Доплер?

  • 16 013
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 534
Здравейте Simple Smile !Вероятно има такава тема,но не открих.Ако е нужно препратете ме.
 Кога мами ходихте на доплер и ходихте ли въобще.Аз съм в началото на 26г.с. и гинеколога ми ми препоръча да отида на доплерово изследване.Няма някакви конкретни съмнения за нещо.Четох какво представлява изследването,но ми е интересно да разбера колкото може повече.Какво ще ми даде изследването и какво може да загубя ако не отида?.Къде си направихте изследването и каква цена беше?Аз най - вероятно ще отида в "1АГ света София".Да ми препоръчате лекар в болницата(ако има избор,разбира се)

# 1
  • Мнения: 646
Аз съм била 2 пъти на доплер, 1-я ми го направиха при ФМ( в 20г.с.) , а 2-я път лежах в болница заради високо кръвно и там също минах на доплер(не съм плащала нищо).Доплера общо взето показва в какво състояние е матката, как се храни и кръвоснабдява плода и дали получава достатъчно кислород.

# 2
  • Мнения: 69
За пръв път чувам това изследване да се прави отделно, не трябва ли всеки ултразвук да си има доплер? Искаш да кажеш, че ти в 26г.с. все още не си чула сърдечния ритъм на бебето?

Доплера общо взето показва в какво състояние е матката, как се храни и кръвоснабдява плода и дали получава достатъчно кислород.
На мен не ми се е налагало да ходя на подобни допълнителни изследвания, всичко това си се виждаше на апарата, с който работи моят гинеколог и то на всяка консултация.

Не е ли по-добре да смениш лекаря, с такъв, който има по-добра техника?

# 3
  • Мнения: 1 310
Моята лекарка има много добра апаратура. Скоро правихме ФМ. Но ме вика за Доплерово изследване в края на Април. Вероятно се прави в определени седмици. newsm78

# 4
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Доплер се прави обикновено на ФМ. Или ако при нормален преглед се установи, че бебето изостава в развитието си. Ако няма проблеми не е необходимо да се прави по-често. Чрез него се мери кръвотокът към матката и този към плацентата. Ако са в граници, значи бебето получава необходимите му хранителни вещества.
Доплерът за разлика от ултразвука не е съвсем безобиден и поради тази причина не е добре да се прави често.
Аз съм правила доплер на всеки 20 дни, но имам проблеми и трябваше непрекъснато да се наблюдават кръвотоците.
В твоя случай еднократен доплер е напълно достатъчен.

gemella, не всеки ехограф има доплер и не се прави доплер на всяка консултация. Peace

# 5
  • Мнения: 534
За пръв път чувам това изследване да се прави отделно, не трябва ли всеки ултразвук да си има доплер? Искаш да кажеш, че ти в 26г.с. все още не си чула сърдечния ритъм на бебето?

Доплера общо взето показва в какво състояние е матката, как се храни и кръвоснабдява плода и дали получава достатъчно кислород.
На мен не ми се е налагало да ходя на подобни допълнителни изследвания, всичко това си се виждаше на апарата, с който работи моят гинеколог и то на всяка консултация.

Не е ли по-добре да смениш лекаря, с такъв, който има по-добра техника?
Не знам дали има доплер ,сърдечна дейност  всеки път следи сърдечен ритам,тонове.Ходих преди месец на фетална ехокардиограма.Сега ме праштат ме на доплер .Нямам проблеми.

# 6
  • Мнения: 7 987
Сори, че не съм по темата....
Хм...бях останала с впечатление, че съм те виждала в нашата темичка, ама явно греша
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=648845.0
Ако искаш, заповядай!

# 7
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Правиха ми Доплер, когато започнах да вдигам кръвно. По пронцип с това изледване се проверява дали кръвоснабдяването на плацентата е нормално и дали достатъчно хранителни вещества достигат до бебето.
Тук има информация:
http://bialotechenie.net/doplerovo-izsledvane-fetalen-dopler/

Общи условия

Активация на акаунт