Зелен чай...?

  • 9 552
  • 10
  •   1
Отговори
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Здравейте!

Реших да пусна темата тук,защото повечето от спазващите диета пият зелен чай.
Аз не пазя диета,но съм прочела повечето теми тук,защото от известно време започнах да се храня здравословно и от темите за диети получавам чудесни съвети за здравословното хранене.

Качествата на зеления чай са известни на всички ни.Въпросът ми е КОЙ зелен чай е оригиналът или поне кой е качествен?
В търговските вериги-супермаркети,аптеки,дрогерии се предлагат десетки видове зелен чай.Цената им е от 1-но левче до 20-25лв.

Спорен е и въпросът насипен или на пакетчета?
Кой е истинския зелен чай?Как да го познаем?
Вие по какви критерии си избирате зеления чай и сигурни ли сте,че това е истинския и доказал чудодейното си действие върху организма зелен чай?

Благодаря на всички,които ще се включат с мнение и се надявам измежду вас и аз да открия моя зелен чай.  bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 37
Смятам да заменям сутрешното кафе със зелен чай,така че ще следя темата тъй като въобще не съм наясно.

# 2
  • Мнения: 4 678
На таблетки Peace Mr. Green

# 3
  • в моя свят
  • Мнения: 849
За таблетки зелен чай за пръв път чувам  newsm78
Поци надявам се това не е някаква шега Simple Smile че тази зелена усмивка не мога да я разтълкувам...
Пусни някакъв линк да видим за какво става на въпрос?  bouquet

# 4
  • Мнения: 0

Поци,по колко таблетки на ден? Благодаря предварително!  Hug

# 5
  • Мнения: 348
Най-добре е зеления чай да се купува насипно или в пакет. Той е като малко топченца, които при варене стават на листа. По принцип пликчетата са лош вариант за какъвто и да било чай. В тях пълнят само остатъците последно качество.
Когато заври водата слагаш по една лъжичка топчета и вариш 2 минути. Много е вкусно с един стрък мента, джоджан или лимон. Слага се захар. Съветите са от една моя приятелка арабка, която прави най-вкусния зелен чай който съм пила, а може и така да ми се струва заради целия ритуал около пиенето му, но определено е спец   bouquet

# 6
  • Мнения: 4 678
Не е шега...зависи от таблетките..зависи каква са марка Peace

# 7
  • Мнения: 4 678
За таблетки зелен чай за пръв път чувам  newsm78
Поци надявам се това не е някаква шега Simple Smile че тази зелена усмивка не мога да я разтълкувам...
Пусни някакъв линк да видим за какво става на въпрос?  bouquet

http://www.silabg.com/bg/product
..напиши..Green tea...и ще ти излезе Peace

# 8
  • Мнения: 96
Поци, аз питах в друга тема, но пак въпрос: мнение за този продукт може ли да ми кажеш http://www.silabg.com/bg/product/detail/search_what/Green+tea/id … %2090pills/page/3
и става ли за човек, който не тренира.

# 9
  • Мнения: 4 678
Поци, аз питах в друга тема, но пак въпрос: мнение за този продукт може ли да ми кажеш http://www.silabg.com/bg/product/detail/search_what/Green+tea/id … %2090pills/page/3
и става ли за човек, който не тренира.
...става Peace

# 10
  • Мнения: 2
Аз пия зелен чай на листа. Топля си водата в неметален съд докато почне да ври, после с нея (пак в неметален съд) заливам листенцата, захлупвам без да разбърквам и оставям 7-8 мин за се запари, но това е в зависимост от марката, вида и листата на чая(на всяка кутия трябва да има упътване на български какво количество се слага и колко време се запарва). След това разбърквам забързо и наливам през цедка в чашите. За да стане по хубав чая е хубаво да не е с чемяна вода (особено ако е твърда), да не се вари чая с водата,  да се прави в порцеланов чайник, да се използват и такива чаши, ако е филтърен не е хубаво да се натиска с лъжицата и т.н. А сега за листенцата има едролистен, среднолистен и дребнолистен чай. За зеления листенцата трябва да са от ярко до тъмнозелени, но не и кафеви,черни, тъмносиви това е признак на брак или лошо съхранение.

Общи условия

Активация на акаунт