Августинки 2009 - тема № 55

  • 11 899
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 382
Калина, браво за резултатите!Мъничетата ще се окажат много жилави, само в началото ни стреснаха Hug.
Сънчо, за тази стерилизация и аз започвам да се чеше по главата умно newsm78.Стерилизирам преди всяко хранене и след това сглобявам шишетата с ръка( няма друг начин, защото сме с д-р Браун и всички тръбички няма как да се нагласят).
Пера отделно, на 60 градуса, суша на слънце, гладя от двете страни и накрая като гушна Белослава при нас, тя си е в нашите чаршафи ooooh!.
Сега имам време и правя всичко, но като тръгна на работа ще преразгледам концепцията Thinking.

Белослава си възвърна нормалния цвят, явно сме прегряли детето, а уж в колата работеше климатик и навън не беше толкова топло.

# 31
  • Мнения: 26
Честно, много ви се чудя на цялостната стерилизация дето я удряте. Чак пък и пералнята. Бебето да не живее в стерилизатор после.
Като едни познати на познати на познати дето всеки ден миели подовете с белина като се родило бебето. Че то това е 100 пъти по-вредно (специално белината имам предвид). А и мнението на алерголозите е, че за децата (вече след годинка-две) е по-добре да не живеят чак в такава стерилна среда, защото са именно по-податливи на алергии.
Но всеки както си го чувства в крайна сметка.
Аз да си призная като прах дрешките за бебка не съм се сетила да дизенфекцирам пералнята, ама така или иначе аз в нея не пера обувки например. А пък и нали като се перат дрешките слагаме прах за пране и ги перем на повечко градуси? Пък после нали ги и гладим...
За алергиите и аз четох в едно вестниче, че това са болести, в следствие на чистотата. Е, не казвам, че трябва да сме мърляви, ама не и да прекаляваме. В статийката пишеше, че затова от алергии не страдали в по-изостаналите страни  Simple Smile.

# 32
  • Мнения: 1 241
Браво на всички мами за хубавите новини!

...като гушна Белослава при нас, тя си е в нашите чаршафи ooooh!.

Ето това е един от моите доводи да не пера с бебешки прах, да не отделям дрехите на бебо и да не се втелясвам много-много. Като гушнеш бебо в теб, то се опира в дрехите ти, които не са прани с бебешки прах. Освен това на разходката не можеш да го опазиш, всичко се праши.

И на мен ми стана интересно, защо 13.08 не е подходяща за раждане със секцио, а е подходяща за нормално. Славена, ще ни обясниш ли?

# 33
  • Мнения: 26
Сънчо, мислех да не изказвам мнение по въпроса с датите ама като питаш ще си кажа. Wink
На 13.08.2009 Луната е в Телец и не е подходящо за секцио.За нормално раждане няма проблем. Peace
Значи, ако родя на термин, в никакъв случай няма да давам да ме режат, ако се наложи  Whistling.

# 34
  • Мнения: 116
здравейте момичета  Hug преди малко се прибрахме от болницата.имам си момиченце дария 3150кг 50 см на 27/07 родих -секцио.сега ще се гледаме и гушкаме  Hug Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 241
Ива, добре дошла и честита рожба!

Разкажи за раждането, за бебо, за тебе, когато имаш време!  Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 2 707
Ива, да ти е жива и здрава, много хубаво име. Ти кога успя да изчезнеш, да родиш и да се върнеш. Супер
Добре дошли и на Бояна и Джими. Бояна, мислех си тези дни за теб, че трябва вече да сте се прибрали.

Калина, защо са ти казали, че ще минете изцяло на АМ не разбирам, но то това е любимото изказване на повечето педита.
200 грама за 1 седмица е идеално. Те наддават към килограм за месец в началото, после по по-малко. Нашето педи никога не ни е стресирала, че по таблица трябва да наддаде 400 грама, а е наддало 300 примерно.

Формулата е тази:
Ако има 5-6 мокри памперса на денонощие - имам предвид тежащи си, поне 2-3 от които наакани, значи бебето получава достатъчно мляко.
Какъв ти е критерият, че нямаш кърма и защо дохранваш? Почнеш ли да дохранването, бебето почва да суче по-вяло от теб и съответно гърдите ти спират да произвеждат необходимото количество и това неизменно води до спиране с кърменето.
Както е казала ейнджъл колкото по-често я слагаш толкова по-голям шанс да ти се увеличи кърмата. Сучене му е майката. Аз изкарах 3 дни с кърмене на 2 часа, после всичко си дойде на мястото, Ивайла огладняваше на 3 часа и за 15 минути се нахранваше.

Извинете за тирадата, написах го заради всички ви, ако наистина искате да кърмите не се предавайте лесно.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 707
А, Нинчо, ако се наложи ще имаш ли избор? А и тя е в Телец 2-3 дни.
А и ако се наложи ще е по спешност, а тогава е различно.
Аз и друго изрових из нета, но здраве да е, че ще стане много астрологично.

# 38
# 39
  • Мнения: 29
Ива честита ти щерка да ти е жива и здрава малката принцеса!!!

Сънчо какво изрови, недей така да пускаш само мухата ....

# 40
  • Мнения: 485
Еми това е една астроложка от Варна и й дадохме имената датата и часа на раждането ми и термина ми (23.08) . и тя след 30 мин  се обади и ми каза че тази дата 13сти която съм си избрала не е добра не за бебето а за мен, и че нали бебета който си се раждат нормално те си се раждат на точната дата с тяхната си карма.а тези който са с планово е по добре да се консултирали с астролог за да се видела тяхната карма  и нали да каже за дата и тя ми каза  датата 11.08 и 18.08 да си избера една от двете. Thinking
абе невярвам много много ама... на мъжа ми сестра му ходи при нея там цялото и семейство  и тука други нейни приятелки и чесно казано каквото е казала жената това е станало ... и аз викам ОК няма проблеми сега за една дата ...

# 41
  • Мнения: 485
Знаете ли какво става със  Jujka ? Дали вече е родила , че несъм я чувала скоро а знам че тези дни и беше секциото? ? ? Някой има ли повечко инфо ? благодаря предварително   bouquet

# 42
  • Мнения: 46
Честити бебчета на Сосми и на Нора. Да са живи и здрави. На майките им бързо възстановяване. 
Ива, да ти е жива и здрава госпожицата.


Добре дошли  на Бояна и Джими

# 43
  • Мнения: 76
Ива ЧЕСТИТО ТИ БЕБЧЕ! Да сте здрави , безгрижни и мн да се слушате!

# 44
  • Мнения: 29
Знаете ли какво става със  Jujka ? Дали вече е родила , че несъм я чувала скоро а знам че тези дни и беше секциото? ? ? Някой има ли повечко инфо ? благодаря предварително   bouquet

Тя роди, но не е записано отпред и не си спомням на коя дата беше.

Общи условия

Активация на акаунт