На какво учите едногодишните деца?

  • 3 287
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
Btw и на нас Лудата жаба ни е любима, като му пусна клипчето така започва да се радва, че чак се просълзявам от умиление Heart Eyes
И на нас! Като я гледа, започва да издава радостни звуци и да се смее. Даже й я свалих специално от интернет.
А забравих да кажа, че Маринка се научи (пак сама, като гледа от мен) да си избърсва устата след ядене, като й дадем кърпичка. После с нея почва да почиства и масичката пред себе си, но най-често само размазва всичко.  Crazy

# 16
  • Мнения: 3 394
Стелчето знае да маха за чао (доста прелетя за последните 2 месеца и от всички ръкомахания по самолетите взе че сама се научи Crazy), да пляска с ръчички, да си врътка ръчичките като за тан (ринги ринги рае..), да ръмжи като мечка, да дава целувка (но само на мен Blush), да се хвърля да ме целува по корема както аз й правя, демонстративно показва на баща си краката и сумти с нос, за да покаже че му миришат Twisted Evil и други дивотии

# 17
  • Мнения: 1 983
Вики казва чао, пляска за браво и показва колко голяма ще порастне(на това аз я научих), иначе чуе ли да ми звъни телефона започва да си мести рамената много сладка, опитва се сама да се реши с бебешката четка, все неща, които е запомннила, но не съм я учила нарочно
имаме една много смешна случка, прибира се една вечер баща й и ме вижда как й се карам за това, че  за пореден път си е изсипала солетите на главата, обръща се към нея и я пита:"кажи на тати, мама бие ли детето?"
и за мое голямо учудване, направо бях потресена тя започна леко да си бие шамарчета #Crazy #Crazy #Crazy
а сега кажете ми откъде го е видяла? newsm78

# 18
  • Мнения: 1 735
Много сладка тема! Малко старичка,но какво от това...  Grinning
Тъкмо се бях притеснила, че не уча Мила на достатъчно много глупости и неглупости...
Но пък си мисля, че трябва да умее и самичка да си играе. А тя умее.
Иначе сега е на 1,3 год. Казва как прави кучето,котката, магарето, жабата, пуяка, патето. Показва колко голяма ще порастне,на колко год. е. Като й кажа:"Милвай мама,идва и ме милва." Ако нещо ме цапардоса с някоя книга по главата  и аз изохкам ,гледа виновно и идва пак да ме милва,но самичка,без да я подканвам. Казва "Тао,тао" ,когато й се маха за "Чао". Казва мама,тата, баба, дада. Носи ми разни неща... например топката,чорапите, зайчето,кубчетата. Като й кажа:"Мила,покажи колко обичаш мечо" ,отива при мечока си гушва го и го цунка.  Heart Eyes
Лошото е, че вика АМ-АМ ,на твърдата храна, на кърменето и на водата. Уча я да ги разделя и да прави разлика ,но засега няма успех. Като й кажа:"ХАйде ,Мила да танцува" ,веднага започва да се клатушка.
А да, на хей ръчички прави всички движения.
Иначе като види часовник ,започва да си клати китката по специфичен начин. Това е само за часовниците.
Като се сетя друго пак ще пиша.

# 19
  • Мнения: 1 735
Да ,сетих се още:
Говори по телефон, казва "Ало,ало" само като види гсм или нещо ,което да прилича на гсм.
Но най-обича да е навън, да тича и да събира камъни и фасове.Кучешките лайна също предизвикват интерес.
В последно време само като се събуди и започва да реве на вратата,да я извеждаме.
Ох ,ами като ни се спи... голям зор!  Sick
Но пък като знам какво  удоволствие й доставя, гледам да намеря оптимален вариант ,хем да се поизлежавам малко ,хем да я изкарам сравнително бързо.  Grinning

# 20
  • Мнения: 3 447
Учим я да се храни сама, да носи разни неща, хвърля си памперса сама в коша.
И аз мисля, че другите неща са циркаджийски номера.
И аз така мисля  Simple Smile За мен е по-важно, че се опитва да се обслужва сам, отколкото да показва как прави магаренцето... Живот и здраве, когато види магаренце на живо, ще разбере  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 352
Това мойто е опасна работа всичко каквото направя веднага се копира.Може доста неща за нейната възраст,носи разни предмети след молба от моя страна,ръкопляска си ,знае на колко е години,говори по тел.,сменя целенасочено каналите на телевизора и др.
Старая се максимално да и показвам повечето неща с които се занимавам/домакински/.Имитираме животните ,гушкаме ги,храним ги,чистим с прахусмокачката,прибираме заедно играчките и.т.н.
И на  мен по някога не ми се занимава ,но се старая да не я пренебрегвам!

# 22
  • Мнения: 1 735
Присетих се по постинга на silvana i magito :
Де що има копчалък, веднага трябва да се натисне!  Crazy Задължително.
Преди беше безразборно, но вече прави връзка между натискането на разните копчета и резултата от натискането. Party
Обича да мете и бърше пода с разни работи, но нещо не мога да я накарам да подрежда каквото и да било.  ooooh!
Ти как успя да я научиш?   newsm78

# 23
  • Мнения: 141
Не я уча на нищо конкретно.Особено на тия дивотии като колко голяма ще пораснеш и разни други.Въпреки, че някой не помня кой я научи.Не я уча защото ми е едно обидно все едно е циркаджийска маймунка.А иначе смислени неща се опитвам.Като си тръгваме от някъде казва чао, казва също здрасти с ръчички, въпреки ,че между здрасти  и чао няма голяма разлика, когато и пея "Хей- ръчички" прави движенията.Когато и дам простичка задача, като донеси на мама колата, носи я ако иска обаче, дай ми шишето подава го и го дърпа пак към нея си защото шишето е ценно и не се дава току така.Мисля, че разбира почти всичко което и говоря, а когато не разбира казва ааа ама много смешно като дърта баба.Ами май е това. newsm78

# 24
  • Мнения: 1 364
Алекс като беше на една годинка я учих да показва с пръсче, че е на 1 година, да дава целувка, колко голяма ще порасне, да пляска-за браво, как правят разни животни.
Свекърва ми я научи на най- много работи.

# 25
  • Мнения: 352
Ми как като събирам играчките й и показвам как се прибират и защо така трябва и как след това ще пуснем прахосмукачка/тя я обожава/ и така .То самото дете си е такова любознателно/не се е метнало на майка си/ newsm78

# 26
  • Мнения: 936
-Да показва, че е на 1 годинка, но го направи само 2-3 пъти.
- Гледаме книжки и му казвам как правят животните.
- Маха за 'чао', казва 'ба ба' за куче, 'танцува'
Без да го уча, си казва 'айда'(хайде), а днес грабна дистанционното и го насочи към уредбата да я пуска. Joy

# 27
  • Мнения: 1 640
Когато беше на 1+г. разглеждахме мн.книжки/всякакви,не само с твърди корици/.Обяснявах кои са животните,предметите.Стояхме и на прозореца,да гледаме минаващита коли и хора.Така първата осъзната дума бе кола.Тази дума я повтаряше многократно месеци наред.После започна с кака,бати,леля,чичо-нали бяхме гледали хората,та детето започна да ги разграничава по пол и възраст.

# 28
  • Мнения: 1 547
Да разпознават и разбират най-важните събития от техния околен свят - събуждане, хранене, разходка, пазаруване, гости, къпане, заспиване... Да изразяват вербално най-елементарните си нужди, като "пиш", "дай вода", "ела", "дрехи", "нани", "хляб"  Crazy Да разпознават хората - баби, дядовци, лелки и прочее - на живо и на снимки. Да разпознават и имитират животни и птици, да се вълнуват от цветя и дървета - това го учим и с книжки, и в директен контакт. Да знаят и посочват всяка една част от своето тяло и съответно, от телата на други хора, кукли и животни. Да разбират за какво служат вилиците и лъжиците и да се опитват да ги ползват /като начало, хранейки плюшени мечета/ Да показват с пръст на колко са години, както и всеки посочен предмет наоколо - легло, маса, лампа и т.н, и навън - камион, кола, комин, слънце и т.н. Да говорят по телефона, да не се страхуват и да се смеят, като се ударят. На твърде много маймунджалъци също.  Laughing Наблягаме и на физическото образование - как се бяга, как се скача, как се крие, как се хвърля и рита топка, как се катери по мебели и как се прескача в кошара  Joy


P.S. Забравих нещо много важно - учим ги да пеят и танцуват  newsm68 Държим ги близо до музиката и далеч от телевизора

Последна редакция: сб, 03 мар 2007, 13:17 от crazy chick

# 29
  • Мнения: 94
Ние след 5 дни ще станем на годинка и малката може само да покаже колко голяма ще порастне,къде е лампата и радиото,пляска с ръчички,помахва когато си поиска за чао или здрасти не се знае точно.Казва та-та,мам-мам,ня-ня[ за спане],баба и едно ъъ-ъъ, май само толкоз.Още дори не е проходила.
Като чета темата май започвам да си мисля разни.... Sad
Нормално ли е или .........?
Опитвам да я науча повечето животни как правят , по книгка  й ги показвам,но нищо  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт