МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 109 460
  • 732
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 331
Валя, Марти обядва ли в яслата? Как се справя с храната там, пасират ли я? Галина дъвче без проблем, но ако й давам обяда на по-големи парчета, бързо й омръзва и след 4-5 пъти започва да го отказва. Тя  още не ходи на ясла- ще я пусна в края на ноември, може дотогава вече да е напреднала с дъвченето. Simple Smile
Преди малко прибрахме Марти от яслата. Хранил се е много добре. Даже са се учудили. Сутринта е имало някакъв тутманик и мислели да му правят попара с чай, но той си го е изял на малки парченца. Имаме само два зъба, но се справяме. За обяд е имало пиле фрикасе и пак не е имал проблеми. Аз отдавна спрях да му пасирам и той свикна да дъвче. Ние също не сме проходили. Пускат си го на пода, държат го на ръчички...Днес само повтаряха:"Много добро дете, много усмихнато, много послушно..". От понеделник вече ще спим там и ще се вземаме чак вечерта.
greta.kr, при нас е нещо страшно в яслите. Записали сме се още през февруари и пак влязохме, защото сме многодетни, а и се познаваме с директорката. Групите са препълнени.

# 646
  • Мнения: 1 744
Охооо виждам, че добре се забавлявате тук!  DrunkКюфтета, скари....не е зле, готвите се за празника , нали. Не ви се ще да си отива лятото и скаричките на открито.
За мен обаче лятото си отиде, щото в офиса ни е толкова студено, че излизам на терасата да се стопля. Явно къщите по принцип са по-студени от апартаментите.

Добре дошли на новите мами! Дано ви хареса компанията ни и да се видим на празника другия месец! Hug

МаминкаВаня, честита ти племенничка! Да ви е жива и здрава и все така да ви радва!  bouquet

Пикасо вярно се скри някъде?! smile3530

Реница, и при нас на Ицко му сложиха диагноза "птичи гърди", но казаха, че с плуване се оправяло. Но мен ме е страх да го запиша на плуване на тая възраст. Иначе казаха, че се предавало по наследство - ако някой от родителите има. Но ние с мъж ми нямаме, та не знам дали е вярно. Дано твоята госпожица бързо да се оправи. Peace

Моята Вики тази година е предучилищна и вече няма търпение да пишат букви, цифри, но госпожата каза , че само елементи от тях щели да пишат. Дано си запази ентусиазма!
Утре имаме едно важно фирмено събитие - стискайте палци всичко да мине добре, че нещата нещо са много на кантар.

# 647
  • Мнения: 3 324
Важното събитие да не е близначки Grinning??? А, дано! Mr. Green

Рениса, що така бе баткото? Кое го затруднява - ученето или издръжката?

първото което се сещам е капак на тоалетна чиния!!!!!Те са с шарнирни болтове Joy

Ма Юле - да ти имам асоциациите! Не тоя шарнир - избери си някой от другите видове!

# 648
  • Мнения: 66
Здравейте,момичета!Аз не пиша много често  Embarassed ,но пък с удоволствие ви чета.Какво да правя като не съм толкова остроумна като Пепелчето,пърдон Кифтето на скара или Пешеходката   bouquet .Тая вечер обаче не се стърпях,защото ме развълнува една новина.В нашата отчетна на юлки 2008 си имаме мама,която ще чака трето отроче.Дотук има две госпожици,най-голямата на 5 г.Развълнувах се,защото макар и да ви има и вас, досега все си мислех,че мамите с по три и повече деца сме бели птици.Напоследък обаче установявам,че все повече хора имат или искат трето дете и това ме радва особено много.
На всички,които съм пропуснала да честитя някой повод-Честито и   bouquet

# 649
  • Мнения: 206
Здравейте ,здравейте  Grinning Включвам се само за малко, колкото да пожелая на всички вас прекрасни почивни дни,много добро настроение и безброй усмивки.А аз отивам на Обзор по семейно,да починем за два дена  newsm53  newsm44 travel .  Чао. до скоро  wavey . Прегръщам ви  Hug сърдечно Heart . Бог да ви пази!

# 650
  • Мнения: 803
Привет, момичета! smile3502
Снощи един принц ме целуна и от кюфте се превърнах в Пепеляшка. newsm03
Днес ще ходим на сватба, ама на мен хич не ми е по мерак туй културно-масово мероприятие. Crossing Arms
Времето е отвратително, дъждовно, студено, мъгливо...настроението ми е в синхрон с него и изобщоооо.
Пикасо, къде си бе? Thinking
Сузи, приятна ви почивка.
lucia, хубава новина поднесе.Аз също нямам близки в реалния живот с три деца, добре че е форума, та да не се чувствам като бяла кукувица. Mr. Green
Пеш, кви близначки във фирмата бе? Thinking
Наденце,  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Суити, дано Галето свикне с яслата като Дивното момиче и да ни се хвалиш после тук колко е контактна в социалния си живот, нейния си. spoko
greta.kr, и аз се посмях на твой гръб, да знаеш... hahaha
Вале, Марти е златно дете бе, не диване като майка си. baby_neutral
Юле, оправи си просташкия аватар, моля!Не те ли е срам, жена в зряла възраст, майка на три деца, какви са тия...ай да не казвам! Naughty
renisa, пожелавам ти проблемите при вас да се разрешат и да намерите изход от тях.Имайте сили, търпение и вяра, че всичко това е временно и че рано или късно нещата ще си дойдат на мястото. Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
Феичке, искам зеленоооо...нищо че зима идва. Hug
Габи, прибрахте ли се вече, чакам продължение на разказчето ти.  bouquet
МаминкаВаня, къде ти е вдъхновението, дано не съм го убила аз с моите лиготии. Embarassed
Цоц, метни нещо хубаво, напоително и дълго бе, поФали се, оплачи се... Mr. Green
Татянке, тайсън кючек можеш ли? hahaha
Маминка също не е писала от сто години вече, а толкова обичах да я чета. Sad
Хай, отивам да се глася...  261uu, да потренирам малко оро на дворо... hahahaза да не изложа максимац. Mr. Green

# 651
  • София
  • Мнения: 1 001
Завивам двете боси крачета на Кати, които се подават изпод завивката.
Зайчето и то дреме кротко в клетката си.
Момчетата гледат детско филмче и току възкликнат за нещо.
Таткото ни , както обикновено в събота, е на работа.
Аз най-сетне сядам да си почина. След като си свърших обичайните чистота-поддържащи дейности из къщи, а после омесих, разточих и изпържих едни банички по бабина рецепта, заради което от чистотата и помен не остана  Mr. Green, си сипах едно кафенце с мед и канела и къде, къде - право при вас.
Крайно време е да ви метна един "чаршаф"....май по-добре едно одеало, че хладничко днеска и дъждовно.

До сега се занимавах с блажената дейност - разглеждане на снимки на бебка Борянка и сладка раздумка по телефона с майка й. Брех, кротко детенце излезе - спи, яде (суче здраво маймунката) и докарва до умилителни сълзи де що има роднини наоколо.
Тъкмо ги бях поуталожила мерците си за бебе и ей - на, избухнаха с нова сила...ще им се оставя този път... явно са ми малко три деца и имам още какво да уча в тоя живот...

Благодаря на всички за поздравите!  Hug
Добре дошли и на всички скоро включили се в темата - чета ви с интерес, но явно паметта ми има нужда от повече тренировки, докато ви запомня, което е радващо, защото явно сме повече отколкото си мислим.  Laughing

Днес, в този облачен ден, ми е особено светло, защото светлината не идва от слънцето - не се заблуждавайте - тя идва от вътре, от една небесна частичка в сърцето ни, която отразява Божията любов и свети, свети - винаги....

Ех, една камина да имах да пална сега...да замирише на пукащи , горящи клонки и особен хлад от мокрото навън, и баба да ми разкаже приказка, докато се унасям в сладка дрямка и сънувам, че летя с ламята и събирам златни ябълки Laughing...

До скоро! Обичам ви! Здрави бъдете!  Hug Hug Hug   

# 652
  • Мнения: 1 410
http://vbox7.com/play:50251346  - Кой бе ?Аз ли не мога ...не си познала   

Ще пиша по-късно ,сега не мога ....едно маймунче е пред монитора .....

# 653
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ъъъъъъ, здравейте  Hug
Аз съм в потрес от наученото от мен за многодетството в Гърция....
МНОГОДЕТНОТО СЕМЕЙСТВО ИМА 4!!! ДЕЦА.....
Аз съм малодетна и съм в размисъл да преминавам ли към по-горна категория  Laughing

# 654
  • Мнения: 389
nadiaeuro, в предучилищна би трябвало да пишат азбуката печатно.Поне в нашата градина е така.
valia_b, дано и Мадлен като тръгне на ясла така лесно да се впише както твоя Марти.

Маминкаваня Hug  Hug

Пепеляшке, дай го тоя принц насам да поцелува това-онова Mr. Green

# 655
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте, влизам да почерпя послучай рождения ден на нашата Даниела днес става на три.
  beer3 Popcorn  cook нещо много ми е трудно с картинките, пък и все нямам време да се обуча Laughing

# 656
  • Мнения: 3 324
Вили, да ти е здрава и усмихната малката голяма принцеса! А, за картинките - по добре недей се научава, щото тука има едни строги тетки, дето, а си публикувала картинка, а са ти наскачали като ято гарги на сиренце....

Снощи един принц ме целуна и от кюфте се превърнах в Пепеляшка. newsm03

В ПепелКАКВО??? Я, да внимаваш в клавиатурата!

Пеш, кви близначки във фирмата бе? Thinking

Бе то така му се вика, бе! Казвам ти дъще - сещай се снахо, ма алоооу!



Танче, отпървом не те познах с тия цайси...попораснала си от последната ни среща Joy, инак си си все същата!

Олимпия, закъсала си го, добре че не живееш в Бангладеш обаче! Peace


# 657
  • Мнения: 21
Хей здравейте!!!
Помните ли ме?!
Аз се завърнах...Какво правим с празника?!

# 658
  • Мнения: 2 471
Минавам да ви гушна - гуш

# 659
  • Мнения: 10

здравейте отново
първо искам да кажа, че съм възхитена от творенията на JuliS   bouquet. Нямам думи- истински шедьоври.
Сега да се представя малко по- подробно
Казвам се Петя и съм на 39 г.
Голеният ми син се казва Кирил и е роден на 10.12.2000 г.
Дъщеря ми се казва Евгения и е родена на 15.01.2002 г.
Малкият се казва Иван и е роден на 31.12.2006 г.

 smile3540 smile3540 smile3540 това е обстановката в къщи

искам да попитам къде ще ви бъде срещата в края на ноември,  и как  да се запишем ако ни се отвори възможност да дойдем
не съм много наясно  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт