Отговори
# 15
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107

Утешение подобрява (както съветва бабата)  / Утешение влошава...

 Във втория случай, човек обикновено казва: оставете ме 15 мин. сам, само ще си ми мине!
Така е!
Но едно дете на година-две няма да ти каже *Остави ме мамо, ще ми мине*.  Би го казало след година-две може би и трябва да е научено на това.
Ако не тушираме поривите на сърцето и душата в зародиш, децата ни ще са много по-естествени.
Трябва да се вслушваме и да се съобразяваме с всяка една индивидуалност, което обаче в днешния забързан свят трудно става и все нямаме време да *слушаме*.
 
 Така е, няма да го каже, а ако още не говори, няма и как да го направи.

  Тогава? тогава важна е невербалната комуникация, езика на тялото.
   Тогава ако прегърнете малкото, то ще се извива в дъга назад или ще блъска този който го е прегърнал, или ще пищи по-силно, или ако му подадем играчката, заради която е сърдито, вместо да се успокои - ще я хвърли и... и т.н.

# 16
  • Мнения: 936
Значи, аз говоря за утехата след физическо нараняване.
Това, което ти описваш е съвсем друго и е така наистина - особено ако детето чувства, че с него не са се отнесли справедливо.
Но поне аз не познавам дете, което да няма нужда да прегърне майка си, когато си е наранило крачето например...

# 17
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да, в този частен случай, майката е естествената закрилница!

 Но и тук има нюанси. Психолозите препоръчват, когато детето до вас се спъне, да не го хващате и спасявате от падане. По-важно е да се учи на самостоятелност.
 И родителят да му говори спокойно, не с ужасен глас.

 Един интересен случай зимата на Витоша. Малкото нямаше и две години, беше много добре и топло облечено. Родителите му го сложиха да стъпи на снега, то се наведе напред и с голите си ръчички се подпря на студения "враждебен" сняг и... моментално започна да пищи. Родителите му веднага се спуснаха към него, вдигнаха го и започнаха да го утешават, но ужасеното дете продължаваше да пищи. Тогава?
   Тогава се наведох, взех сняг в ръцете си и му го показах усмихвайки се.
 Детенцето разбра, че снегът не е "враждебен" и се успокои.

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 17:52 от Aleksander

# 18
  • Мнения: 5 713
Откакто се е родил Ясен, търся причините за неговата нервност, чувствителност. А те са както са описани и тук:

•   Напрежение у майката, страх или потиснатост/депресия по време на бременността или следродовия период.
•   Загуба на близнак по време на бременността или раждането.
•   Индуцирано раждане.
•   Необикновено дълго или кратко раждане.- според лекарите беше дълго
•   Заклещване по време на раждане.
•   Медицинска намеса: цезарево сечение, форцепс, вакуум.
•   Упойка, която прекъсва връзката майка-бебе.
•   Болезнени медицински манипулации като инжекции (боцкане в петичките), лумбална пункция и т.н.- отвратително беше
•   Нерешени минали травми у родителите или бабите, дядовците – загуба на родител, травматично раждане, малтретиране или изоставяне за осиновяване.

В следствие на което:
•   нисък тонус или твърде много мускулно напрежение.
•   стряска се при звук или движение.
•   постоянен, немощен или "отсъстващ” плач.
•   пронизителен рев  
•   неутешим плач и плач без очевидна причина.
•   често извива гръб.

•   хиперактивност.
•   проблеми с походката.
•   спънки при приучването на гърне.
•   тръшкания.
•   кошмари.- може и да ги има, често се буди нощем все едно се е уплашил от нещо
•   свръхчувствителност.

Не са малко последствията. Коликите също мисля, че са мит. А как се справям...занимаваме се много с него: баща му, аз, кака му. На хомеопатията също разчитам, но става бавничко при него.

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 18:18 от Вери

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
А да е вдигал необяснима висока Т?

# 20
  • Мнения: 5 713
Вдигал е. Първият път беше на 5 месеца и я поддържа 3 дена. После се появи неприятна дълбока кашлица. С хо л-во се оправи. След това мисля, че още 2-3 пъти вдига Т до 39, но само за 1 нощ. На сутринта все едно, че нищо не е било. С гушкане и кърмене преминаваха нещата. А аз/ние го отдавахме на зъбите.  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 71
Александър, информацията от теб ми е много полезна, защото нарежда пъзела:
"Ailments from Anger - suppressed (Болести от потиснат Гняв)"
Яна не е дете, което показва емоциите си и реакциите си пред непознати - това хомеопатът й много добре го знае (държи болката, тъгата и огорчението в себе си - в утробата не е имала къде да избяга от стреса и лекарствата - потискането на тези емоции е бил начинът ѝ да се справи. Но явно като потисне не толкова дълбоките емоции, се натрупва фрустриране и гняв, гняв...
Определено има материал за обсъждане при следващото проследяване!   bouquet

easy, благодаря,   bouquet щом говориш за консултация, значи Роси е психолог?

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Вдигал е. Първият път беше на 5 месеца и я поддържа 3 дена. После се появи неприятна дълбока кашлица. С хо л-во се оправи. След това мисля, че още 2-3 пъти вдига Т до 39, но само за 1 нощ. На сутринта все едно, че нищо не е било. С гушкане и кърмене преминаваха нещата. А аз/ние го отдавахме на зъбите.  Wink

Може и да не е от зъбите. Wink

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Александър, информацията от теб ми е много полезна, защото нарежда пъзела:
"Ailments from Anger - suppressed (Болести от потиснат Гняв)"
Яна не е дете, което показва емоциите си и реакциите си пред непознати - това хомеопатът й много добре го знае (държи болката, тъгата и огорчението в себе си - в утробата не е имала къде да избяга от стреса и лекарствата - потискането на тези емоции е бил начинът ѝ да се справи. Но явно като потисне не толкова дълбоките емоции, се натрупва фрустриране и гняв, гняв...
Определено има материал за обсъждане при следващото проследяване!   bouquet

easy, благодаря,   bouquet щом говориш за консултация, значи Роси е психолог?

 Заблазявам на хомеопата ти.  Толкова интересен и заплетен, но пък колко удовлетворяваш при разрешаването му случай...

# 24
  • София
  • Мнения: 285
мама на яна,

познавам лично Роси!

Мисля, че е много добър вариант да започнеш да се занимаваш с йога! Роси ще те консултира и ще те "подхване".
Тя е психолог по образование, а и много добър инструктор по йога!
Можеш да се довериш на нея за теб и за детенцето ти,
тъй като чрез йога се премахват много натрупвания с лекота, без усилие!
www.natalyoga.net  е сайта й!

Прегърни твоето съкровище и го нагушкай! smile3525






# 25
  • Мнения: 3 219
А да е вдигал необяснима висока Т?

С какво я обяснаваш тази температура Thinking. Малкият ми син проявява някои от тези признаци Thinking, склонен е да вдига над 40 градуса температура, като два пъти изобщо не се установи от какво е.

# 26
  • Мнения: 5 713
Аз си я обяснявам с разрешени конфликти, които са се появили по време на раждането и престоя в болницата. Но това е в нашия случай, не казвам, че може и при вас да е така.

# 27
  • Португалия
  • Мнения: 4 403
много интересен ъгъл да се погледнат нещата  Thinking

конкретно при нас ...
 

•   Отхвърляне или страх при установяване на бременността.
•   Конфликтни отношения между родителите, прояви на насилие по време на бременността и след раждането.
•   Напрежение у майката, страх или потиснатост/депресия по време на бременността или следродовия период.
.
•   Необикновено дълго или кратко раждане.

•   Медицинска намеса: цезарево сечение, форцепс, вакуум.
•  Упойка, която прекъсва връзката майка-бебе. •   Отделяне на детето от майката след раждане или за продължително време в ранното детство.
•   Болезнени медицински манипулации като инжекции (боцкане в петичките), лумбална пункция и т.н.
•  Следродова депресия или силна тревожност у майката. •   Изоставяне за осиновяване.
•   .
•   Всеки особено болезнен инцидент, нараняване или болест.


•   aбсолютна или частична неспособност да се ориентира при съприкосновение с нова обстановка.
•   нисък тонус или твърде много мускулно напрежение. •   стряска се при звук или движение.
•   
•   постоянен, немощен или "отсъстващ” плач.
•   пронизителен рев  •   неутешим плач и плач без очевидна причина.
•   трудности при кърменето/храненето от бутилка.
•   често извива гръб.
    свръх често хълцане
  често повръщане.    - в късна възраст го усвоиха

май доста станаха  newsm78
отдавна се замислям затова ,че ми трябва добър класически хомеопат, ама пусто Алентежо  ooooh!
 

# 28
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
А да е вдигал необяснима висока Т?

С какво я обяснаваш тази температура Thinking. Малкият ми син проявява някои от тези признаци Thinking, склонен е да вдига над 40 градуса температура, като два пъти изобщо не се установи от какво е.

  За добрият хомеопат не е трудно да установи произхода на почти всяка "необяснима" висока Т. като при всеки отделен случай е различно - индивидуално.

# 29
  • Мнения: 3 219
За жалост в нашия град няма хомеопати, има няколко , които са изкарали курсове и са по Боарон Thinking

Общи условия

Активация на акаунт