Страшни истории и градски легенди

  • 294 818
  • 639
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Нова съм в форумите и не разбирам. Защо се трият коментари?

# 31
  • Мнения: 4 585

В учебника ми по руски отпреди амдесет години имаше една страшна история.
Едно малко мишле живеело в дупка на двора. дупката имала два изхода. Един ден малкото мишле споделило с голямата мишка. Мамо, мамо, от тая дупка, веж го тоя, с остър клюн, наежен, с остри токти и вирната опашка, той ми е враг. И как накриво ме гледа, с едно око.
А, от другата, мамо, виж как ласкаво ме гледа приятел, усмихва ми се, и маха приятелски с крайчето на опашката.
BellaLy, Ерика е котката във форума.

# 32
  • Мнения: 63

Иначе историята наистина я слагам в графата "легенди" поради причината, че досега не съм виждала дупка на кенеф, в която да може да влезе кофа. Може и да има такива, ама аз не съм виждала, та така...
Може би дупката е била разбита, за да може да измъкнат бебето оттам!

# 33
  • Мнения: 1 192
А Вълчо е петелът във форума. Animal Chicken
 Wink

Аз се сетих, че тези дни гледах "Жени- убийци". Бях потресена от случай, в който жената убиваше собствените си деца (4 на брой)...Нещо в нея превключваше и ги задушаваше. Години наред са преписвали смъртта на т.нар. СВС - синдром на внезапната смърт при бебетата до 1 годинка. При второто дете първият път не успява, бащата му е оказал на време първа помощ, но оставят епилепсия и други трайни увреждания. В последствие майката успяла да го задуши. При последният трагичен инцидент фактът, че детето е било над една година прави тенденцията съмнителна. Откриват дневника й, където е описала подробно как се е чувствала, какво е мислила и т.н.Намират в детството й събития, които вероятно са предопределили нейната понататъшна съдба. Баща й е заклал първата си съпруга, а по- късно е убил майка й, когато тя е била на 18 месеца. След като я намушкал с нож и тя издъхва, се извинил,че е трябвало да го направи, за да не посегне на дъщеричката им...

# 34
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Пумукъл, и аз го гледах. Наистина ужасно. В момента имам бебчета и направо се разплаках от мъка по горките бебчета. Cry

# 35
  • Мнения: 1 217
Благодарение на тези красиви легенди , услужливо разказани ми през 80-те години и до ден днешен сънувам кошмари. Имаше и едни 14-15 годишни, които като бях на 8-9 години ни причакваха във входовете със страшни маски и честно, благодарна съм на краката си, че така и не разбрах защо.

# 36
  • Мнения: 4 717
Иначе историята наистина я слагам в графата "легенди" поради причината, че досега не съм виждала дупка на кенеф, в която да може да влезе кофа. Може и да има такива, ама аз не съм виждала, та така...

Умишлено написах дори града и времето през което се е случило, защото е истина и много хора я знаят. Ако има пишешти от този град ще потвърдят, но не доказването е темата Peace

# 37
  • Мнения: 81
Сетих се за Жоро Павето. истински случай, сериен убиец от София. Не знам обаче точно кога са се развивали действията, вероятно преди няколко деситилетия.
Та увивал човекът едно паве в опаковъчна хартия, такава каквато навремето ползвали за колбаси и сирене, слагал го в мрежичка и сновял рано-рано сутрин. Павето досущ изглеждало като голяма бучка сирене.
Причаквал самотни жени по спирките, тръгнали за работа с първите превозни средства и с павето ги убивал. Удрял ги по главата.

Ще ми се това да е само градска легенда. Уви.

# 38
  • Мнения: 1 788
За съжаление Жоро Павето не е мит. Убивал е през '68г.  Спомням си, че майка ми ми е разказвала за него, а ето и една статия по въпроса:
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-09-29&article=205333

# 39
  • Мнения: 517
Сетих се за Жоро Павето. истински случай, сериен убиец от София. Не знам обаче точно кога са се развивали действията, вероятно преди няколко деситилетия.
Та увивал човекът едно паве в опаковъчна хартия, такава каквато навремето ползвали за колбаси и сирене, слагал го в мрежичка и сновял рано-рано сутрин. Павето досущ изглеждало като голяма бучка сирене.
Причаквал самотни жени по спирките, тръгнали за работа с първите превозни средства и с павето ги убивал. Удрял ги по главата.

Ще ми се това да е само градска легенда. Уви.

Да, бил е болен човек, пуснат на свобода
В момента много Жоро Павета обикалят улиците, поради намален бюджет...
Дами, оглеждайте се за подозрителни буци сирене  Peace

# 40
  • Мнения: 39
Здравейте.И аз обожавам такива истории. Twisted Evil

# 41
  • Мнения: 39
Едно момиче останало само в къщи.Било към 24часа на момичето му се доходило до тоалетна.Вървяло по коридора и гледа нещо лежи накрая.Светнало лампата и видяло майка си умряла и на сакото й пишело:Влез във тоалетната. От:Дама Пика.Понеже не знаело за Дама Пика,момичето влязло в тоалетната.Супринта бащата се прибрал и ги заварил мъртви.Върху стената пишело с кръв:Ще се върна за теб. #Crazy

Хора,усетихте ли земетресението? newsm78

# 42
  • Мнения: 1 192
Земетресение- Дама Пика се завръща... Peace
Ето ви сега страшни истории  Wink

# 43
  • Мнения: 3 898
И майка ми ми е разказвала за него. Бих го излекувала с удоволствие с едно паве.

А в крайна сметка кой го е "излекувал"? Как свършва историята?

(Хайдут Велко, подписът ти от "Сибирският бръснар" ме подсети за този страхотен филм! Ще си го сваля пак да го изгледам)

# 44
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
И аз помня една история... отпреди 10-тина години. Прилича на тази с "червените ботуши", само че е истинска и се случи с моя приятелка.
След като я намериха, не смея и да си помисля, какво е да се случи това на една майка! Затова и мразя градските легенди.

Сори, ако съм разстоила някого.

Общи условия

Активация на акаунт