Контракции

  • 218 450
  • 636
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 988
Nqkoi moje li da mi kaje kak stava mahaneto na koncite predi rajdaneto,dali pak s upoika ili bez?

kikorana, серклажът се маха обикновено между 35-та и 37-ма седмица. Процедурата се извършва обикновено в болница и жената се оставя там поне за една нощ, за да се види как се развива ситуацията, дали получава разкритие и т.н.
Понякога ползват упойка, понякога не. Някои жени описват че е малко по-усещащо се от взимане на материал за цитонамазка, други имат болка. Не съм се интересувала как се определя дали да се слага упойка или не.
Ето тук може да прочетете споделено от жени, минали през това:
http://www.shareyourstory.org/webx/.ef51ae5
http://www.shareyourstory.org/webx/.ef48ffa
http://www.babycenter.com/400_what-can-i-expect-on-my-cervical-c … 5_165358818185.bc

dimka, знаеш ли какво ти даваха в болницата? Какви медикаменти имаше в системите, инжекциите? Мериха ли ти шийката отново, как? Пишеш, че никой не ти предлага серклаж? Обосноваха ли се защо?
Стискам ти палци!

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Zdraveite,momicheta
izvinqvam se,4e pi6a na latinica
Bremenna sam s bliznaci v 31 g.s.
Postaviha mi serklaj v 20 g.s,za6toto imah kontrakcii i skasqvane na mato4nata 6iika.
Nqkoi moje li da mi kaje kak stava mahaneto na koncite predi rajdaneto,dali pak s upoika ili bez?
Ina4e za kontrakciite piq Magneri4.
Предния път ми махнаха серклажа без упойка. Не е приятно, но не боли, наистина
прилича най-много манипулация при която ти вземат цитонамазка. Ползва се  спеклум
и едни щипци с които отстраняват конеца. При мен продължи малко по-дълго, защото
беше започнал родов процес, тапата на половина беше излязла имах и разкритие
и това затрудни махането. Изтърпява се.

# 47
  • Мнения: 82
Димка,писах ти на лични.

# 48
  • Мнения: 82
Много ви благодаря,момичета.

# 49
  • Мнения: 82
Dimka,

ako ima6 vazmojnost pi6i kak si

# 50
  • Мнения: 19
Кюбит Може би ще те изненадам,но не съм съвсем сигурна какво точно ми даваха, мисля, че спазмалотици, глюкоза и магнерот. Колкото пъти и да си правех устата да попитам, не ми отговаряха точно. Това е частна болница в нашия "прекрасен" град, няма оправия!
За серклаж никой нищо не подговаря, незнам защо.
kikorana Благодаря за изчерпателния отговор в лични  Wink
В края на тази седмица съм на преглед при другия ми аг д-р и се надявам да сме стопирали скъсяването на шийката  Praynig
Ако не, ще поговоря с него за серклаж.
За сега одържам положението с много почивка, дано всичко бъде наред!

# 51
  • Мнения: 177
Искам да попитам ползвалите Гинипрал, дали са правили почивки?
Сега съм в 25 г.с. и съм с контракции от месец и половина. Магнерота и Но-шпа не помагат особено въпреки максималните дози, които взимам от тях. Единственото, което спира контракциите е Гинипрала, но лекаря ми каза, че не мога да го пия постоянно - трябват почивки Confused  Започнах да поставям 2х3 Утрогестан, но ефекта е само, че намалих дневната доза Гинипрал - не можах да го спра съвсем  Sad

Здравей, препоръчвам ти да се консултираш с още един лекар. Аз също имах доста контракции, започнаха от четвърти месец, та чак до края. Пих какви ли не хапчета, включително и гинипрал и пак не помогнаха, та камоли ако не ги бях пила. Не съм правила почивка от гинипрала, пила съм го почти 4 месеца и половина и то през 4 часа, тоест по 6 на ден и сега имам живо и здраво бебче! Успех на всички!

# 52
  • Мнения: 177
Zdraveite,momicheta

izvinqvam se,4e pi6a na latinica
Bremenna sam s bliznaci v 31 g.s.
Postaviha mi serklaj v 20 g.s,za6toto imah kontrakcii i skasqvane na mato4nata 6iika.
Nqkoi moje li da mi kaje kak stava mahaneto na koncite predi rajdaneto,dali pak s upoika ili bez?
Ina4e za kontrakciite piq Magneri4.


 Здравей Кикорана,
 Аз имах серклаж и ми го махнаха непосредствено преди раждането, всъщност се наложи да предизвикат раждане, заради тоновете на бебо, че започнаха да падат. Махането изобщо не боли, само е малко неприятно, но се издържа. Не е с упойка, но пак казвам, не боли!
 Не се притеснявай, всичко ще бъде наред! Успех ти пожелавам!

# 53
  • Мнения: 177
просто намери правилният доктор
А ако един каже, че няма нищо обезпокоително, това въобще не значи, че е така. Може просто да не му се занимава.

  Подкрепям с две ръце, При мен беше така при първата ми бременност, уж всичко беше наред, аз щастлива, но нищо неразбираща първеския (защото имах почти постоянни контракции, но нали докторът казваше, че всичко е наред и не им обръщах внимание).
  И така резултатът от първата ми, уж безпроблемна бременност, може да се види в подписа ми!
  Пожелавам леко бременеене на всички!
 

# 54
  • Мнения: 82
Mnogo blagodarq na  PIPI 82 za otgovora otnosno serklaja.
V momenta sam v 31 g.s.
Tolkova iskam da izkaram do kraq na 36 g.s,za da mogat beb4ovcite da sa iznoseni.
Zasega prodaljavam s Magnerich.
Jelaq uspeh na vsi4ki ! Hug

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 360
аз бях със контракци ии скъсявне на шийката на матката и приемах НутриМаг 3 пъти на ден по 1 и се оправих,пила съм и други по-евтини препарати на основата на магнезии и с по-ниско съдържание,но не ми помагаха

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 585
кикорина - лежи и мъти и това е, такa и аз изкарвам и седя и чакам още малко  Hug

Последна редакция: вт, 29 сеп 2009, 14:31 от xelita

# 57
  • Мнения: 95
Добър ден!

Да споделя и аз - xelita - Здравей, съотчетничке Wink

От началото на 24 седмица съм си вкъщи с почти ежедневни контракции. Лежах една седмица в Т.К. на системки и нжекции и от тогава съм на магнезии. Имах леко скъсяване на шийката, но за сега се крепим!
Влизам по - скоро със съвет - не падайте духом и тези, които им се налага да лежат в болница - НЕ СЛУШАЙТЕ ИСТОРИИТЕ ТАМ! ТОВА Е ПАТОЛОГИЯ И ВСИЧКИ СА СТРАШНИ. Аз не можах да се съвзема месец след престоя ми - толкова ужасена бях!

Успех и накрая пухкави бебоци за всички!

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Добър ден!

Да споделя и аз - xelita - Здравей, съотчетничке Wink

От началото на 24 седмица съм си вкъщи с почти ежедневни контракции. Лежах една седмица в Т.К. на системки и нжекции и от тогава съм на магнезии. Имах леко скъсяване на шийката, но за сега се крепим!
Влизам по - скоро със съвет - не падайте духом и тези, които им се налага да лежат в болница - НЕ СЛУШАЙТЕ ИСТОРИИТЕ ТАМ! ТОВА Е ПАТОЛОГИЯ И ВСИЧКИ СА СТРАШНИ. Аз не можах да се съвзема месец след престоя ми - толкова ужасена бях!

Успех и накрая пухкави бебоци за всички!

Здрасти Simple Smile

Напълно съм съгласна - там има наистина невероятно страшни истории, но трябва да намерите начин да се абстрахирате - онези, за които се налага влизане в болница.  Peace

# 59
  • Мнения: 6 206
Ами че има - то за всеки неговата история си е трагедия когато не е с желания край
Ето, аз смея да твърдя, че съм преживяла много и трудно, но имам психиката и волята
Да, натоварват ме историите в болницата, но не само заради това не искам да ходя там
И когато се наложи, ще отида пак, няма да се тръшкам и лигавя

Общи условия

Активация на акаунт