ОКТОМВРИйче в коремчето шава, а мама усмивки раздава!

  • 9 853
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 23 418
А може ли да тръгне по-рано,например началото на септември?

# 271
  • Мнения: 1 668
Lilcho , моят синковец тръгна на градина на 1 г и 9 месеца, независимо от факта, че майка ми беше млада пенсионерка, готова да го гледа 24 часа в денонощието да го гледа... да, ама детето имаше нужда и си го показа. По тая причина го и пуснах, но като гледах как се дерат някой дечица - жал ми ставаше... Та - според детето... А и бебчетата първите месеци спят много. Според мен ще имаш достатъчно време да му обръщаш внимание... Сега иван заминава от 01.09 на градина да има време да се адаптира за новата година, че три месеца е по почивки и е загубил трудови навици  Joy Joy Joy. Сигурно ще го спра за около седмица като родя да има време да се нарадва на бебето, но през останалото време е ученик и това е.

# 272
  • Мнения: X
Да не ви казвам пък мой приятелки защо спряха да кърмят,че то направо е грехота.....имат кърма и спряха да кърмят,защото много им се пушело #2gunfire ама всеки си знае!Поне проблем с цигарите нямам и каквото зависи от мен ще го направя!!!
Да, а една моя позната спря да кърми 4-месечното си дете, защото много им се ходило с мъжа им на море и нямало как-трябвало да си починат малко  ooooh!

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Лилчо, и аз ч чета сега темата за породени,но не съм я прочела цялата още,за да се запиша(пък не обичам така).Да ти кажа,много ми е интересна,разбирам с какво ще се сблъскам.малко се наплаших де,но се надъхвам ,че няма начин-да няма начин Mr. Green.На мен няма кой да ми помага,всички работят от моя страна,а мъжа ми почти няма рода Confused,пък и са далече.Добре че ,мъжа ми ще си вземе отпуска след изписването на детето-за тези,които не знаят ,след 01.01.2009 таткото има право на 15 раб.дни (освен редовната му годишна отпуска) след изписването на детето,изисква се удостоверение за изписване от болницата,молба до ръководителя(само за уведомление,по принцип няма право да откаже) и май по-късно акта за раждане.Все пак може да се пита в Личен състав.
Баткото няма да го давам на ясла:много ще ми е мъчно,пък и ние не сме се разделяли никога,второ не е приет и трето,тукашната ясла е под всякаква критика-не гледат добре децата,разболяват се и т.н.Би ме притерснявало да се разболява и освен ,че той ще ми е болен,ще предава и на малкото.Така че по-добре вкъщи ,но с две здрави деца.Ще пробваме,живи и здарви,другия септември направо за градина-тогава ще е на 2.8г-дано да намерим връзки да го вкараме,че иначе трябва да чакам по-догодина и тогава ще е на 3.8г(децата в началото на годината са малко прецакани Confused)

А пък за кърменето в тандем и аз се отказах и затова наклоних везните към по-бързото отбиване на Криси ,иначе можех още да го кърмя,но вече бременна,прецених,че е по-добре да се съсредоточа само върху едното бебе(по отн. на кърменето).

Каки,казваш да му дадеш,но те шушончетата забравят да сучат Simple Smile.ако си припомни,ще бъде чудесно да се възползва.
аз моя няма да го пробвам,че видиш ли си припомни и му хареса,ще ме преследва,ще ме дурпа за пазвата и ще се чудя какво да го правя hahaha

# 274
  • Мнения: 99
Здравейте  Hug
Ние днес си имаме рожденник - мажо става на 22 евро  Laughing Та да ви почерпя по случая



Не съм ви чела,че време немааааааааа  Joy

# 275
  • Мнения: 571
styllisima честит ти рожденник. Да ти е жив и здрав и само да те радва!  Hug

# 276
  • Мнения: 141
Стилисима, честит ви рожденник  bouquet
Да е жив и здрав и октомври да е един щастлив татко Hug

# 277
  • Мнения: 183
Здрасти пак!

Чак сега се добрах до компа... ъж свършихме ремонта, а то толкова дребосъчески и досадни работи излизат ooooh! . Днес цял ден сме по магазини или правим нещо из къщи... Половинката сега отиде на два огледа и да види кога ще почва.

За кърменето аз и друг път съм го казвала, че у дома подкрепа няма да намеря! Приятелките също няма да са ми подкрепа. Педиатърката също...... Само вие сте ми  Heart Eyes  Hug  Повечето ми приятелки не кърмиха, за да не си развалят гърдите, или защото "кафето не върви без цигара" или... знам ли... всякакви такива. Майка ми направо се поболява от мисълта, че няма да може тя да храни детето, докато аз си "почивам". Сестра ми не се е и опитвала даже да кърми след като педи и е казала че "кърмата и вече не е хранителна" и бебето е гладно - края на 3-ти месец.
Въпреки това от както правя съзнателни опити за бебе, а и от преди това даже, винаги си представям този невероятно приятен момент между мама и бебе...... Имам чуството че винаги съм искала да кърмя.... Някак си... трудно ми е да си предствя как ще навра шишето в устата на бебо. Кърмещата майка е най-красивата гледка според мен..... не мога точно да го опиша, но направо ще се поболея ако не мога да кърмя по някаква причина......  Искам и ще го направя каквото и да ми струва!

Аз дрешки още не съм купувала за бебо, но и не съм взела всичко обещано от приятелките ми. До седмица две трябва и това да свърша и да обиколя да си харесам дрешка за изписването. Одеялце си купих едно съвсем обикновенно бяло, голямо поларено одеяло. Случайно намерих и моето бебешко одеалце и много му се радвам..... Толкова години е стояло, а е като ново! Харесах си и още едно, но май няма да го взема.... ще си помисля.

Багажа за болницата започвам да го приготвям. Направих си списъка с нещата разпределени по чантите. Направих списък какво трябва да си купя и какво имам. Тези дни тръгвам по магазините да пазарувам за болницата, а в края на месеца като дойде свеки и за бебо ще пазаруваме.

Стайли, честит ти рожденник!   bouquet    bouquet   bouquet

# 278
  • Мнения: 23 418
Стилисима,да ти е жив и здрав рожденика!Много и хубави неща да му се случат желая от сърце!  bouquet
Ох,нещо не съм добре,имам много подготвителни контракции днес,май малко прекалих с гъзурченето и прахосмукачката.Сега леж,пих Но-Шпа и почивам,че имам чувстваото,че ме реже нещо между краката.От онзи ден го имам това усещане и се чудя дали утре да не отида до ТК на преглед.В 203 ти кабинет ли се ходеше?

# 279
  • Мнения: 571
Eeeee Деси верно че си с най-голям корем, ама а не бързай  Hug
Почивай повече, че да не се озовем със седмачета. Аз излязох за малко и се прибрах веднага Sad
Ужасно съм неподвижна тежи ми потя се, ужас е някакъв.

Муни горе главата. Ти си имаш глава на рамената, като гледам е и по-пълна от на майка ти и сестра ти, така че не се давай.
Детето си е твое и ти определяш и как да се храни и как ще си го гледаш. Аман от вмешателства и даване на акъли.  Hug

# 280
  • Мнения: 23 418
Еди,освен твоите,има ли други снимки от срещата?
ИНАЧЕ ХИЧ И НЕ БЪРЗАМ,ама е чувствам пред експлозия понякога.Пфуууу,как пък не карам като първата бременност,значиииии...Cry

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Деска,внимавай ,миличка.Теб май те е хванало гнезденето Mr. Green

Моонче,естествено,че винаги можеш да разчиташ на нас Hug.Поне знаеш,от къде да търсиш подкрепа.Сега ,като те видях се сетих...


Обявява се  конкурс за вестителки Grinning.Аз си мислих,че е  малко рано (да не би да предизвикаме съдбата),ама щом викаш.
Нека всеки ,който има желание да пише.
Предлагам да запиша имената на имащите желание на първа страничка,а пък всеки да иска телефончетата на лични,защото може да има злоупотреби.

# 282
  • Мнения: 23 418
Може да се дадат тел.скайп,а миля,че е добре вестителката ни да е с термин към края на месеца.Тези,,които са с по-ранен термин може да не има е до телефони ако родят,поне първите няколко седмици.

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Да ,Деска,права си абсолютно,че с краен термин е по-добре.

Който има желание да пише.

# 284
  • Мнения: 851
A защо не "назначим" няколко вестителки? 4 -5 момичета с термин в различни седмици......Чак такъв карък да сме, че всичките те по едно и също време да се отчетат..... не вярвам. Така ще имаме избор, на родили и неродили мами. Хем да не притеснявам прясно родилите, хем да не хванем някоя мама в действие?

Общи условия

Активация на акаунт