У нас - попара, а по света?

  • 1 160
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Попарата ще е калорична и може би безсмислена, ако така си я направите, но приготвена по правилната "технология" Mr. Green, не виждам с какво кашата я превъзхожда.Аз например я правя със сухар, приготвен от пълнозърнест хляб тип"Грахам", т.е. с триците и другите полезности вътре.Сиренцето - калций и белтъчини, маслото - вит Д, липовият, шипковият и пр. чай - витаминки.Е що да е лошо?И какво му е толкоз по-калоричното от кашата/за безмлечна говоря, ние млечни не ядем/ ShockedМисля, че са горе-долу еднакви Thinking

А иначе по света доколкото знам наблягат също на зърнените закуски/поридж, овесени ядки, оризова и други каши/, също с плодове, масло и сирене, като у нас.Освен за попара обаче май не са чували и за грис, кисел...Сестра ми живее в Кипър, там всички бебета закусвали спагети, макарони, кус-кус с мляко и масло, пасирани естествено.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
накарахте ме да се замисля какво всъщност е попарата.според мен е нещо като каша,само че пшеничена.предполагам,че мамите,които не дават попара слагат сирене в кашите,едва ли го слагат в пюретата.та така-това си е чиста пшеничена каша със сирене!
Именно! Peace

# 17
  • Мнения: 1 586
накарахте ме да се замисля какво всъщност е попарата.според мен е нещо като каша,само че пшеничена.предполагам,че мамите,които не дават попара слагат сирене в кашите,едва ли го слагат в пюретата.та така-това си е чиста пшеничена каша със сирене!

Здравей, голям зъб Simple Smile!
Абсолютно си права за попарата, че е вид пшенична каша, макар и доста рафинирана Simple Smile Но разнообразието от попари не може да се сравнява с разнообразието от зърнени каши. За овесена, ечемичена и пр. попари не съм чувала Wink

Но си е все пак въпрос на вкус. Уверена съм, че щом ти обичаш попари, то и бебето ще ги обикне Simple Smile

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз също много си падах по попари докато не открих чудесния вкус на овесените ядки. Ям си ги със сирене и масло, точно както и попарата и не стига че са много по-вкусни, а са и много по-полезни.
 
А иначе обикновената попара приготвена с нормален сухар на Голдис например (както я ядат повечето бебета) няма нищо ценно освен маслото и сиренето.

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако се яде само попара за закуска,наистина се лишава детето и от разнообразие,и от ценни вещества.Но ако се дава понякога за разнообразие,няма лошо - аз редувам разните видове зърнени каши и понякога,примерно веднъж седмично (но без да ми е залегнало в програмата - ако се сетя и както дойде),давам и попара - един вид вместо пшеничена каша.А бебата яде абсолютно всичко,в което има сирене,така че проблеми с вкуса нямаме (при това я правя с нормален хляб,не със сухари - така съм свикнала от дете и на мен ми е вкусно,а като гледам,и на двете деца също).

# 20
  • Мнения: 46 518
Въобще не давам попара, за закуска: овесени ядки, просо или пшенични ядки, с масълце и сиренце, като комбинация или поотделно. Благодарение на Вери 77  Hug

# 21
  • Мнения: 934
Май на тази възраст си падахме по овес с кисело мляко.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 798
Я кажете,как да направя овесени ядки със  сирене-вместо попарата,че много я мраза,гнус ме е даже да я направя на малката.Да сваря овесените ядки и да сложа сирене или как?И каква е пропорцията,колко грама овесени ядки?

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз слагам 4 с.л. овесени ядки с 200 мл. вода в микровълновата и ги врътвам за 1-2 мин. После добавям натрошено сирене и малко масло. И в устата  Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз слагам 2 суп.лъжици фини овесени ядки и 100-130 гр. вода за минута и половина в микровелето.После прибавям в съдчето половин лъжичка масло и сирене около две лъжички.Задушавам под капак за 5 минути и сервирам обикновено с плодове, настъргани вътре.Става също хубаво с гранулиран чай от тези детските.Мирише на попарка Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4 629
Аз за закуска давам кисело мляко. Кашата я давам за обяд, а вечерята е зеленчук - понякога с месо

# 26
  • София
  • Мнения: 6 798
Е,ние ще трябва да пасираме ядките,че още не ядем големи парченца. Wink
Иначе и аз сутрин давам кисело мляко с бисквити,следобяд кашата,ама реших да внеса разнообразие,то ще му писне на детето все едно и също сутрин!

# 27
  • Мнения: 5 255
Пробвала съм попара, но Лора умира за кус-кус  Heart Eyes.
Това и давам на сутрешна или следобедна закуска.

Общи условия

Активация на акаунт