Болки подобни на менструални

  • 3 730
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 182
А случайно да си прекалила с някои зеленчуци с обелките - доматки, чушчици - сезона е такъв?
Аз цялата си първа бременност изкарах с такива болки от спастичен колит. Консултирах се с лекар обаче. Правиха ми записи редовно всяка седмица - когато коремът ми не се стягаше, наистина се оказваше, че не са контракции, но си ме болеше. Последните 5-6 седмици болките не бяха по-силни, но контракциите зачестиха. Доктора ми обяснио нещо от сорта, че спазмите от дебелото черво, се предавали на матката и тя контрахирала. Затова се наложи 1 месец да пия по-силнички лекарства (гиниприл) и основно да лежа. Но си издържах до термин.

Не съм сигурна дали ходенето по спешни кабинети сега по нощите ще ти се отрази добре и дали ще попаднеш на най-добрия дежурен лекар. Според мен щом болките са нарядко и не толкова силни се опитай да се отпуснеш, легни си, пий но-шпа! А утре леко-леко с кола до твоята лекарка да види какво ти е.

Разбира се, ако зачестят или се засилят болките - беш в болницата.

# 16
  • Мнения: 6 274
Разбира се, че в "Шейново" няма да те върнат.
Ако болките продължат - отивай.

# 17
  • Мнения: 140
И аз мисля, че са контракции. Върви на лекар, недей да търпиш дори да са слаби Flutter

# 18
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Отиди да те видят, аз също имах подобни болки към края, преносих, но си ме болеше 2-3 седмици. Ходех на преглед, всичко беше наред  Hug
Леко раждане ти пожелавам, всичко ще е наред  Hug

# 19
  • Мнения: 1 558
Мисля,че са контракции.Консултирай се с АГ Peace

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Мисля , че са контракции.Най-добре АГ да те види.

# 21
  • Мнения: 1 740
И аз мисля, че са контракции. Най-добре иди на лекар.
Успех.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 182
Авторката не се включи да сподели как е  Confused Дано са добре с бебчо и да е поизчака още няколко седмици с раждането   Praynig

Aма позагледах, че е писала и днес във форума, та значи всичко е ОК  Wink

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 13:17 от M_I_A

# 23
  • Мнения: 2 153
Дано да е наред всичко, искрено и го пожелавам!

# 24
  • Мнения: 591
Дано всичко е наред  Peace Може маминка скоро да се похвали едно прекрасно бебе   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте на всички мами и благодаря за подкрепата   bouquet
Първо искрено се извинявам, че не писах по-рано. Днес всъщност ходих на АГ - то да ме види за мое успокоение. Скара ми се на шега, че това дето го пия не било аналгин да го изпиеш и введнага да те спре главата. Трабвало по-продължителен период да се пие и така. Слуша сърцето на бебо и каза, че всичко е ок и да си ходя вкъщи. Аз аз предната вечер реших, че днес вече ще отида - като взе да ме рита бебчо отдолу имах чувството, че крачето на бебо ще излезе отдолу - толкова болезнено беше. За това ми каза, че понеже съм по-дребничка(155 см) по-интензивно ще усещам бебо, въпреки че добре съм качила - 13 кг. досега  Confused

Благодаря ви много за всички отговори и успешно бременеене и раждане  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 2 153
Много се радвам на добрите новини!  Peace Успех занапред и да си почиваш повече! Wink

# 27
  • Мнения: 6 274
Браво, дано всичко е наред до края.  Peace

# 28
  • Мнения: 1 796
А някой да има идея какво означава тъпа болка ниско долу без втвърдяване на корема и без кой знае какви болки в кръста???

# 29
  • София
  • Мнения: 194
Моите болки са същите. АГ ми каза, че от разширяването на матката и разтежа на бебето. Не е споменавала нищо за контракции и ми изписа както съм писала и по-горе но шпа и магнерот. Но за всеки случай си отиди на следящия те лекар за преглед. Аз се чудих чудих, ама накрая отидох. По добре за твое успокоение.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт