хапчета против тютюнопушене

  • 20 088
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 288
Здравейте,

моля да споделите опит за ефикасни хапчета, които водят до отказване на цигарите. При нас случаят е много тежък. Моят баща е след тежък исхемичен инсулт, с парализа. Но непрекъснато пуши и ако не му купим цигари се ядосва много.
Искам да му помогна да откаже тази пристрастеност към цигарите и съм чувала, че се произвеждат такива хапчета.

Вкъщи не сме пушачи и нямаме информация по случая.

Ето защо ще ви бъда много благодарна, ако ме насочите към ефикасно лекарство.

# 1
  • Провинция
  • Мнения: 509
"Табекс".Поне на приятелят ми помогнаха,но определно се иска и малко воля.Той е пушач,от близо 20години и пи хапчетата по дадената схема,която трябва да се спазва стриктно и ефекта е налице.Даже сега понякога му става зле от цигарения дим на околните.

# 2
  • Мнения: 25 610
Попитай лекуващия му лекар или поне се допитай до някой добър фармацевт. Не съм сигурна, че Табекс не е противопоказен в този случай.

Не приемайте Табекс при:
Наличие на алергия (свръхчувствителност) към активното вещество цитизин или някоя от
другите съставки на Табекс;
наскоро прекаран инфаркт на миокарда или мозъчен удар, нестабилна стенокардия,
нарушение на сърдечния ритъм (сърдечна аритмия), атеросклероза;
бременност или кърмене.
Относителни противопоказания за употреба на Табекс са:
хромафинни тумори на надбъбрека;
гастроезофагеална рефлуксна болест (връщане на стомашен сок в долната част на
хранопровода, което се проявява с усещане за парене).
психично заболяване (някои форми на шизофрения)

Обърнете специално внимание при употребата на Табекс
Тъй като няма достатъчен клиничен опит за безопасното приложение на Табекс е необходимо
внимание при пациенти с:
исхемична болест на сърцето (нарушено кръвоснабдяване на сърдечния муск
сърдечна недостатъчност (слабост на сърдечния мускул);
артериална хипертония (високо кръвно налягане);
мозъчно-съдови заболявания;
запушване на кръвоносни съдове;
бъбречни и чернодробни заболявания;
хипертиреоидизъм (повишена функция на щитовидната жлеза);
язвена болест;
диабет.
Няма достатъчен клиничен опит за безопасното приложение на Табекс също така и при деца под 18
години и възрастни над 65 години.
Приложението на Табекс не се препоръчва при тези категории пациенти без предварителна
консултация с лекар и преценка на съотношението полза/риск

# 3
  • Провинция
  • Мнения: 509
Попитай лекуващия му лекар или поне се допитай до някой добър фармацевт. Не съм сигурна, че Табекс не е противопоказен в този случай.

Извинявам се на истина!Не съм обърнала внимание на заболяването.На истина Табекс имат много странични действия и са противопоказни понякога.

# 4
  • Мнения: 288
Благодаря за отговорите!
Аз се консултирах със специалист - казаха ми че има лекарства, но са скъпи!
Вече не знам какво да опитам, защото той се измъчва и цигарите са доста скъпи.

# 5
  • Мнения: 1 879
Попитай лекуващия му лекар или поне се допитай до някой добър фармацевт. Не съм сигурна, че Табекс не е противопоказен в този случай.

Извинявам се на истина!Не съм обърнала внимание на заболяването.На истина Табекс имат много странични действия и са противопоказни понякога.

Виж, не се впечатлявай толкова от написаното на листовката на Табекс. Производителят им е длъжен да съобщи всички тези заболявания, но ако се замислиш тютюнопушенето също е противопоказно при тях. Затова наистана говори с лекуващия му лекар, той със сигурност може да прецени дали цигарите или табекса са по-опасни в неговото положение. Иначе табекс са много ефективни, но аз след време (от тъпотия  Mr. Green) пропуших отново. Затова обаче не са виновни хапчетата, те си свършиха работата много добре и въобще не ми е трябвала воля. Както ти казаха, пият се по схема. Първият ден са 6 през два часа и може да пушиш, но след като ги бях изпила и изпушила само три цигари, се чувствах сякаш съм изпушила две кутии наведнъж. При мен усещането от хапчетата беше, че все едно тъкмо съм загасила цигара и нямам желание да пуша точно сега и понеже това "точно сега" продължава дълго време, човек се научава да живее и без цигари.

# 6
  • Мнения: 17 546
Не знам какво да ти кажа. Thinking Мъжът ми по ред причини също не бива да пуши и аз много се ядосвам.
Купих му Табекс, пи го три дни и каза: "Спирам го това хапче, че ми става лошо!". Как ти става лошо бе - питам аз - кога ти става лошо, като пиеш хапчето и веднага след това ли!? "Не, като пуша и ми става лошо, щото пия от тези хапчета." И спря хапчетата, а не цигарите... Tired
Баща ми е с емфизема на белия дроб, едва диша дори само като седи, но пуши по повече от кутия на ден. Как живее с минималното количество кислород, което поема е медицински феномен сигурно, но няма никакво намерение да откаже цигарите.
Така че, ако не поиска баща ти сам да спре цигарите, не знам как ще го накарате. Confused

# 7
  • Мнения: 1 589
Пробвай с електронна цигара(пурета).Преди имаше цяла тема пусната и доста хора бяха доволни

# 8
  • Мнения: 2 099
Мили дами, заповядайте тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;topic=429430.30;num_replies=38 welcome Форумът на железните дами, отказали цигарите. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт