Кога бебето започва да държи шишето с мляко /или вода/ само?!

  • 8 906
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 718
7-ми месец започна да си държи сама шише с мек накрайник с дръжки и обикновено шише без дръжки. Държи го не толкова от мерак да пие вода, а да си играе с накрайника.

# 31
  • Мнения: 48
при нас беше на около 7-8 месеца

# 32
  • Мнения: 121
На 4 месеца има огромно желание да си държи шишето сам! Аз му го държа,но той задължително си го е хванал с двете ръчички.Когато му остане малко мляко и шишето вече е по-леко го оставям сам...е,разбира се някой път си го изпуска! Peace Може би,защото сега е в такъв период ,в който започва да хваща и да посяга и затова иска да си държи и шишето!

# 33
  • Мнения: 1 053
Моята беба хваща шишенцето си.Придържа го,но не мога да й го дам без да го държа и аз.Мисля 4е е рано още да го държи както трябва.

# 34
  • Мнения: 8 257
Ами доста различно е...
Големият го кърмих само 4 месеца и започна да пие АМ. На 5-6 месеца си държеше сам шишето.
Малкият го кърмих 9 месеца и след това и той мина ма АМ вечер. Ами вече е на почти 1г и за нищо на света не иска да си държи шишето сам  Laughing. Ако му го оставя, го бута настрани и е по-съгласен да заспи гладен. Така че, гушкам него, държа и шишето - не ми пречи.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 079
Синът ми пропи вода чак към 9 - 10 м, тогава се научи да си вържи шишето сам. А шише за мляко не е ползвал, кърмен е.
Дъщеря ми - отново на същия принцип. Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 1 476
Моята бебка я кърмя все още и от шише пие единствено водичка. Пропи вода от 2 месеца насам, явно заради жегите, преди това не искаше...от около месец си държи шишето сама и си го надига, значи от 9м го право това упражнение  Peace


Много е относително това, зависи от много фактори. Изобщо не слушай какво ти се "хвали" тази или онази майка  Peace Hug

# 37
  • Мнения: 1 546
7-8 месеца  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 1 919
Моето дете започна чак на след 1 г. и 2 месеца.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 185
Започна да държи сам шишето, когато стана на 1.5г и започна да пие от шише със сламка!

# 40
  • Мнения: 444
Аз дохранвам след втория месец и от една седмица мъничето посяга, взима шишето и успява да си го набута в устата. Не може да задържи шишето през цялото време и след първата минута вече придържам. Много е малка още да успява сама да го надига, но определено и харесва да си бута още нещо в устата! Laughing

# 41
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Държи го, обаче надолу и не се сеща да го повдигне, за да потече водата. Само дърпа ли дърпа, а то нищо не излиза. Много е смешна....

# 42
  • Мнения: 2 320
На 9м.Спомням си добре,много и се радвах Simple Smile

# 43
  • Мнения: 4 187
На 6-7 месеца си държеше шишето с вода.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
На кърма сме, затова чашката с вода си я държи сама от края на 4ия месец.

Общи условия

Активация на акаунт