Повече момичета ли се раждат тази година

  • 2 133
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 934
Имахме една среща в София - българки, живеещи в чужбина. В София Ленд, миналия месец. Всички присъстващи бебета от 2005а бяха момиченца. И мойто и то с тях. А бе женска компания отвсякъде. 

# 16
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз пък мисля, че момченцата са повече. Когато раждах на 7 момчета се роди едно момиченце. В градинката от 10 познати мами само 3 са с момиченца и ние си заплюхме гадже от сега, че после .....................Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 952
Ние  ще  си  вземем моми4енце  за снаха от БГ , няма  страшно ако са пове4е , само мамите да  ги дадат  де .... Peace

Дйте  ги дайте  да ги полигавят мъжете  тук ... Wink

# 18
  • на село
  • Мнения: 3 920
Аз също имам момиченце/ дори и две Wink/, макар и от миналата година.
Обаче в групичката и в яслата преобладаваща е бройката на момчетата.
Така че спокойно мами, от предните години има родени мъже, няма да ни останат сами момите  Grinning

# 19
  • Мнения: 215
Аз пък като бях последния път на консултация , понеже и аз бях останала с впечатление , че се раждат повече момичета напоследък , го изкоментирах пред лекарката , а тя каза : " Ааа , няма такова нещо - колкото момичета , толкова и момчета се раждат "

# 20
  • Мнения: 1 108
Аз докато бях в родилното -повече момченца се бяха родили отколкото момиченца.

# 21
  • Мнения: 592
По въпроса, че от таткото зависи бих поспорила. Поне това което съм чела е, че от майката зависи пола на бъдещето бебе. Т.е тя го определя в зависимост от киселеността на средата, където попадат сперматозоидите. Ако не се лъжа, ако тя е по алкална т.нар. мъжки сперматозоиди имат по голям шанс, ако е по киселинна - обратното. От значение е също кога става оплождането -  близко до овулацията или в малко по далечните часове. Дължи се на това, че "мъжките" сперма-ди са по бързи, но за сметка на това по бързо и умират в киселинна среда, а за  "женските" важи обратното. Надявам се, че схващате логиката. (по моите обяснения де... Grinning) също така съм чела, че можеш да контролираш киселеността на средта, обаче опитите трябва да започнат 3-4 мес. по-рано и бъдещата майка трябва да се лиши от някакъв хим. елемент (напр.магнезии - непомна точно кой), с което ще гарантира алкална или съответно киселинна среда. Но не се прилага, защото липсата на този елемент се отразява после на зародиша и едва ли има толкова луда майка?

# 22
  • на село
  • Мнения: 3 920
По въпроса, че от таткото зависи бих поспорила. Поне това което съм чела е, че от майката зависи пола на бъдещето бебе. Т.е тя го определя в зависимост от киселеността на средата, където попадат сперматозоидите. Ако не се лъжа, ако тя е по алкална т.нар. мъжки сперматозоиди имат по голям шанс, ако е по киселинна - обратното. От значение е също кога става оплождането - близко до овулацията или в малко по далечните часове. Дължи се на това, че "мъжките" сперма-ди са по бързи, но за сметка на това по бързо и умират в киселинна среда, а за "женските" важи обратното. Надявам се, че схващате логиката. (по моите обяснения де... Grinning) също така съм чела, че можеш да контролираш киселеността на средта, обаче опитите трябва да започнат 3-4 мес. по-рано и бъдещата майка трябва да се лиши от някакъв хим. елемент (напр.магнезии - непомна точно кой), с което ще гарантира алкална или съответно киселинна среда. Но не се прилага, защото липсата на този елемент се отразява после на зародиша и едва ли има толкова луда майка?
ММ така е, като не съм си изрегулирала средата и на 2 момиченца, а мъжо се надяваше на наследник, а аз тайничко на момиченце  Simple Smile Wink

# 23
  • Мнения: 2 723
Около нас всички бебета са момчета, а и всички познати бременни, чакат момчета, може и да е случайно, ама е факт Thinking

# 24
  • Мнения: 672
За киселинността на средата е точно така. И оттук обяснението защо зависи от таткото - при женски оргазъм киселинността скача рязко. И доколкото това зависи от мъжа...., дотолкова отговорността за пола на детето пада върху старанието му.

# 25
  • Мнения: 3 537
Около нас всички бебета са момчета, а и всички познати бременни, чакат момчета, може и да е случайно, ама е факт Thinking
И аз стигам до същото заключение напоследък,повече са момчетата Thinking

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Вижте какво намерих
http://www.nsi.bg/Population/Population.htm
Мъжете са в повече за миналата година - поне докъм възрастта от 45-49г.
Няма да ги мисля моите две госпожици  Laughing

# 27
  • plovdiv
  • Мнения: 350
 newsm44 тази година И момче

# 28
  • Мнения: 1 999
Ами по мои наблюдения са повече момиченцата.
Тази година във фирмата, в която работя 5 човека чакахме бебета. 4 от бебенцата се родиха момиченца. Няколко мои приятелки и познати, които също бяха бременни - все момичета родиха. А и в стаята, в болницата дето родих бяхме 5 мами - 4 от тях имаха девойки.
Май 2005та е женска година. Laughing

# 29
  • Мнения: 827
Значи са повече момчетата! Това малко ме притеснява

Общи условия

Активация на акаунт