Августинки 2009 - тема № 56

  • 11 126
  • 295
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 464
dyndla,защо не се запътиш към болницата?
Аз така като гледам,моето чистене може да доведе до резултат!Корема ми от няколко часа не е спрял да се втвърдява и ме понаболва кръста,та ще видим.Искам си бебетоооооооооо   smile3514

# 271
  • Мнения: 219
Ааааа, искам и ааааааз.
dyndla и аз викам да вземеш да идеш вече, щом те боли толкова, явно са почнали баш си контракциите и имаш разкритие. Айде, ще чакаме добрите вести  Hug

Честито на новите майчета, да са им живи и здрави децата.

Янче, мисля, че памперсите като цяло, не е нужно да е ако, като пишкат това също значи, че поемат достатъчно кърма, все пак тя е основно вода. Не се шашкай излишно бе. И защо не се мажеш само с това дето не се отмива, мисля, че така с това постоянно миене повече си вредиш. А дали ще слагаш едно мазило или 15 май няма голяма разлика.

Абе какво става с rumik, derelli и SmileLikeHeaven  newsm78

# 272
  • София
  • Мнения: 591
Аз от ноща съм така и мойта докторка каза да си ходя че почти нямам разкритие. Най-важното каза че трябва да са по-продължителни, а при мене са само 20 секунди което тя казва че не е достатъчно.

# 273
  • Мнения: 1 464
Абе мани я тая докторка,да не станеш втория случай след мамата от варна,където таткото асистираше на раждането,щото и тя нямаше разкритие.....

# 274
  • Мнения: 219
Абе иди да те видят, все пак вече почти 20ч си с контракции. Дето се вика и покрай болницата да обикаляш, нека да те видят. Те май докторите очакват всяка родилка да ражда по един и същ начин, а то не е така. Има жени дето раждат без никаква болка, та даже не могат и да си засекат колко време им е контракцията. Е...то зависи и ти как се чувстваш де, най-хубаво е в болницата само да родиш, в къщи си е най-добре да изкараш контракциите. А къде ще раждаш? Видях, в Шейново.

# 275
  • Мнения: 11
А аз пък се разбих от ходене днес и нищо! Уж имах контракции от онези дни, а сега все едно раждането ми стои някъде далеч във времето  Cry
Обаче пък лекарката ми каза утре да си ида в Шейново за евентуално предизвикване на родовия процес чрез системи (дано да не ме върнат само!)... Дай Боже обаче нещата да се случат по естествения път тази нощ и като ида в Шейново да не е, за да предизвикват раждане!  Praynig Praynig Praynig

# 276
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен момичета  Hug
Честито на мамите и сладките им бебоци  Heart Eyes
Аз съм добре..бебка също  Party Плацентата си ми е старичка вече..нооо още една седмица ще се справи  Wink
Надявам се  всички да сте добре..целувки   bouquet

# 277
  • Мнения: 219
SmileLikeHeaven защо толкова бърза твоята лекарка? Аз мисля до 15 ако не родя, чак тогава да ходя в болница, ама знам ли. Е поне до понеделник няма да ида, ако не тръгне само, утре само ще чуем тонове, и сигурно в понеделник пак, ако сме си 2 в 1. И аз като усетя някакъв дискомфорт се надявам бебчо да тръгне, ама или се окаже, че трябва да мина през 00, или след малко ми минава Sad

# 278
  • София
  • Мнения: 2 708
Ще пускам по-малко, че да не избълвам пак цял ферман.

Захира, и моя жожко напоследък е по-мързелив от обичайното.

Вчера ходих на доктор, води, плацента, бебе - всичко е ОК. Той ми пипна корема и ми вика - бая е твърдичък, имаш контракция.
И оттогава само се чудя имам ли контракция, нямам ли. Питах го нещо да пия ли - каза ми само но-шпа или спазмалгон.
Да ви питам - тия контракции трябва ли да ги засичам непременно? Аз все още не съм съвсем убедена кога точно имам контракция, но се мъча да разбера. Трябва ли да ме отпуска бързо, това определящо ли е? Братовчедка ми малко ме стресна като ми каза как тя като раждала - тя е също със секцио, приели я, по едно време една акушерка и хванала такива контракции неболезнени и се развикала защо не ги засичала, нали била за секцио? Имала 5 см разкритие, но нищо не я е боляло.
Малко се притеснявам - може ли става нещо без да разбера? А и мъжо отиде днес до Созопол да докара Ивка, та съм изпаднала в чуденици.

Янче, супер се радвам, че си имаш собствено мнение по въпроса, а то ти е съобраз
Лошото е наистина, че повечето педиатри си говорят коренно различни неща. Ти ще видиш и със захранването как всеки пее различна песен.
Не мога да я проумея тая логика - говорим за съвсем мъничко бебенце, което си има нужда от хранене нощно време.
Те - давай вода, после - що не наддава, после - нямаш кърма, а, да - значи добавка.
На Ивка никога не съм и спирала нощното кърмене, това си беше моето разбиране за нещата, но тя беше слабичко бебенце, а и сега си е слабичка (но пък яде).
За везната - донякъде те разбирам - и аз се притеснявах много в началото, но нашето педи никога не ни е ръчкало за килограми. Все казваше - виж се ти, виж се мъжо ти, екстра си е детето.
В някои страни пък изобщо не ги мерят, само питат как се чувства бебето, ходи ли редовно по нужда и т.н.

# 279
  • Мнения: 219
Сънчо, ти секцио ли ще раждаш? То и да ги следиш тия контракции, какво? Ако получиш разкритие няма как да разбереш, само щото си си следила контракциите. А и по някога корема се втвърдява щото ти се ходи до 00 (поне при мен съм го забелязала това). Иначе аз контракции си имам доста, и то от седмици, ама ей на, утре ми е термина и няма развитие.

# 280
  • Мнения: 11
SmileLikeHeaven защо толкова бърза твоята лекарка? Аз мисля до 15 ако не родя, чак тогава да ходя в болница, ама знам ли. Е поне до понеделник няма да ида, ако не тръгне само, утре само ще чуем тонове, и сигурно в понеделник пак, ако сме си 2 в 1. И аз като усетя някакъв дискомфорт се надявам бебчо да тръгне, ама или се окаже, че трябва да мина през 00, или след малко ми минава Sad

Знам ли и аз вече.. Нещо накрая май ме цапнаха хормоните и ми стана някаква каша в главата и в чувствата... Всичко иначе е нормално -тонове все около 133, има си достатъчно околоплодни води.. Оказа се, че тестисите си били отишли на мястото, а това обикновено се случвало след раждането.., та бил готов нашичкия за полов живот  Laughing и само дето плацентата е застареличка вече. Обаче пък не ме погледна за разкритие, но навярно утре в Шейново.. А контракции? Едни шантави и те. От онези дни през час и половина, после нихт, след това три контракции през час, на следващия ден пак нищо, след което вчера само една контракция за целия ден и до там. Днес яко болки в гърба и кръста, но предполагам поради тежеста на бебо. Ааааааа! Не знам!!! #Crazy
Надявам се да ме приемат утре и всичко да мине, че да ми мирне главата до някаква степен. Ама още повече се надявам тази нощ да се развие всичко нормално  Praynig Praynig Praynig

# 281
  • София
  • Мнения: 2 708
Мъник, честито момиченце, жива и здрава и много много щастлива - и тя и вие покрай нея.

Цвети, да, секцио. Но тогава кое е определящо, че раждането започва? Нали уж родилните контракции не можели да се объркат. Но това се чудя - може ли да са безболезнени? А и сега повече се психясвам, нали съм самичка. Тя братчедката искаше да остане при мен, ама какво да я тормозя, има си 2 деца на главата.
Предният път цял ден ми тече тапата, накрая се озовах в болница, защото се появи и типична кръв.

Петенце, след време като стиснеш и на три метра ще изстрелваш струйки.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Янче, аз с цеденето бях много зле. За една сватба за две хранения (Ивка беше на четири месеца) събирах кърма сигурно 20 дни.
После свекърва ми ми разправяше как се е измъчило горкото - вика - дърпа, дърпа, спре, почне да плаче, пак дърпа, дърпа, пак спре, пак почне да плаче. Голям зор било, ама като не познава шишетата си така. Иначе абсолютно подкрепям казаното от Дю за всичко, както и от Цвети, така че може да ме броиш и мен към техните съвети.
Имай предвид, че малко педиатри разбират наистина от кърмене!

Ей, това да броите движения на бебето не води ли до психясване. Аз ако нещо не го усещам го бучкам и той помръдва.

# 282
  • Мнения: 11

Цвети, да, секцио. Но тогава кое е определящо, че раждането започва? Нали уж родилните контракции не можели да се объркат. Но това се чудя - може ли да са безболезнени?

[/quote]

Една приятелка, която роди преди два месеца нямаше никакви болки като тръгна към болницата, а й казваха, че има страхотни и силни контракции...  И изглежда е възможно да се случи и така. Не усещаш нищо, а пък си имаш контракции и разкритие.

# 283
  • София
  • Мнения: 2 708
didi_168, стискам палци всичко да е наред с бебенце. Защо не го попиташ твоя доктор защо тогава ти е насрочил секциото.

manik, кое от описаното от теб не се харесва на твоята докторка? Ако млякото е жълто значи кърмата не ти е дошла още, но това не значи, че нямаш кърма. Но пък от друга страна ти добро количество изкарваш с помпа, което също не е показател?
Кое ти е трудно?
Моят съвет е независимо, че бебето се буди на 3 часа да и предлагаш гърда на 2 часа - спи, не спи.
За два дни ще видиш какви ще ти станат гърдите.
Поне моят опит с Ивайла беше точно такъв - спеше много (те са доста поспаливи в началото), гърдите ми бяха меки и нищо не можех да изцедя. Педито дойде, каза, че нямам кърма и да давам добавка и аз отворих нета.
2 или 3 дни съм я кърмила на 2 часа точно както ти казвам - дори и да спеше бутах цица и тя почваше да суче. След една седмица мина педито да види как сме и не можа да повярва.
Но това по-горе, ако смяташ, че няма още кърма. Ако има и бебето се буди на 3 часа въобще не се кахъри, всичко е ОК.

Зо, не съм слагала лепенка.

Петенце, защо се притесняваш да го пуснеш само на кърма? Първата консултация на бебето по принцип е след месец, никой не ги мери преди този срок, освен ако майката съвсем не се е ошашкала. Ако нещо тогава не е наддал хич ще регулирате храненето.
Виж в кърмаческия - имаше таблица за наддаването при кърмените бебета.
А и ако е толкова гладен ще си покаже, както и памперсите му.

# 284
  • Мнения: 439
Именячке, бъди търпелива и упорита! Давай цица!Ето да прочетеш http://www.biberonbg.com/info/zashto_da_karmim.htm
Сънчо, защо се шашкаш, бе, мила, нали си минала веднъж по този път, когато-тогава, ако не усетиш, а пък имаш разкритие между другото и аз от това се боя, пък на тебе викамведнага към болницата
След като са направили епидуралната 300лв в Шейново се замислям дали да не отида да раждам в Майчин дом, мизерско, но за три-пет дни ще се преживее.

Общи условия

Активация на акаунт