка Shocked Аз платих за 2 торти с картинка и пълнеж еверест и заквасена сметана по 28,50 за всяко от тортите. 15 парчета всяка. Останалите 2 за вкъщи бяха традиционни от там каквите имаше - по 19 лв. 95 лв съм дала за всички торти - 4 броя newsm78 Кутиите отделно си ги платих.  Съжалявам за алергията Confused Дано я надрасне бързо Praynig

Петенце, права си, че е странна алергията newsm78 Дай един масажист и за мен Flutter

# 711
  • София
  • Мнения: 615
petenceto Мноооогоооо благодаря! smile3501 Другият път по-голям го искам и гледай да е скоро, че този като го гледам съвсем скоро ще настине, а болни не ми се гледат. hahaha
За алергиите, гадна работа са, само да вметна, че като дете имах към ягоди, шоколад и пух. Лекували са ме само като отстраниха дразнителя. Тогава и фармацията не беше толкова меркантилна. Сега нямам, за жалост, към  тях, но добих към пчели и оси  жестока алергия и всеки път е все по-страшно. В сезона с гадините си нося ампула и спринцовка в чантата, че ако ме жилне в областта на шията си отивам за минути при масажиста в ада.

# 712
  • Мнения: 3 336
Неде, не ти завиждам за подвижната аптечка Rolling Eyes Аз едно лято сдъвках една оса, понеже се навъртала около бозата ми, та ме ужили по небцето. Тогава треперих от страх да не ми стане нещо, тичах до първата аптека /в Созопол Crazy / и пях някакви алергозани. За щастие нищо ми нямаше Praynig Така че гледай си в бозата, защото осите са подли гадинки Twisted Evil

# 713
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
baloniЧестито на всички рожденници ,които съм пропуснала! baloni
Здрави ,умни и щастливи да растат!!!

# 714
  • Мнения: 690
Готово! За Неда и Мишленце, и за всички дето искат да се възползват:




Неде, тоя специално го избрах с ризка, та да не простине  hahaha

# 715
  • София
  • Мнения: 615
Честит рожден ден на Миро на аnel4e и Зори на Vivka! Да са здрави и щастливи, работливи и късметливи! Весело празнуване!


petenceto задължена съм ти  Hug
mishlentze доста неприятно е при мен, но основното ми мисъл беше, че алергиите се придобиват и изчезват в различни периоди на живота, аз не съм имала проблем с жилещите насекоми като дете, защото си спомням, че бутах с пръчка едно гнездо на оси и доста ме бяха на жилили.

# 716
  • Мнения: 250
galita,прекалено скъпи са ти тортите  Shocked.Аз за тази торта платих 20.50 лв. /16 парчета/

Честит рожден ден на: Мирослав,Ивайла и Ани

# 717
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Привет, момичета!
Честит рожден ден на настоящите рожденици, много здраве и усмивки на миналите скоро!

За тортите - ние поръчахме на Батман за понеделник, 12 парчета-30 лева. За домашна консумация ще е, че на детската градина не разрешавали вече. Може би ще купя някакви пакетирани кексчета и сокчета. Александър не е ходил на заведение доста време. Смятам за РД да го пусна, а каква схема ще прилагам после - не знам.
За здравето - започнах да му давам от днес клеева тинктура за имунитета. Педиатърката се опитва да ме агитира да му направя ваксива Пневмо или Преванар, но не смея. Сигурно обаче ще го боднем против Хеп. А, защото в момента има кампания.
За младежа с ризката - пратете го насам да се закали, а може и ски да покара във Варна.  Mr. Green

# 718
  • Мнения: 678
                                                         Честит  празник на Рожденниците !

                                                           Честит Рожден Ден и на Зорито !
sea woman ,вие доста време изкарахте в къщи,как се отразява това на детето,иска ли да ходи на градина,ако иска пусни го за РД.

Преди 2 год,когато празнувахме рд на Адито в едно заведение,тортата беше 46 лева,захарна снимка,на вкус беше превъзходна.Нямахме друга възможност,за торта,защото трябваше да е от заведението.А избрахме точно това,защото не пускаха други посетители и не се пушеше.
Та торта под 30 лева за 16 парчета,просто за мен не е торта/лично мое мнение,не искам да обиждам никого.Сметана не обичам,та затова си я правя в къщи.

Една добра идея е, ако имате кръгла форма с отделящо се дъно за бисквитена торта ,от горе се украсява по желание.Има сега страхотни захарни фигурки и рози по магазините.Всеки обича бисквитена торта Wink
И сега малко снимки от нас:
http://pepe.snimka.bg/cooking/kiflichki.464749.17019466

# 719
  • Мнения: 250
За мен,пък,торта от 50лв. за 16-20 парчета си е чиста проба кожудерство /лично мое мнение,не искам да обиждам никого/.Тортата на Йоан за 20лв. си беше доста вкусна,въпреки че беше евтина и със сметана  Peace

Общи условия

Активация на акаунт