Гълъб със счупено крило

  • 6 819
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 156
от 3 дни едно гълъбче се присламчи на нашия прозорец. Очевидно е нещо ранено в крилото, защото му виси малко и почти не лети. Първо беше на парапета, после прелетя на външното тяло на климатика и накрая се установи на прозореца на спалнята ни. Даваме му хляб, водичка. Дали, ако го храним така ще му зарастне крилото и ще си отлети? Има ли някой така 'непрофесионално' да се е справил с проблема или да е чул нещо подобно? Какво още можем да му помогнем? Страх ме е от някакви заразни болести да го хващам (евентуално да го водим на ветеринар). Влизах по разни сайтове за гълъби, но никъде не намерих инфо за нашия случай. Имам надеждата, че не е ранено тежко и след седмица-две ще се оправи и ще полети. Моля за съвети за гледането.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 508
Щом те е страх да го хванеш и заведеш на лекар, трябва му само храничка и водичка.И нещо като гнездо да му сложите, да има къде да спи.

# 2
  • Мнения: 411
мисля 4е ви е станало като домаШен лиубимец.баЩа ми като бях малка гледаШе гълъби и от него знам ,4е даваШ ли на гълъб храна той не те изостава(съжалявам,но друго не си спомням,бях много малка)
не мисля 4е може да те зарази с неЩо.
гълъба е хубаво неЩо,моли се да не ти каца кукумявка на прозореца.
хранете си го и му направете ако е възможно гнездо както някой ве4е каза по горе

# 3
  • Мнения: 118
До седмица ще му зарастне раната - само му давайте трохички и вода:)

# 4
  • Мнения: 1 404
Много хубаво, че сте го приютили,а не сте го изгонили....

Давайте му храна и водичка, можете да попитате в някой ветеринарен форум, какво още може да се направи!   bouquet

# 5
  • Мнения: 736
гълъба е хубаво неЩо,моли се да не ти каца кукумявка на прозореца.

Защо? Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 411
като закукумяука кукумявка на някоя къЩа  е предвестник на смърт.най 4есто до 3 дни

# 7
  • София
  • Мнения: 1 156
очудващо за нас снощи гълъба беше изчезнал, търсихме го наоколо, но го нямаше  Rolling Eyes Дано наистина се е повъзстановил и отлетял да си търси храна сам. Ех, тъкмо децата се зарадваха, че имаме домашен любимец и тъкмо нямаше да хвърляме хляба. Ще видим дали пак няма да се появи тези дни.  Thinking

А за кукумявката и аз съм го чула това от баба (лека й пръст), но и тя се е уверила, че не е вярно (на съседна къща много често кукаше кукумявка, но дядото почина след 10 г. сигурно на над 90 години). Тя кукумявката нали е от семейството на совите, а совите пък носят щастие, така че аз гледам по-свежо на това поверие. Peace

# 8
  • Мнения: 736
като закукумяука кукумявка на някоя къЩа  е предвестник на смърт

Да, за мишките определено е предвестник на смърт. Laughing

# 9
  • Мнения: 562
Крило на гълъб няма как да се оправи - костите им са много по-тънки от нашите, а на всичкото отгоре са кухи с цел да са по-леки. Заведи го на ветеринар, ако желаеш. Най-вероятно крилото трябва да се ампутира или да се остави да зарасне някак си, но не вярвам този гълъб да лети някога отново.  Peace

П. С. Сега прочетох всичко - очевидно крилото не е било счупено, а навехнато, леко ударено или нещо такова. Wink  Браво на животинчето - справило се е!  Peace

А това за кукумявките и предвещаването на смърт на ЧОВЕК е пълна глупост - човек само трябва да се радва, ако "има" кукумявка, защото гризачите наистина ще са притеснени. Wink

# 10
  • Мнения: 90
Ние гледахме вкъщи на терасата гълъб със счупено крило и оскубана опашка. Водили сме го поне 3 три пъти на ветеринар през няколкото седмици, през които беше при нас. Още при първоначалния преглед ни казаха, че крилото е с 1 счупена кост и ще заздравее за 2 седмици. Но птиците изпитват голям стрес, така че трябва транспортирането и манипулациите да са много внимателни.
На нас се наложи да го гледаме по-дълго, защото опашката му беше оскубана и съответно не можеше да направлява полета си. Държахме го затворен в голям кашон на терасата, докато не му порастнаха перца. Само по веднъж на ден го безпокояхме за хигиена, вода, храна.
Ако се върне вашето гълъбче, да му даваш пълноценна храна като овес, просо, пшеница, за да закрепне по-бързо.
Когато го пускаш, го занеси някъде на спокойно извън града, за да може да се поупражни в летене преди да се сблъска с обичайните трудности на улицата. Успех.

# 11
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Гълъбите пренасят много болести, включително и кърлежи. Освен това екскрементите им са токсични. Мий си много добре ръцете ако се налага да го пипаш. И имай предвид, че ако сега го храниш после трудно ще се отървеш от него.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 156
знам, че са им много опасни екскрементите, вчера едвам ги изчегъртах от под-прозоречния камък  ooooh!
Снощи гълъба се беше появил, не на наш прозорец, а на съседката на малкото прозорче на банята - никой не можа да го достигне и съответно не сме го хранили, страхувам се да не му е счупено крилото ... ама все пак нали си прелита насам-натам  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт