Генеалогично дърво - проучване?

  • 15 848
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 934
Аз имам от страна на баща ми /отнася се за рода на дядо ми/ такова дърво. Много е голямо около 1800 души наследници. Даже мен и сестра ми ни има като листенца там, брат ми още не се е бил родил.
Знам и за родата на дядо ми по майчина линия. Има си книга за селото и там е описан рода.
Разпитвала съм и баба ми по майчина линия за нейния род, но той се губи защото прабаба ми е дошла като много малка от Македония. Знам, че тогава са се изгубили нейни брат и сестра, бягали са при някое от въстанията.
Другата ми баба, на баща ми майката, също има интересен род, но за съжаление за него не знам много. Прекара инсулт и сега не е много адекватна за да я разпитвам.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 23 880
Благодаря за идеите Simple Smile Аз си ги събирам.

# 32
  • Мнения: 24
Аз преди да се оженя изисках подобен документ от бъдещата си жена, за да съм сигурен, че взимам породиста кучка с родословие, а не някой уличен мелез  Peace

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 23 880
Аз преди да се оженя изисках подобен документ от бъдещата си жена, за да съм сигурен, че взимам породиста кучка с родословие, а не някой уличен мелез  Peace
hahaha И коя институция издава документа?

# 34
  • Мнения: 24
Аз преди да се оженя изисках подобен документ от бъдещата си жена, за да съм сигурен, че взимам породиста кучка с родословие, а не някой уличен мелез  Peace
hahaha И коя институция издава документа?

Международната Киноложка Федерация (FCI)

# 35
  • Мнения: 384
Проучването в общината става от т.нар. "семейни регистри". Те обаче започват да се водят от 1921 година. Някои данни обаче не са пълни, в някои общини пък не са запазени всички регистри....изобщо галимация си е. Водени са по жителство. Голямо търсене е. Аз лично съм намирала акт за раждане в регистър от 1897 година Simple Smile

Това не е съвсем така. Регистрите по гражданското състояние до 1910 г. се съхраняват в държавните архиви. Във всеки областен град има. Зависи обаче дали са били съхранени до създаването на архива и дали са предадени в него.
Аз също се занимавам с родословие и досега съм успяла да направя само на рода на майка ми по бащина линия. Имама още работа по него и не знам дали ще успея да го довърша. Но поне ще оставя на децата си нещо полезно.

# 36
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Може да организираш среща на рода. При нас се събраха стотина души (е, не им беше трудно да дойдат, всички са местни), още стотина ги домързя да дойдат (въпреки, че са местни). Абе, дойдоха повече стари хора, само от нашето "коляно" се бяхме наредили десетина млади девойки (себе си също включвам, забележете Laughing). Научих неща, които не знаех.
П.П. А за военните архиви знам, че се пазят пак по такъв повод. Един археолог, колега на зет ми, бил на гости на баща ми и видял портрета на прадядо ми. Много му станало интересно, питал-разпитвал, пък после се заровил в архивите (от 1913 година) и измъкнал неподозирани факти.

Общи условия

Активация на акаунт