ОКТОМВРИйче в коремчето шава, а мама усмивки раздава!

  • 9 854
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Здравейте момичета,гледам пишете за багажа вече.Аз вече го приготвих да съм спокоина. Simple Smile
Ще отивам да храня малката.Аиде лек ден от мен.  bouquet

# 241
  • Мнения: 3 641
Аз попитам в друга тема и Ан Мари ми отговори,че в ТК дават нощници. Май всеки ден ги сменят, трябва да се носи само една Rolling Eyes
Герчо, мерси за допълнението Hug

# 242
  • Мнения: 141
Момичета, страхотна дискусия сте направили, много полезна...
Аз от известно време чета кърмаческия и се информирам на теория за кърменето , надявам се да успея да отида и на някоя лекция по темата...Имам и една много добра приятелка, която едва сега отбива дъщеричката си ,вече на година и половина , та разчитам и на нея за помощ,ако в началото кърменето ме затрудни...
При ноемврийките бяха пуснали линк към две филмчета за гледането на новородени и там имаше и нагледно показно за кърменето, ще пусна линковете, ако ви е интересно да ги гледате.

http://www.vbox7.com/play:28eecdd0

http://www.vbox7.com/play:7fb387c1

Предполагам,че ща са по-интересни за бъдещите майки без грам опит, като мен!




# 243
  • Мнения: 617
Здравейте, момичета!Как сте в жегите?Защото аз се наливам с вода до безумие и после си я задържам.
За праха за пране - батковците са прани с израелския ''Сано''.Няколко вида са , аз съм ползвала бебешкия.Мирише невероятно и пере хубаво.Дано не са го развалили с годините.

# 244
  • Мнения: 93
Най-сетне ви изчетох  Wink
miracle82  тези филмчета съм ги гледала и ми бяха интересни,даже мъжът ми ги прегледа с интерес,особено масажчето на бебето  Blush Heart Eyes
Момичета вие започнахте ли да си третирате /мажете/ с нещо зърната,тези дни доста ме понаболяват  Whistling
За шишетата прочетох ,че томи типи са били без бисфенол  newsm78 Май към тях ще се ориентирам ,но дали е така не знам,мислех Авент ,но много ги плюят....вие как мислите,най-вече тези които имат опит.Щеше ми се да си купя комплекта на Авент както ви казах преди,там има помпа стерилизатор...а до колкото бях чула е хубаво да си нося помпа в болницата??? Вече не съм много сигурна какво ще ми е необходимо в плика за болницата и ме хваща срам,че не съм подготвила все още нищо  newsm12
А за праха за пране ,не съм от компетентните ,но трябва да внимаваме ,че има големи боклуци

# 245
  • Мнения: 617
Цвети и аз нищо не съм подготвила.Ама нищичко.И се успокоявам, че има време.

# 246
  • Мнения: 239
miracle82, много благодаря за филмчетата Hug изгледах ги с интерес и определено са полезни за начинаещите мами Peace

Цвети, аз си купих комплекта на Авент, защото на мен точно обратното всички майки ми го прехвалиха. Но както вече казах аз не съм от втелясващите се и залагам на добрата марка и съм спокойна. Освен това и племенницата ми е отгледана с шишетата на Авент. Аз лично стъкло до детето си няма да държа. Всеки избира Peace

# 247
  • Мнения: 141
Ади, и на мен ми бяха интересни филмчетата..Ще ги гледам ей така от време на време да запомня разни неща... Hug

# 248
  • Мнения: 1
Здравейте моми4ета

Успях да ви из4ета,цяла теми4ка съм пропуснала.Ве4е съм на италиянска земя,полета мина добре,беб4о не спря да рита.
Доктора хубаво ми се накара,4е много съм наддала на килограми: до тук 14кг отгоре,но така е в Бг много ме глезиха,вси4ко което приготвя май4ето е вкусно.И сега съм на диета,ризото и пастата на грамаж,без хляб, месо само на скара,и плодове по 1,2 на ден.За момента се опитвам да я спазвам,но да видим до кога.
Днес сутринта правих изследването за диабет,изкарах 2 4аса в болницата,2 пъти през 1 4ас ми взимаха кръв,най гадното ми се стори глюкозата,която трябваше да пия,разминах се само с 50гр.,имаше моми4ета,които пиха по 100гр.Дано резултатите са добри.
Относно кърменето,имам огромното желания да кърмя,дано успея,от сега имам коластра,но това не е гаранция 4е ще имам кърма.
Багажа за родилното не съм приготвяла,но е крайно време да го направя.
Деска,добре завърнала се Hug,сним4ици има ли?

# 249
  • Мнения: 141
А и аз забравих да кажа- Деси,добре дошла, липсваше ни тук! Покажи малко снимки Hug
Пете, радвам се че полета е минал добре ! Стискам палци и за изследванията!

Щях да питам и Ани как е...Не е писала от както сподели ,че я боли зъб?!

# 250
  • Мнения: 851
Здравейте момичета,
виждам че много интересни теми сте започнали ...
За кърменето имам огромно желание, още не знам дали за някои от храненеията (вечерното конкретно) да не се ориентирам към изцеждане, защото ми се иска и таткото да храни едната бебка. Но нека му дойде времето - ако мога моите дечица задължително ще се хранят с кърма, а дали щес е цедя или те се се кърмят от мен, ще преценявам на място. Зависи от това дали ще успея да се организирам добре в ежеднението.
Относно чантата за болницата - планирам я някъде началото на септември..... 33 седмица ми е ок...преди това малко раничко ми се вижда, а и на мене освен необходимите за мен тоалетни принадлежности, бельо и списания за четене/книжки и зарядно за тел - всичко друго болницата ми осигурява. Ще взема в багажа и дрешките за изписване, че на таткото много много мисля да не разчитам - предполагам че ще е доста объркан и ошашаве, и без това е голяма паника, ато му дойде времето хептем.
Имам въпрос за килограмите....днес за пръв път ми се случи кантара да покаже килограм и половина по малко от миналия вторник..... Вярно е че все по-малко и по-малко мога да хапвам, че освен салатки и лятни супички, за друго не мога и да си помисля, но за последния месец качих 2 килограма и за 1 седмциа свалих почти толкова..... Това със свалянето не е ли характерно по-скоро за първите месеци?  newsm78 Бебетата мърдат много, корема е пораснал 3 см...предполагам свалянето на килограмите не бива да ме притеснява от към здравето на бебчетата?
Хубав ден на всички

# 251
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета, аз се завърнах, бях малко в болницата, за болничен, полежах си вчера и днес ме пуснаха, за съжаление в малките градове, като тук в Балчик задължително се лежи поне 1 ден, когато имаш нужда от болничен. Поне разгледах обстановката-не е зле, има си баня и тоалетна в стаята, телевизор също, персонала е мил и любезен и най-голямо предимство е, че бебчетата са през цялото време в стаите при майките Simple Smile. Иначе мъника е добре, върви си с една седмица напред, расте и ритка по цял ден почти. Слушахме тонове вчера за първи път и беше голяма забава, защото сестрата го гони и целия ми корем 40 минути, нещо упражнението със записа на тонове не му хареса и бягаше и риткаше постонно, но добре, че сестрата беше мила и даже се забавляваше с това, вместо да се изнерви.
Тук е голяма жега и аз съм се скрила у дома, поне до късния следобед, но днес мисля да си наваксам с разходките, задето стоях вчера цял ден на едно легло в болницата.
Деси, добре завърнала се, сигурно си изкарала страхотно на морето, въпреки краткото неразположение, което описваш.
Ани, зъбчето мина надявам се и вече си добре и спокойна. Моят мъж беше се подул дори от един зъб, който отлагаше няколко месеца и по спешност една събота се наложи да търсим специалист да му помага и знам колко е неприятно и напрегнато, когато някой е със зъбобол Hug
На майчетата, с рожденни дни и други поводи за радост-честито, на вас с новите придобивки-също, Ние до края на седмицата вече ще се наканим да се занесем до Варна и Добрич, за да понапазаруваме, прогнозата за времето от средата на седмицата е за захлаждане и чакаме да се възползваме за разходките по магазините.
Доста се разпрострях в писане, наваксах си за двата дни.  EmbarassedХубав, усмихнат и ритлив ден от мен, момичета.

# 252
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
 Hug Хубав ден на всички
Деси добре дошла

# 253
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен  Heart Eyes
За кърменето не мога да кажа нищо конкретно освен че съм гледала приятелки как кърмят, но при тях всичко приключи до втори - трети месец а аз се надявам да имам кърма и възможност за кърмене поне до шести месец  Blush
Относно багажа за родилното вчера ми връчиха един много интересен списък със консумативи от АГ Варна накратко съдържа конци спринцовки игли марли и тям подобни и аз  Shocked за какво тогава ще плащам другите такси не знам.
От доста време купувам по нещо за родилното и май ми остана да си взема помпа за кърма и еднократни бекони.
Вчера бях на консултация по ЗК и какво смята тази докторка какво прави не знам но ми изкара бебето на 32 седмици а аз едва съм влязла в 30 седмица  Tired но поне каза че всичко му е наред и за си излязох с усмивка от кабинета Crazy
До скоро от мен пак ми се натресе една госпожа за безплатна консултация и кафе  Twisted Evil Close Twisted Evil

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Наистина интересна дискусия се получи.Дано да е полезна за майчетата с първи рожби Peace.

За Хедра и Асенцето-аз си мислих,че са от ЛЛЛ Thinking,както и да е,въпросът е ,че са страхотни консултанти,д-р Попиванова е направо светило в тази област.Блогът на Бу и Хедра също са много ползени,ще ви сложа линкчета,да може да почетете,ако имате желание.

След прочетеното ме върнахте назад във времето и една буца пак заседна в гърлото ми.Става въпрос за това,че и аз се чувствах като от секта-това,че кърмих,захраних на 6м-с еднокомпоненетни зеленчукови пюрета,не съм давала и до ден днешен сокове и т.н т.н ,караше повечето майки да ме гледат с погнуса.Когато още не бях сигурна какво точно да правя,се впечтлявах от техните коментари и много ме болеше,но вече се бях окопитила с кърменето и инстинктивно знаех,че правя най-доброто.Нямах приятелки -други-майки.За тях аз бях различна,защото не правех това,което и те.Гледаха ме като извънземно.Това ,че четях,че се интересувах,че споделях какви са препоръките на СЗО и как процедират хората в другите развити държави,само ги караше още повече да ме гледат като луда.Писна ми и им теглих.....Спрях да контактувам и сама си обикалях из улиците.Докато един ден(Криска беше на 4-5 м) една мама от Пловдив от другата ни отчетна пусна снимка с бебето Й.Загледах се и си викам-Боже ,това е нашия парк!И така -писах ,срещнахме се ,запознахме се и оттогава сме неразделни.Понеже бяхме на една вълна по отношение на кърмене,захранване и изобщо отглеждане на децата,си паснахме така добре.Сега вече дружно ни обявяваха за луди из парка,но нали си бяхме съмишленички,не ни пукаше Laughing.А педките ни казваха за бебетата-Интернет-бебетата,но пък се справяха отлично  Flutter

Подкрепата на този етап е изключително важна,особено от семейсвтото и приятелите.Както каза Гинчето,обаче,не винаги съветите,които ще получите от майка,баба,леля,приятелка и т.н ще бъдата адекватните.
В началото на века,жените  тук са кърмили изключително децата си,често до 1год само на мляко и по-дългото кърмене е било нещо съвсем нормално,но после следват няколко поколения ,та до сега,когато нишката се губи,идват изкуствените млека и какви ли не още млека-кисели и т.н..... и просто на  кърменето вече престава да се  гледа като на нещо нормално,а по-скоро като на изключение,нещо досадно,тежко,отнемащо много време и разбира се,пречещо на пушенето.Е защо да се хаби човек,когато има толкова хубави АМ?всъщност тези думи  често ще ги чуете от свекървите,от майките си ,колкото и да не ми вярвате.
Това,че предните поколения са загърбили кърменето,всъщност води до липса на пример за нашето или ако не виждаш никой около теб или преди теб да го прави,ти как ще го правиш добре.Затова са необходими малко усилия и упоритост.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Покупки и аз никакви не съм правила,но също мисля да чакам до последно.На мен ми изчисляват термина около 25 септември според ехографа(пък и аз си знам,че съм с ранна ову),ама кой знае дали ще родя по-рано или по-късно.Дето викате в началото на септември може да е още 30 градуса,а в края за якета.Както е полудяло това време Crazy.Най-много ,като се случи голямото събитие,да изпратя майка ми да купи нещо.Има добър вкус и и имам доверие.Но няма да взимам комплект,тъй като са пълни с излишни неща,пък и наистина са ужасно натруфени и грозни.Пък и аз съм зарината с дрехи от Криси и една роднина  ми даде много момичешки дрешки,така че няма да взимам.Бих искала да си харесам хубаво одеалце/пелена и някакво гащиризонче ли,какво ли и аз не съм го измислила,но нищо не ми харесва(не че съм се скъсала от излизане Mr. Green).Искам да видя нещо и то да ми каже-вземи ме ,аз съм твоята покупка hahaha

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 14:55 от Mirkam

Общи условия

Активация на акаунт