Няма вече "Зайченцето бяло"- ФЕВРУАРЧЕТО за рок е зажадняло.

  • 10 491
  • 283
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 143
Меги , и ние купихме такова басейнче на малаката от морето, но още не сме го пълнили.

Иве, за купените пюрета  - тя не реве, но изяжда много малко и плюва. Тя по принцип си и научила, като не иска да яде повече и плюва е това е знака да спирам, но при купените миналите няколко дни хем ядеше хем плюваше - голямо мазало беше. Ама Стаси нали яде домашни? Прави му, колкото и да омръзва (ако не слагаш АМ, може да направиш повеме и да прибереш в хладилника за другия ден). Аз като направя повече, си слагам в контейнерче на Авент (от тези за събиране на кърма) и до другия ден.

Ние от петък започнахме с месните- е няма такова мръщене, ама честно да ви кажа супер безвкусни са ми и на мен, само зеленчуковите са по-приятни. И сега майка ми е поръчала заек от едни хора, който гледат зайци, за да и готвим домашен ( не е ли маниячка майка ми Laughing)...само й казах при условие , че тя го обезкости ( не мога да правя такива неща много съм смотана... Embarassed)

Педито ни каза да давам кисел, но аз като чета се прави от нишесте. Няма ли много боклуци в нишестетата - Е-та например? Много ми е съмнително?

Веси, колко тежи Ники, изглежда много пухкав и сладък. Ние сме 7200 и 70см ....демек...дългокрака хубавелка...стига съм се лигавила...

# 61
  • Мнения: 649
Запис,

честита месечинка на всички сладури и сладурки.

Инче да е жива и здрава майка ти, баба Люба нали така беше ? Много да ви радва, а и вие нея.

Иве от два дни също с еопитвам да въведа тиквички. И Йоан се мръщи и плюе, но аз съм упорита, а той лаком  Mr. Green
Лара много благодаря за инфото за пюретата с тиквички. И аз ги открих макар и чак на Плиска.

И ние имаме спално чувалче с жабата на Вис Виталис  Simple Smile

Ами не помня какво друго, хайде мацки до скоро

# 62
  • София
  • Мнения: 1 981


Веси, колко тежи Ники, изглежда много пухкав и сладък. Ние сме 7200 и 70см ....демек...дългокрака хубавелка...стига съм се лигавила...


Направо си е пухкавел. Преди 2 седмици беше 7,800, но сега съм убедена,че е над 8кг. Ама той с това кърмене през 3 часа нощем и пюрета си хапва. За обяд си изяжда на ХИП едно пюре от 190гр. и се сърди иска още.
Раличка е умна, все пак е момиче,а Никчо лапа именно месни пюрета,които според мен са направо  Sick

Айде стига съм ви занимавала,но наистина е забавно, като големи хора са си вече един яде това,друг онова.

Да се похваля,че Ники от вчера като му кажа дай ръчички и той подава,с майка ми го учим от 2 седмици и детето се научи Simple Smile

Иве, за домашната ракия,че по-добре такава да пие след време  Twisted Evil

# 63
  • Мнения: 242
Здрасти,мацки Hug Аз само да ви се отчета,че цяяял ден сме навън,без крака останах...Преди малко се прибрахме и сега ще приспивам децата..Айде до после...

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 20
И аз да се отчета с тия пюрета започнах да я захранвам с зеленчуково пюре и съм и го приготвяла харесваше го, но като започна месните беше кошмар домашно приготвени не ядеше купени си хапваше с голям зор направо и се гадеше милата. Но от две седмици сме на кухня (някой може и да се разбунтуват) и от там всички пюрета яде направо съм се чудила.

# 65
  • Мнения: 242
Ние с пюретата вече сме приятели Mr. Green Най-интересното е,че със зеленчуковите пюрета се мъчихме цяла седмица докато им свикнат/а те по принцип са си по-сладички/,обаче пюрето от пилешко+картоф го изяждат за 0 секунди и отварят устата за още  Mr. Green Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 10
Искам да попитам мамчетата,които са въвели месни пюрета като ги давахте в началото колко пъти в седмицата давахте и с какво пюре започнахте  Thinking

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 2 500
Здрасти, банда!
Благодаря ви за пожеланията за мама Simple Smile
Ама много сладки нашите бебоци, беее! Така им се радвам, като слагате снимки! Толкова са хубави! Показвам ги на децата и те така им се радват, чак си правят устата за сестричка   Crazy   Joy

За пюретата - мисля че ще мога да го накарам да изяде едно голямо от 190г на обяд, ама още му давам по около 90-100 г и после още около 100 мл млекце от шишето. Чудя се дали да слагам мляко в пюрето та да има и нещо млечно в папкането или мога да заместя едно ядене само с пюре. Четох много противоречиви мнения и много се чудя...На консултация сме чак на 14.08. а дотогава мисля да въведа жълтък или месо. Весе, ти кое въведе първо? Пишеш, че му даваш жълтък вече.
Утре и моя хубостник ще го пробвам с тиквичките пък да видим. Смятате ли че е ок ако му дам 2-3 лъжички тиквичка, а след това да си му дам стандартното зеленчуково пюре в голямото количество? Така хем ще е опитал тиквичка, хем ще си яде стандартното за обяд. Да ви призная на моменти се чувствам толкова глупава заради това захранване...А не съм по принцип!  hahaha Flutter Умря ми циганката дето ме хвали... Whistling

Лека нощ и сладки сънища!



# 68
  • Мнения: 242
klawi ,аз ще ти кажа как въведох месните пюрета,ама мене не ме слушай,защото да си призная за почти цялото захранване не съм се водила по схеми,въпреки че имах желание поне да се опитам..Прекалено сложно ми се стори,честно да си призная, и затова реших да се съобразя основно с желанието на момчетата..Слава Богу,проблеми не съм имала,а досега са яли картоф,извара,пилешко,морков,спанак,тиква,домат,чушка...естествено в пюриран вид Mr. Green
Та значи в началото /към 5мес. и половина/ давах месно пюре толкова,колкото си давам и зеленчуково.Обикновено от зеленчуковото бебоците изяждат по около 140-150гр. Първите 3-4 дни им давах месно всеки ден за обяд и както казах вече те си го изяждаха с голям кеф,без да се мръщят даже.После обаче реших да смесвам месното пюре със друго зеленчуково и в момента общо взето така ядем...Правя им нещо като гювеч-пюре Joy

# 69
  • Мнения: 17
Аууууу пак окъснях да се запиша, лека и мека сега утре пак   bouquet

# 70
  • Мнения: 24
klawi аз ги въведох преди семица две. Започнах с пилешко а след това и заек. Давам през ден месно през ден - постно.
Мацки има едни кисели на Gellwe нещо мнение за тях да имате? Нишестето в тях е картофено, а "Е-то" е само едно - лимонена к-на, но има и оцветител неизвестен. Впрочем някой дава ли кисел?

# 71
  • Мнения: 592
Здравейте и от нас - няколко дни не се стои в къщи. Излизат ни горните 2 зъба и малката е много кисела. Лигичките до земята и тъпкането на ръця и всичко останало са нищо в сръвнение с пищенето тези дни. Започва да пищи в момента в който я оставя в кошарата, иска постоянно да сме заедно, единствено снощи заспа сама както обикновено прави, но тази вечер пак се гушкахме. Мажа с гелчето, успокоява, но не мога постоянно да я мажа понеже най-много 4 пъти на ден трябва. Щом мине действието на лекарството и не се тране направо милата.

Между другото и ние в понеделник започваме да пълним бурканчетата от детска млечна кухня Simple Smile За сега само зеленчуково пюре и кисел. Ще видим дали ще ни харесат, ако не продължаваме по стария начин както до сега Simple Smile

 Thinking Имам една питанка - някой може ли да ми каже какво означава дъвкането на езика. Тази вечер след баня я видях как стой на хавлийката, гледа ме в очите и не мърда изобщо, а само съсредоточено помръдва устнички. Забелязах че й доставя голямо удоволствие да го прави. Видях че си слага езичето по долните 4 зъбчета и го търка там и стиска с горния венец.  newsm78 Може ли така да си чеше излизащите горни зъбки? С каката не помня такива номера Simple Smile В момента дори се размърда, не може да спи спокойно милата... Ще взема да се паркирам при нея, че може да реши да будува тази вечер... Приятна вечер и леки сънища милички.

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 23:05 от hamelionche

# 72
  • Мнения: 35
Здравеейте мами  bouquet Приемате ли още 1 февруарче Simple Smile Бебчо се казва Петър и се роди на 28.02 3550кг и 52 см. Гледам говорите за захранването, при нас е ужас, купени пюрета не яде, а и домашните с голям зор Rolling Eyes
Много ми хареса заглавието на темата, аз ходих на концерт на АС/ДС Simple Smile
Пускам една снимка да се запознаем :
Лека вечер

# 73
  • Мнения: 10
Благодаря за отговорите HugОт др седмица и аз мисля да започна с пилешко и да смесвам с зеленчуково пюре,защото ми се иска да посвикне  с месото и от септември да се запишем на кухня,но ще видим Изи какво ще реши Wink
dani81 добре дошла  bouquet

# 74
  • Мнения: 24
dani81  Hug Добре дошла! Ей сега ще ги сбутам другите за да ти направим едно място няма проблем  Wink То при нас е като в мъжкото сърце - винаги има място за още една!

Общи условия

Активация на акаунт