Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 055
За жалост нещо нетът ми играе номера и се затруднявам със своевременното поставяне на снимките! Sad
Ето ги все пак:
жив плет
каюта в лай … 77;ра
живописно  … 80;то
прекрасен  … 73;ай
лайнерът о … 74;ън
Браво, Ясмин!Чудесно начало!

# 16
  • Мнения: 171
мисля, че островът е Елефанта. т.е. островът на слона. там се намира една от най-интересните статуи на Шива с неговата тройна същност - създател, пазител, разрушител - Шива Тримурти. Островът е бил известен като Гарапури - островът на пещерите.
Фонтанът в Мумбай е известен като Флора, но през 1956г. е преименуван в чест на Обединения комитет на Махараштра, които са избити по време на демонстрация на този площад, който се казва Площадът на мъчениците.
Що се отнася до дейността с прането наистина не знам как се казва - знам, че перачите се казват дхоби или доби, както и в Пакистан и знам, че кварталът на перачите се казва Дхоби Гхаст в местността Махалаксми.

# 17
  • Мнения: 171
за да не решите, че съм многознайка - 3 серии за Мумбай (Бомбай) имаше по Дискавъри и тъй като ги бях изпуснала ги свалих от нета и ги гледах скоро.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 055
Малееее, вие сте като реактиви,бре... Mr. GreenНа мен ми отнема доста време да създавам и описвам загадките,да обработвам снимките към тях, а вие за секунди се справяте !Нощес по тази логика пред компа ли ще спя? hahaha
Браво и на теб, Хадил!Дотук всичко е съвършено точно.Даже ще приема за напълно верен и отговора ти за прането, тъй като кварталът носи името на извършваната в него дейност, а именно: Dhobi Ghat... GrinningСамо няма буквичка "с" Peace

# 19
  • Мнения: 171
за градините не мога да сбъркам или поне се надявам, че са Висящите градини на Мумбай (помня ги по аналогия с Висящите градини на Семирамида). Казват се Ферозешах Мехта на хълма Малабар срещу парка на името на съпругата на Неру (Камала Нехру), а къщичката е с форма на обувка Обувката на старата дама (има такава песничка на англ. There was an old lady - с децата я учехме в училище).

# 20
  • Мнения: 1 655
Записвам се и аз в новата темичка.
Сложих нови снимчици в албумчето.
Лек ден!
Аз отивам да готвя!
сега съм 3 дни почивка и съм решила да разпускам тотално, утре на плаж, през деня вечерта на барбекю на вилата!
До неделя момичета! Извинете ме за отцъствията!

# 21
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
.. а къщичката е с форма на обувка (има такава песничка на англ. There was an old lady - с децата я учехме в училище).

Тъй, тъй- обувката на старата дама. Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 18 055
Край за днес, или поне засега! WinkОтговорите на Хадил са 100% верни, следователно лайнерът поема към следващата дестинация....а аз поемам към къщи. Mr. GreenАко по-късно ми дойде вдъхновението, ще ви пусна инфо и за втората точка от нашия маршрут.Ама този път с далеч по-малко жокери, за да ви позатрудня, умници такива! Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 1
Mahalaxmi Dhobi Ghat

оромна пералня на открито.

Там работят едновременно около 5000 доби-та (перачи)

Вземат мръсното пране от дома ти, изпират го, колосват го, сгъват го и ти го носят на крака....на нищожна цена.

Ама как ги съставяш толкова бързо, това си е доста информация за обработване....

# 24
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Край за днес, или поне засега! WinkОтговорите на Хадил са 100% верни, следователно лайнерът поема към следващата дестинация....а аз поемам към къщи. Mr. GreenАко по-късно ми дойде вдъхновението, ще ви пусна инфо и за втората точка от нашия маршрут.Ама този път с далеч по-малко жокери, за да ви позатрудня, умници такива! Crossing Arms

И да не забравиш снимки на лайнерът отвътре, моля! Mr. Green

Опс, видях че си показала каюта. Ако може и снимки от ресторанта, басейна и т.н. екстри.

# 25
  • Мнения: 171
съгласна съм за по-малкото жокери - иначе и да не бях гледала филма, може би и с чичко Гугъл бих се справила. Иначе е много интересно. Друг път не съм играла на такова нещо... само в работата имаме нещо подобно, ама е по-кофти... там ти дават медицински казус и трябва да диагностицираш и лекуваш, но в общи линии идеята е същата.

# 26
  • София
  • Мнения: 18 055
Ах, Хадил, тотално ме обърка.. Rolling Eyes
От последния ти пост става ясно, че темата ни се обогати с още една докторка. HugАма аз нали кибича във форумите по нощите, т.е явно съм поспалива и неконцентрирана в тези късни часове,та затова  от предишните ти обяснения за  преподавателска дейност в сирийското училище, съм си извадила погрешния извод, че си учител по професия... Embarassed

# 27
  • Мнения: 171
не се притеснявай упоритке, аз не съм казвала, че съм лекар, така че нищо не си пропуснала. а иначе да наистина работя и като преподавател. основната ми професия обаче е лекарската и в момента съм клиничен ординатор по педиатрия. аз също по-често стоя по нощите с редки изключения.

# 28
  • Мнения: 5

готвя ги в моментаааааааа и ако още малко стоя на компа и ви чета ще стане като кексаааааааааа  Hug

# 29
  • Мнения: 171
загори манджа, а! недей така! изгори десерта, ама поне им остави нещо за ядене.. в краен случай тези зелените перца лук, малко сол и хлебец....  Grinning ако не искат идвайте у нас.

Общи условия

Активация на акаунт