Какъв лактогенен чай?

  • 1 423
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 255
....Аман от мене вече а?
Всички сме минали по този път  Sunglasses, така че питай и не се притеснявай - нали затова сме тук, да си помагаме  Hug

Пиех чая на Hipp, хапвах ядки, пиех бирена мая /всичко в минало време  Rolling Eyes, щото станах   261uu/.
Сега без тези благинки продължавам да имам кърма  Sunglasses

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз си взех от специализирана билкова аптека лактогонен чай(така си се казва,те си знаят рецептата),не е в пакетчета,а е насипен,от 12-тина билки е.Не е лош на вкус,а за ефекта - пила съм го съм докато се е случвало да ме тръшне вирус за собствено успокоение,та нямам идея колко точно е ефикасен.Но на вкус ми допадаше.
Между другото,предвид че за хомеопатията не трябва да се приемат паралелно с нея разни силно миришещи неща от сорта на мента,анасон и т.н. - как ги съчетавате,момичета newsm78 Или пием всичко наред,пък което подейства Mr. Green
Само спокойно,Ренци - имаш мотивацията и желанието и нещата бързо ще се регулират Grinning Пийвай и чайчето за лактация и релаксация едновременно (много успокоява да знаеш,че правиш нещо по въпроса),можеш до 2л на ден да изпиваш,независимо от това какво пише на опаковката - няма да навреди нито на теб,нито на бебе Grinning

# 17
  • Мнения: 4 068
Такааааааааааа......
Купих си чая на Хип и започвам много сериозно да го пия. Днес ще отскоча и до Била да видя дали имат безалкохолна бира. Като свърша този чай ще пробвам и българския. Тук до нас има една билкова аптека та ще питам и за този с 12-те билки.

А я кажете по въпроса за пръцкането на бебето. Може ли да и се дуе коремчето от добавката и затова така да се мъчи милата? Направо ми е мъка вече да я гледам. Почнах да и давам по малко Бебезан профилактично против колики и дано я облекчи малко.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Дано да не си тръгнала за биричката още - не безалкохолна,а най-хубавата скъпа вносна бира,която намериш - само те са с истински хмел вътре и ще имат някакъв ефект Laughing
Пръцкането и подуването на кормчето си стават независимо от начина на хранене Sad По-добре да даваш капки против колики,защото чайчето хем се дава от биберон,което може в някои случаи да доведе до проблеми с начина на захапване на гърдата,хем трябва да се пие в по-голямо количество (което убива апетита и заема мястото на кърмата в коремчето - много непрепоръчително за случаите,когато се опитваш да си увеличиш кърмата).

# 19
  • Мнения: 4 076
Аз пих и от двата - от този на Хип никакъв ефект, от българския чай, който се казва просто Лактогонен чай и е микс от няколко билки имах ефект. Обаче при мен гарнирано с изцеждане се получи една много комплицирана ситуация - редуване на липса на кърма с мастити и запушване на канали. Мисълта ми е, че трябва да се внимава с този лактогонен чай. Май честото кърмене е най-успешната рецепта.

# 20
  • Мнения: 4 068
Ох, и аз се притеснявам да не се препълня пък сега. Понеже в началото като ми слизаше коластрата бях с жестоки температури и болки, но ще го пробвам понеже другата песпектива/да давам добавка и евентуално да я отбия/ никак не ми харесва. Ще внимавам много и дано не си докарам проблеми.

# 21
  • Мнения: 4 076
По съвет на момичетата (добре, че го има форума!), започнах да пия лецитин - точно заради запушването - това е хранителна добавка, един вид емулгатор, спомага  за това да няма бучици в млякото, които да запушват каналите (ако бъркам, нека ме поправят). Започнах да кърмя от двете гърди на всяко хранене, а не да редувам, спрях да цедя. Нещата се стабилизират в момента, да чукам на дърво.
Във всеки случай не прекалявай с чая. Кърми често, мисли позитивно, всичко ще е наред! И да се похвалиш скоро, че сте махнали добавката Grinning

# 22
Чая ХИП е много добър, увеличава лактацията и успокоява коликите при кърмачетата и подобрява храносмилането. RICINUS COMUNIS 5CH 3 пъти дневно по 5 гранули под езика /без да се смучат/ да се стопят - много добро хомеопатично лекарство. Само внимавайте в разреждането, защото 5СН усилва лактацията , а 30СН спира кърмата и може да се използва от кърмачки на които спешно се налага да спрат кърменето.

# 23
  • Мнения: 590
Ricinus Comunis се взима  по 3-5 гранули под езика два пъти дневно. Ако положението  е влошено много драстично опитай  3 пъти през два часа през първия ден и след това 2-3 дена  по 2 пъти дневно.
Гранулите не се пипат с ръце - изсипваш ги посредством капачето на шишенцето. Шишенцето се държи на тъмно, далеч от всякаква техника и дистанционни, силни миризми и лекарства. Устата трябва да е чиста, 30 мин преди приема и след  него не се пие и яде.
Докато трае лечението не се употребяват: кофеин (кафе, кола, шоколад, какао), мента(бонбони, дъвки, чай,   ментова паста за зъби - най добре си вземи хомеопатична или детска). Можеш да го взимаш до отпадане на проблема с лактацията.
! По-високите разреждания обаче действат обратното. Ricinus communis 9 CH и особено 15 СН и 30 СН  подтискат лактацията.

Общи условия

Активация на акаунт