не мога да сваля температурата!!!

  • 23 217
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
За първи път ми се случва такова чудо! Помагайте мили мами защото все мислех че имам опит но май не достатъчно  Confused
От вчера на обяд синът ми който е на 1.9 месеца и със висока температура диапазон най-ниска 37.8 но стигна до 39.3-39.4! Ходихме на лекар още вчера и освен зачервени небни дъги ,нищо друго тревожно нямаше! Цяла нощ изгоря от температура и въпреки редуването на панадол после нурофен после през нощта отново панадол със 3 капки хексалгин ,сутритна в 8 отново беше с 39 темп. Пак на лекар - при прегледа се установи че зад сливиците по гърлото се стича обилен гноен секрет  Shocked а през носа нищо! Ушите спокойни също, гърдите също така!Пуснахме гърлен секрет за да се проследи дали има бактерия или е вирусно! лечението което ни изписа педиатърката е - Унифлокс в носа , ангин-хил, имуностимулант но в момента му забравих името  Embarassed ooooh! Преди месец боледувахме от херп ангина и също беше ,с много висока темп. но в рамките на 24 часа отшумя! Този път супер упорита и доре след хексалгина който пихме последно в 3.30 сега на обяд , я свали максимум до 38.5 и сега отново пари вече!
Стана много дълго но исках да опиша състоянието за да съм по-ясна! Много ме притеснява това че не може да падне изобщо температурата  Confused Освен това забравих да кажа че слагах и компреси от оцет и вода и преди това мазах с белтък!

# 1
  • Мнения: 580
Освен това ,което си написала опитай да го увиеш в мокър чаршаф и му давай чай от листа на Малина .
ПП мазане със сапун на стъплацата помага също
ПП2 внимавай да не смъкнеш температурата много рязко ,за да не получи гърч

# 2
  • Мнения: 275
Продължавай с компресите, но без оцет. Свали абсолютно всички дрешки от него - остави го голо. Давай му много вода. Ако отказва да пие, с помощта на спринцовка по 5 мл на всеки 2-3 минути малко на сила в устата. Успех!

# 3
  • Мнения: 276
Облях го със вода малко по-хладка от тялото му, така около 10 минути и след това зъзнеше целият.
Намазах стъпалцата със сапун и сложих студено под мишничките. От 39.6 я свалихме на 39 и това за коло 2 часа вече, повече не пада  Confused Много съм притеснена! Докторката ми каза че от понеделник насам повечето дечица така били! Какво се случва просто не знам?

# 4
  • Мнения: 275
Нурофен и/или парацетамол?

# 5
  • Мнения: 46 558
Нурофен и оцет. Къде слагаш кърпите с оцета? Мокри ги 50:50 с оцет и хладка вода и слагай на свивките на ръцете и краката, на корема по-малка кърпа, и по-топла.

# 6
  • Мнения: 276
Слагам на китките и предмишниците, на прасците плюс оцетени чорапи. в 7 пи нурофен 5мл. и сякаш не беше пили озбщо  Shocked  а сега в 9.00  7 капки хексалгин по нареждане на педиатърката ни. В момента се поти най-накрая и заспа! Ще видя до кога ще е така и пак ще започне да вдига!Нормално ли е такова чудо? За първи път толкова упорита температура виждам!

# 7
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 961
Температурата е един от най-големите ми страхове Sad
Имам няколко рецепти,който понякога помагат на моето дете,но има и случай във който само със оцет успявам. Sad
Ако искаш пробвай дано му помогнат на малкото слънчице. Praynig
*Стъпалата се намазват със мед,обуват се чорапки,отгоре се обува найлонови торбички и после пак чифт чорапки.След 10мин. Т трябва да е спаднала.
*Целият се намазва със  разбит на сняг белтък,най-вече петичките.
*Суров картоф,нарязан на филийки и наложен на слепоочията и на челото.
*Равни количества ракия(но не домашна) и оцет  и щипка сода за хляб се смесват и се маже цялото тяло.Тази рецепта се прави само при Т над 39 и само по веднъж да ден.Сваля Т за минути.
Дано се оправи бързо малкият. Praynig

# 8
  • Мнения: 275
Как така ракия? Този алкохол се просмуква от кожата. Това е лудост!

# 9
  • Мнения: 4 335
От "бабешките рецепти" на нас ни помага мазането на грьбчето сьс сапун.
Дано не вдига тази нощ по вече Т.

# 10
  • Мнения: 6 713
Не разбрах дали са ви правили изследване на урината, за да се види дали няма инфекция на пикочните пътища?

# 11
  • Мнения: 698
Аз слягам свещички, разсъбличам съвсем, правя хладни душове отвреме-навреме. Гушкам и чакам.

# 12
  • Мнения: 276
Благодаря на всички ви за съветите  Hug
От 2 часа през нощта температурата повече, поне за сега - не се е повишавала! Сутрена дадох панадол просто превантивно а сега чакам след обяда за да видя дали няма отново да повиши.
Чакам утре и гърленият секрет а до тогава си давам капките, имуностимуланта и ангин хила.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Случвало ми се е да не мога да сваля Т на детето 3-4 дни. Ревала съм от безсилие. Хексалгин помагаше, но под 38 така и не я свали.
Дори и изследванията да са ок, при вирусна инфекция Т се поддържа 3-4 дни. Понякога е трудна за овладяване, да. Кураж!

# 14
  • Мнения: 1 237
В началото на месеца дъщеря ми изкара гнойна ангина, с висока Т,която поддържа 4 дни.И аз не бях виждала такава упорита Т.Редувах Панадол и Нурофен,свещички Ефералган и Хексалгин в краен случай.Заедно с лекарствата слагах кърпи с оцет и вода на челото,на ръчичките и стъпалата.
Дано повече не вдигате Т. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт