Детската кухня

  • 17 546
  • 179
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48
и на нас не са искали

# 16
  • Мнения: 9 460
При нас направиха кухнята от 10 месеца ,но с повече връзки може и от 8  Wink

# 17
  • Мнения: 718
За дъщеря ми е още рано за кухня, но я записах пробно в държавната от септември, тъй като ме бяха наплашили, че се чака. Честно казано, смущават ме тези бурканчета, както и факта, че никъде няма съставките на отделните ястия. Бурканчета трябва да издирваме от разни борси, тъй като български пюрета не купувам. След като видях менюто, съм на мнение, че няма да можем да я ползваме няколко месеца, в повечето неща например има мляко. Наплив особен нямаше, дори ме подканиха да се запиша Mr. Green Става въпрос за кухнята на бул. Витоша, но май готвят в Красно село. Все още не съм се интересувала от частните кухни, някой може ли да ми обясни ориентировъчно и накратко относно: цени, избор на меню (предполагам?), правила на ползване и доставка?

# 18
  • Мнения: 105
В Перник никакви бележки не искат. Просто си вземаш купонче от предния ден и си носиш 3 бурканчета. Има и млечна кухня за деца над 4 месеца. Аз лично не вземам още, че сега почнах захранването. Честно казано и като я захраня не знам дали ще вземам ДК. Доста съм гнуслива, а и мен малко ме смущава факта, че не се обявява съдържанието на храната.

# 19
  • Мнения: 251
Има и млечна кухня за деца над 4 месеца.
Това много ме изненадва Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 6 274
........ Все още не съм се интересувала от частните кухни, някой може ли да ми обясни ориентировъчно и накратко относно: цени, избор на меню (предполагам?), правила на ползване и доставка?

Ние взимаме храна от кухнята на "Мама Люси".
Цени - 4лв. на ден.
Правила на ползване - можеш да си поръчаш от днес за утре или за цялата седмица.
Менюто го има от предната седмица, на сайта им в Интернет.
Избор на меню - ако някой ден менюто не ти харесва, просто не поръчваш за този ден.
Заплаща се в момента на доставката или в понеделник, за цялата седмица (аз така правя, по- удобно ми е).
Доставка - между 9.00ч. и 12.00ч.
Ако те интересува още нещо, пиши ми, ще ти отговоря
.

# 21
  • Мнения: 718

Благодаря за информацията Peace Още един въпрос: менюто общо ли е или по възрасти (до 1 год./ след 1 год.)?

# 22
  • Мнения: 6 274
Благодаря за информацията Peace Още един въпрос: менюто общо ли е или по възрасти (до 1 год./ след 1 год.)?

Кухнята предлага храна за дечица над 10 месеца.

# 23
  • София
  • Мнения: 39 825
Аз също използвам кухнята "Мама Люси". Доволна съм.
Джуличка е написала основното за тази кухня.

Бележки от педиатрите се искат както в държавните, така и в някои частни кухни.

# 24
  • Мнения: 6 274
....Бележки от педиатрите се искат както в държавните, така и в някои частни кухни.

В "Мама Люси" не искат бележки.  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 39 825
Знам, знам Simple Smile Затова и написах "и в някои частни кухни".
Това беше един от ф-рите да избера тази кухня. Не, че не мога да отида й да взема бележка от педиатъра...

# 26
  • София
  • Мнения: 2 508
Супер полезна информация!!! Hug

4 лв. на ден си е човешко, аз сега ги давам за две пюрета, така че не е страшно. Мисля и ние да се ориентираме към тях.

А тия манджи как ги давате? Не наведнъж, нали?

И пюрирани ли са или са си като нормални манджи? newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 39 825
Мисля, че има разлика в консистенцията. Трябва да е съобразена с възрастта.
Но аз взимам от по-големите порции, и храната не е пюрирана.
Предполагам, че всичко може да се уточни по телефона.
Аз поръчвам меню от 300гр. разпределям го така: 2рото на обяд, десерта - следобед и супата вечер. Като вечер давам и мляко.

4 лв. на ден си е човешко, аз сега ги давам за две пюрета, така че не е страшно.
На мен с доставка до дома ми е 5,5лв на ден.

Бях извадила данни за частни кухни, момент да изровя линка
(понеже съм го правила само за надежденската тема и мами от Надежда) погледни и тук http://blogs.mamita-bg.com/cooking/

# 28
  • Мнения: 6 274
Да, AnMary е права за консистенцията.
Трябва да уточниш по телефона за каква възраст вземате храната.
Иначе, за даването на манджичките - аз давам едната на обяд + половината десерт.
Другата давам вечер + останалата половина от десерта.
Всеки си има различни практики.
  Wink

# 29
  • Мнения: 8
За детската кухня в София явно е почти едно и също - имам в предвид държавната:
- навършени 10 месеца, бележка че няма детето алергии, копие от акта за раждане
- съответно при нас искат 50 бурканчета с винт(аз от сега събирам) и 100 капачки
За частна кухня Ян Бибиян носят и в къщи и може детето да е и на 7 месеца срещу 3 лв на ден
Аз ще го ползвам от септември - октомври като станем на 7 и прояде всичко.Но сят го в контейнерчета за еднократна употреба и не искат нищо.Имам впечатления , че майки са доволни.Аз все още не знам  Thinking, но мисля да се възползвам както казах.
Иначе има Хер Бебе - чувам не добри отзиви.
Ози с много добри отзиви също в контейнерчета за еднократна употреба и носят , но за по 5 лв на ден   newsm78 . Готвели с френските зеленчуци на Boduelle.

Общи условия

Активация на акаунт