ОКТОМВРИйче в коремчето шава, а мама усмивки раздава!

  • 9 858
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 203
Cho_ko четах на някъде,че е нормално към края да си променим теглото надолу именно поради факта,че няма много място за храната!Пък и ти си с два броя не ти е много леко камоли и да се тъпчеш!

# 256
  • Мнения: 23 466
Чоко,може да си задържала вода и оттам да идва разликата в килограмите.Имам снимки,сега ще ви пусна:)

# 257
  • Мнения: 1 341

За Хедра и Асенцето-аз си мислих,че са от ЛЛЛ Thinking,както и да е,въпросът е ,че са страхотни консултанти,д-р Попиванова е направо светило в тази област.Блогът на Бу и Хедра също са много ползени,ще ви сложа линкчета,да може да почетете,ако имате желание.

И аз така мислех, но всъщност това не е толкова важно,. Важното е, че пак всичко е от добри намерения.
Благодарение на Ася( Асенцето) кърмих Ема. Безкрайно съм й благодаряна. Тя си има Юлче '05, и често ни наглеждаше юлки '06, с безценните си съвети и срещи. Heart Eyes

Багажа за родилното от събота мисля да започна да набавям нещата лека-полека, че времето си минава. Искаше ми се да е след като се преместим, но това не се знае кога ще е...

ЧоКо, и аз мисля, че може да си задържала вода и от там да е разликата в килограмите.

# 258
  • София
  • Мнения: 1 595
  Чоко, и аз съм на мнение, че е заради водата. На мен също ми се случи преди 2 месеца да имам в разстояние на 3 дни килограм и 200 разлика в теглото, но предположих, че е от това и не се впечатлих особено. Даже се успокоих, че не качвам чак толкова много и на следващия месец така добре си наваксах, че качих почти 4 кила и ми се караха на консултацията  Laughing
Като цяло си следя по табличка дали съм в нормите и не се шашкам.

# 259
  • Мнения: 3 641
Миркам, Деси ,Рони и всички други момичета ,които са кърмили въпреки трудностите -възхищавам ви се да знаете Heart Eyes Heart Eyes
Чоко и според мен е заради водата Hug
Деска, чакаме снимки Heart Eyes
Сийгърче, браво за бебчо, че е добре Hug
Пете, добре ,че благополучно е минало пътуването. Не се притеснявай за килограмите, ти имаше да наваксваш защото беше много слабичка Hugщ
Филмчетата са много интересни Simple Smile

# 260
  • Мнения: 23 466
Аз съм качила вече около 10 кг.и не се гордея.Искаше ми се да са 10 общо за бременността,ама ако се спра до 12-13
е съм супер доволна.Ето малко снимки:


Направих го публичен

Тюленските от плажа няма да ги пускам.Дечурлигата,като минаваха край мен ме гледаха така:  Shocked Много бяха сладки. Mr. Green

Понеже ви дочитам от старата тема да кажа за специалния контейнер за памперси; ХИЧ НЕ СИ СТРУВА.

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 15:54 от ДесиХ2

# 261
  • София
  • Мнения: 1 595
Деска, иска някаква парола линка, който си дала, а аз така настървено го цъкнах да гледам снимки  Laughing

Имам усещането, че моят бебо пак се обърна с главата нагоре. При прегледа в събота беше се обърнал най-сетне както трябва. Няколко дни бях започнала и да пишкам доста по-нарядко и да не се будя нощем за да ходя до тоалетната. Чак ми беше чудно защо е така, а то било защото няма кой да ми тъпче пикочния мехур. Днес обаче пак усещам шутовете доооста ниско долу и пак съм дежурна в 00 през 20 минути.

# 262
  • Мнения: 23 466
Аосвен снимките на Еди,има ли други от офийската среща,нещо не видях?!Дайте линкче,моля.

# 263
  • Мнения: 432
и аз благодарение на Хедра,но от  друг сайт я познавам, кърмих Ники до като той се отказа-7 мес.Кърмата ми дойде на 4-я ден,полудявах да го отуча от бибероните в родилното с АМ и да го науча на гърда.Мъка в родилното,все гладен като го взимах,нямам кърма,бутам АМ.Докато се прибрахме в къщи  и що супи,сокове,чайове изпих.Кърмех на 2 часа по 20 минути,имах чувството че цял ден само кърма.Но за 1 месец се преборих.
А преди да родя си мислех колко много кърма ще имам,как ще си направя изследванията и как ще я продавам на банките,за да има за бебетата.Защото моя позната едвам се уреди да взима кърма от банка

# 264
  • Мнения: 1 341
Desi, много хубави снимки. Изглеждаш много добре. Heart Eyes А коремчето расте с часове... Crazy

Пете, радвам се, че всичко при теб е наред и полета и минал безпроблемно. А за килограмите...ще ги бориш след това. Simple Smile

# 265
  • Мнения: 152
И аз да кажа за кърменето - при мен нещата бяха малко по-различни. В Майчин дом Варна ми помагаха да кърмя, дори докторката ми каза какво да пия, че да ми слезе кърмата. Показваха ми как да слагам малката на гърда и така. Но кърма нямаше, дори коластра нямах. Бебето реве гладно и аз давам АМ. Въпреки, че никой не ме е карал на сила, аз си го поисках. Не можех д агледам гладно човечето. Слезе чак на третия ден сутринта. Съответно гърдите ми щяха да се пръснат. Пак получих помощ и подкрепа от акушерките. Изписаха ме на обед. И там с мен се зае мама. Ако беше свекървата щях да се окажа с мастит и да приключа с кърменето. Но мама знаеше какво да прави. Но Кити не искаше да сучи. Просто в момента, в който я гушнех и тя изпадаше в истеричен рев. Въобще не искаше да заеме поза за кърмене. Как ли не пробвах. Само допира до гърдата и рева започваше. Аз бях болна. Само виках, че детето не ме обича. А имах много кърма. Пробвахме да стои един ден гладна - след обед я сложих под гърдата, кърмата и капе в устата, тя се обърна и я изплю.... Беше на 7 дена. Знам, че е много малка и повече ще ме помислят за луда, но същото нещо видяха и майка и мъжа ми. Сложих силиконови зърна, но Кити имаше страхотни колики и ги махнах. Писах на Хера на лични. Тя ми каза да пробвам още неща, но не ще и не ще да засучи. И така решихме аз ад се цедя и да я храня от шише. Беше ми болно, беше ми мъчно, но до 9 месеца устисках. И тогава кърмата ми спря за 4 часа. Дори 10мл не можах да изцедя. Бях се разболяла от този грип с повръщането. Въпреки че четях, започнах рано да давам сок - тя пищеше от колики. Спрях ги. Захраних на 4 месеца с картофено пюре, после морков и така. Но ги правех в къщи  с кърма. Не знам дали съм сгрешила. Все още не знам. Такива бяха съветите от лекарката, а Кити все растеше малка, лека и ниска. Може би това ми притеснение ме караше да я слушам. Сега се надявам пак да имам кърма. Но този път никакви шишета  -ще яде от гърда. Колкото и да се гърчи. А за захранването още преценявам според детето и ситуацията.

# 266
  • Мнения: 282
Здравейте и от мен! Аз днес бях на ЖК, бебчо се е обърнал с главичката надолу и всичко си е ок. Върви с 1 седмица по-рано, макар че и с баткото така ми изчисляваха на ехограф, а той се роди с 1 седмица по-късно от термина.
За кърменето - по-рано писах, че допуснах много грешки от незнание с първото дете, сега се надявам и желая да кърмя колкото се може повече.
За багажа за болницата - още нищо не съм приготвила, ама скоро трябва да започна да събирам необходимите ми неща. В тази връзка искам да благодаря на radost_i_na  за линка на Томи Типи и да ви попитам - помпата на Авент или на Томи Типи да си избера  newsm78, дайте съвет.
За изписването си харесах едно комплектче на Вис Виталис, просто ми грабна окото като го видях и го купих.

# 267
  • Мнения: 199
Деси много сте хубави на снимките Grinning
buba_katinka дано този път кърменето да е леко,приятно и успешно  Hug. Героини сте майките, които се цедите Simple Smile.

Иначе и аз съм много благодарна на Хедра Heart Eyes.

Ох след тези разговори ми се докърми още повече Laughing. Васко го отбих окончателно преди около 2 месеца, сега съм му предлагала да суче, защото ми липсва, но не ще вече. Пристрастена кърмачка съм, мислех сериозно и за кърмене в тандем, но се отказах по разни причини. Обаче като се роди бебето живот и здраве пак ще му давам, ако не иска да суче, може да се напъна да се цедя, най-малко коластра поне да си пийне Wink.

Момичета все исках да питам тези, които имат малки дечица, как смятате да процедирате като се родят бебенцата-ще пускате каките и батковците на ясла или друга помощ, или ще си ги гледате самички и двете? При нас майка гледа Васко няколко месеца докато бях на работа, но принципно не живее в Сф и след около 2 седмици ще си замине. Имам вариант за ясла, но ме е толкова жал да го пратя там, че сърцето ми се къса, ама се чудя дали няма да изперкам сама с двамата разбойника. Аз май в темата за породени по-скоро трябва да питам Laughing

# 268
  • Мнения: 23 466
Лил40,вариант е да водиш баткото до обяд на ясла ,а после у дома.При все,че моя син е голям,не ми се ще да го отделя от мен и бебето рязко/нали почват градина около нашия термин/.Мислех да го оставя у дома първите седмици,като се роди бебето,а после чак да го пратя.Но той е голям и осъзнат и ще иска да е съпричастен.С по-малко дететнце е по-сложно,наистина.Може би и от детето зависи.

# 269
  • Мнения: 199
Деси, ами той е мамин глезанчо, и мен ме притеснява това, че тръгването на ясла ще съвпадне с раждането на бебето. Страх ме е да не се подтисне, че се отървавам от него, не сме се разделяли никога и за една нощ дори и е доста привързан. А пък все му разказвам как ще возим бебето в количката и той ще ми помага (сега е в такава фаза да бута всякакви колички) и ще го учи и ще му показва много неща и той страшно се радва. Но пък знам ли може и да му хареса яслата, наистина е вариант до обяд. Ох ще помисля още пък ще видим Crazy

Общи условия

Активация на акаунт