МЕЛОДИЯТА НА СЪРЦЕТО - 22, чуй я, виж я ,наслади й се

  • 17 714
  • 413
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 064
Джавидан се обоклу4ва,да.Жалко,трябваше да си живее в нейната среда и да се омъжи за подходящ 4овек.Не я разбирам,преди мислех 4е е влюбена,но се оказа,4е не е.

Не, Марица, мисля, че е влюбена. Има бяла и черна любов. Черната съсипва човека, вади от него най-лошото, отнема му благородството и способността да бъде справедлив. Когато искаш нещо на каквато и да е цена, цената може да се окаже самата ти човешка същност.

Относно Джеми - не бях погледнала от тази страна. Вярно казваш.

# 61
  • Мнения: 213
Мисля си - защо Ламия е толкова сърдита на Джемил. Вярно, натрапва любовта си, каза истината на Кемал, но това не са смъртни грехове. Човекът откъде да знаеше, че оня има болно сърце. Не го е направил нарочно! Същевременно Кенан направи някои непростими грешки. А Ламия сякаш повече обвинява Джемил. Разбирам, че Нури използва контраста в събитията, но ми се струва прекалено и психологически необосновано. Как мислите?
Напротив,обосновано е.Напълно нормална 4овешка реакция е.Когато Джемил й говори истината,когато й прогнозира какво ще стане занапред,тя не го разбира,но все пак изпитва разяждащи съмнения и се нахвърля върху него,защото й разбива илюзиите и трябва да се търси нова опора.
Знам го,защото аз оби4ам да прогнозирам и е имало слу4аи близките ми да се държат по този на4ин.Хем знаят 4е е така,хем ги е яд,4е някой вижда по_дале4.

Ок, съгласна. Но Ламия също показа и показва такива способности като твоите и Джем. Да не забравяме, че от самото начало не се довери на Кенан  Naughty Тогава защо просто не приеме, че Джемил споделя това й качество, грижа го е за живота й и най-важното - обича я  newsm78

# 62
  • Мнения: 3 098
Камея,характера си е ген4е и останалата голяма 4аст както си го изградиш.
Кенан е пундьо мамин,сестрин,на жена си,на любовницата си...На всяка е тежест и страдание.
Хлопа му и дъската,от доста време съм го забелязала,но все не го пиша_аз мисля 4е той е бил с Ламия заради девствеността й,после губи интерес към нея,когато запо4ват да й се навъртат мъже.
Защото ми прави впе4атление"Ти си моя","Невинно моми4енце","Малко грозденце".

# 63
  • Мнения: 3 098
Мисля си - защо Ламия е толкова сърдита на Джемил. Вярно, натрапва любовта си, каза истината на Кемал, но това не са смъртни грехове. Човекът откъде да знаеше, че оня има болно сърце. Не го е направил нарочно! Същевременно Кенан направи някои непростими грешки. А Ламия сякаш повече обвинява Джемил. Разбирам, че Нури използва контраста в събитията, но ми се струва прекалено и психологически необосновано. Как мислите?
Напротив,обосновано е.Напълно нормална 4овешка реакция е.Когато Джемил й говори истината,когато й прогнозира какво ще стане занапред,тя не го разбира,но все пак изпитва разяждащи съмнения и се нахвърля върху него,защото й разбива илюзиите и трябва да се търси нова опора.
Знам го,защото аз оби4ам да прогнозирам и е имало слу4аи близките ми да се държат по този на4ин.Хем знаят 4е е така,хем ги е яд,4е някой вижда по_дале4.

Ок, съгласна. Но Ламия също показа и показва такива способности като твоите и Джем. Да не забравяме, че от самото начало не се довери на Кенан  Naughty Тогава защо просто не приеме, че Джемил споделя това й качество, грижа го е за живота й и най-важното - обича я  newsm78
Не се доверява,но не престава да таи надежди в тази насока и това я съсипва.Затова се ядосва на Джемил,защото за нея той е натрапник в 4уждите мисли и желания.

# 64
  • Мнения: 1 064
Лина, колкото и да ми е неприятно, трябва да призная, че на този етап любовта на Джемил тежи на Ламия. ю

Все пак ми издиша тази част, макар Марица да е права, че никой не обича да му казват истината, която сам пред себе си не иска да признае.

# 65
  • Мнения: 3 098
Джавидан се обоклу4ва,да.Жалко,трябваше да си живее в нейната среда и да се омъжи за подходящ 4овек.Не я разбирам,преди мислех 4е е влюбена,но се оказа,4е не е.

Не, Марица, мисля, че е влюбена. Има бяла и черна любов. Черната съсипва човека, вади от него най-лошото, отнема му благородството и способността да бъде справедлив. Когато искаш нещо на каквато и да е цена, цената може да се окаже самата ти човешка същност.

Относно Джеми - не бях погледнала от тази страна. Вярно казваш.
Права си за Джавидан.Както мозъка деградира от наркотиците,така и Джавидан се разрушава.

# 66
  • Мнения: 213
Марица  smile3501 smile3501 smile3501
Такава ситуация, каквато ти описваш, познавам от близко - не става дума за любов, а за майчината-синовна обич. И за нетърпимостта някой да ти казва каква е истината. Но надеждата остава... И най-разяждащо и съсипващо е да знаеш в себе си, че този, на когото най-много държиш, не те поглежда...

П.С. Но поне в случая с Ламия има надежда  Wink  Praynig

# 67
  • Мнения: 1 064
Джавидан се обоклу4ва,да.Жалко,трябваше да си живее в нейната среда и да се омъжи за подходящ 4овек.Не я разбирам,преди мислех 4е е влюбена,но се оказа,4е не е.

Не, Марица, мисля, че е влюбена. Има бяла и черна любов. Черната съсипва човека, вади от него най-лошото, отнема му благородството и способността да бъде справедлив. Когато искаш нещо на каквато и да е цена, цената може да се окаже самата ти човешка същност.

Относно Джеми - не бях погледнала от тази страна. Вярно казваш.
Права си за Джавидан.Както мозъка деградира от наркотиците,така и Джавидан се разрушава.

Кенан разрушава всичко около себе си. За мен той е най-големият виновник за изперкването на Джавидан. Нито един път не й каза какво мисли и чувства и по този начин й дава надежди. Тя има за какво да се бори - вижда, че може да задържи любимия мъж. Средствата - също остави на нея. Кога й каза, че постъпва неправилно? С мълчанието си я подкрепя и й дава крила.

# 68
  • Мнения: 1 064
Недейте така. Кенан обича Ламия. Но смята тази любов за недостойна и унизителна за самия него, затова не й дава шанс. Но за любовта трябва смелост. Затова харесвам Джемил (днес май няма кой да ме замеря с домати  Laughing)

Ох, обърках цитата. Като с вързани ръце съм на един скапан комп. Това е относно девствената Ламия и грозденцето от поста на Марица.

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 18:42 от B l a n k a

# 69
  • София
  • Мнения: 3 881

Кенан разрушава всичко около себе си. За мен той е най-големият виновник за изперкването на Джавидан. Нито един път не й каза какво мисли и чувства и по този начин й дава надежди. Тя има за какво да се бори - вижда, че може да задържи любимия мъж. Средствата - също остави на нея. Кога й каза, че постъпва неправилно? С мълчанието си я подкрепя и й дава крила.

B l a n k a, аз пък не мисля,че Кенан е разрушителят.Джавидан е разрушителят, ако си спомняш тя бе човека, който се закле че ще провали живота и на Кенан, и на Ламия.С всичките си действия на последък, и особено след като прочете дневниците на Ламия, тя действа и против Кенан и го прави абсолютно съзнателно.Аз дори виждам как започва леко да полудява като си приписва майчинство над чуждото дете.

# 70
  • Мнения: 213
Бланка, може и тежко да прозвучи, но мъж, който иска да отнеме дете от жена, не я обича  Sunglasses И мен няма кой да замеря  Wink

# 71
  • София
  • Мнения: 3 881
Недейте така. Кенан обича Ламия. Но смята тази любов за недостойна и унизителна за самия него, затова не й дава шанс. Но за любовта трябва смелост. Затова харесвам Джемил (днес май няма кой да ме замеря с домати  Laughing)

Аз пък не мисля,че Кенан приема тази любов за недостойна и унизителна.Той по-скоро е объркан, тъй като около него всички му натрапват,че Ламия не изпитва никакви чувства към него,че постоянно му "залага капани".Аз за това искам той да намери копия от дневниците й и  да ги прочете, за да види колко струват хората, които му се пишат най-близки сестра му и Джавата.
И в този ред на мисли, още едно потвърждение,че Джавата го унищожава бавно и последователно е факта,че го накара да останат в онзи ресторант под осъдителните погледи на всички присъстващи,за да му е гадно и да е унижен.

# 72
  • Мнения: 1 064
Века, имам предвид, че Кенан провокира това поведение у Джавидан, защото непрекъснато я заблуждава. Не мисля, че думите й за отмъщение имат стойност и още са валидни. Каза ги в яда си. Видно е, че още се бори за Кенан.

Лина, комплексите му от миналото надделяват над всичко останало.

Извинете ме, пиша много бавно и се получава дисонанс  в разговора.

# 73
  • Мнения: 213
Лина, комплексите му от миналото надделяват над всичко останало.
Това и на мен ми хрумна докато го гледах, но сега като се сетя и....  Crazy

# 74
  • София
  • Мнения: 3 881
Века, имам предвид, че Кенан провокира това поведение у Джавидан, защото непрекъснато я заблуждава. Не мисля, че думите й за отмъщение имат стойност и още са валидни. Каза ги в яда си. Видно е, че още се бори за Кенан.

Лина, комплексите му от миналото надделяват над всичко останало.

Не съм съгласна.Тя е човека, който реално не го пуска да си отиде.Кенан е едно красиво птиче в клетката на Джавата.Той е една голяма фирма, която тя е успяла да придобие и поради популярността на марката й не иска да се раздели с нея.

Според мен той няма комплекс от миналото - има дълбока рана, по-скоро той има комплекс от известността си.

Общи условия

Активация на акаунт