Август 2009 тема №57

  • 10 352
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 145
Славенче, няма ли някой близък, който да позиционираш на стенд бай, докато си дойде законния? Поне да ти е спокойно..стискаме ти палци.
Поздрави и за Тея, ех, че голямо бебче...ама тези доктори все ни шашкат..

# 46
  • Мнения: 143
Честито на Тея, Руми и Сандра! Много здрави и радостни дечица!

Добре де, а Руми естествено ли е раждала? Ще има да разказва, ако е така  Grinning

Славенче, ако нещо тръгне, не залагай на линейки, ами викай такси, а ако ти е притеснено защо не викнеш някоя близка приятелка за опора?

Нинчо, нещо ме съмняваш  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 105
здравейте майчета!Ние с малкия Димитър вече сме си удома от 2 дни.Чета ви и си мисля,че аз също нямах никакви признаци да раждам въпреки,че термина ми беше на 2 ри и аз си мислех,че ще се преносва...да ама не детето реши да си излезе навреме!Имах касмет,че с мъжа ми решихме да отидем в Сливен по рано,защото с тия задраствания нищо не се знаеше.Контраксиите ме хванаха там и всичко стана мн барзо.В 3 часа отидохме в болницата с 4 см разкритие и в 7:47 под номер 7 се появи и моя принц stork-boyнаистина всичко се завравя,колкото и да е банално,не веднага но се забравя.Желая на всички бъдещи мами да имат райдане като моето и около тях да има професионалисти като при мен.Важна е подкрепата точно тогава!Големи благодарности на всички които се грицат за родилките в болница "Хаджи Димитър"  bouquetСори ,че се получи толкова далго.чао и много бебета twin_neutral

# 48
  • София
  • Мнения: 2 709
Честито момиченце на Сандра и момченца на Румик и Тея!
Да са ви живи и здрави малките човечета.
Браво на Руми, рекордьорка. Дано не е попаднала на оная докторка, дето я беше заплашила да не си е пада в смяната.

Славенче, стискам палци бебчо и ти да си дочакате мъжо ти.

Джули,   bouquet, честит рожден ден, да си винаги здрава и много много доволна, скоро да си гушкаш най-хубавия подарък.

Данче, и на мен ми мяза на следродилна. Не и се давай, потърси съвети из нета, че аз май нищо смислено се не сещам.

Захира, какъв беше линка за кърменето, който даде?

Аз снощи си поговорих дълго с етърва ми, тя доста ме успокои, пошушках се из леглото и си заспах. Дъждът ме събуди по едно време, но после пак заспах.

Отидох в 10 и 30 в болницата, почаках, че нещо единия апарат бръмчеше и докторката не искаше да го ползва. Сложи ме на запис, на третата минута дойде, взе листчето и ми каза да звънна на доктора.
На листчето пише долна граница. Моят доктор беше в приемния кабинет, каза, че не вижда нищо обезпокоително и ако имам болезнени контракции на 10 минути да му звъня. Като погледна листчето тоновете са в диапазона 120-140, а бебко хич не ми мърда този път. Обикновено доста шава, но може би е спял.
Знам, че не сте докторки, но всички имате представа все пак. Все си мисля, че като са си в граница няма нищо обезпокоително, ама знам ли. Почвам да се шубелисвам, само седя и се попипвам и се чудя на колко често мърда.
Дето викам вчера що броите движения, май и аз почнах. Как беше - 12 движения за 2-3 часа ли ?
Даже си пийнах малко кола, помръдва си тук таме, няма място за ритници, но си шава.
Аз дето все съм супер спокойна, сега не мога да се позная.

В Хепи бяхме аз и Ейнджъл, добре че се срещнахме на светофара пред ЦУМ.
Та поставихме другия рекорд!

# 49
  • Мнения: 370
Здравейте,момичета Hug
Изписаха ни на 05.08 и сме си у дома.Не мога да му се нарадвам на малкия Ники Heart Eyes.За сега само спим,папкаме и пълним памперси.Кърмя го от третия час на раждането му и съм много щаслива мама.Прави страхотни муцки и ми е много сладичък.Много се радва,като го къпя.Щом го потопя във водата млъква веднага и не му се чува гласчето.Той и без друго плаче само,като е гладен или му е пълен памперса.Хич не може да си търпи пълния памперс  Laughing.Това е за сега от мен.Ще се включа после да ви почета,че доста съм изпуснала.
 Честито на новите мамчета,да са им живи и здрави бебенцата и много да слушкат  bouquet

# 50
  • Мнения: 1 241
Честити рожби на Тея и Руми, да растат здрави и слънчеви!   bouquet

Данче, не да я мажеш по теб, да я хапваш. Колкото повече, толкова повече.  Laughing Наистина много помага, с първата бременност съм го изпробвала и ти го казвам от опит. Всеки ден по 100-200 грама, колкото можеш. На мен ми беше много гадно да я ям, но се насилвах, накрая свикнах. А самите отоци също може да налагаш с някакви компреси за облекчаване.

Момичета, тоновете не ви ли ги мерят гинеколозите, които ви наблюдават? И не влизат ли в пътеката за проследяване на бременност? При мен и с първата бременност и сега, тоновете ми се мерят в кабинета на моя си док. И не плащам нищо за това.

# 51
  • Мнения: 140
Честито бебче и на Тея! Жив и здрав да е малкия и да расте с късмет!

Славенче, важното е да запазиш самообладание! КАкто те съветват момичетата, викни си някой за подкрепа. А и да има на кого да оставиш малкия докато се върне тати.
Стискам палци ако бебо реши да излиза!  Peace

Добре завърнали се на Рибката и Долс! И добре дошли в групата на щастливите мами и пълните памперси!

# 52
  • София
  • Мнения: 42
  Здравейте,момичета,
  Включвам се набързо от болницата.Утре ще ни изписват.Вече нямам търпение!!!Тук е ужасна мизерия.Много исках ВИП стая ,но нямаше свободни Sad Но така поне бебенцата не са при нас през деня и си почиваме.Да ви се похваля-днес вече се чувствам все едно не съм раждала-ходя и си сядам нормално,нищо не ме боли.А и бебка е свалила съвсем малко.Опитвам се да я кърмя,но тя спи през повечето време.
  Искам да ви питам-беба се роди с едни малки пъпчици с бели връхчета по лицето.Някой знае ли след колко време изчезват?Много ми е жал да я гледам така Sad
  Вчера писах,но не зна защо не се публикува.Относно движенията на бебо в деня преди да родя не бях усетила нито едно движение и си бях изкарала акъла.Явно бебка е била притихала в очакване да излиза Simple Smile Така че момичета не се шашкайте толкова,а се приготвяйте Simple Smile
  ЧЕСТИТИ НОВИ БЕБЕНЦА НА САНДРА,РУМИК,МЪНИК И ТЕЯ!!!ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ДА РАДВАТ МАМИТЕ СИ!!!!
  Ох,а как ми се идваше на лекцията днес.Бях се наточила от понеделник! Simple Smile
  Честит рожден ден и на Джули!!!
  Целувам ви и доскоро! Hug

# 53
  • Мнения: 1 569
Охоооо, ама браво на Руми! Да й е жив и здрав малкия Антонио, а на нея бързо възстановяване Simple Smile Ама малкият нямаше ли да бъде Петър?  newsm78 Каква изненадка само  Heart Eyes

Честито и на Тея   Hug    bouquet

Добре завърнели се на другите нови мамчета и бързо свикване с новия член на семейството Simple Smile  Hug  bouquet

Момичета, не чакайте симптоми за раждане. Аз в продължение на дни имах доста, но някои като сестра ми например нямаха и грам, а всичко стана за броени часове!!! Кураж и търпение!  Hug

Захирка: плийс пусни отново този линк за кърменето??

Джема (ДЕНИ), спокойно за пъпчиците, много бебенца се раждат така и бързичко отминават! Но все пак там не ви ли дават всяка сутрин сведения как е бебо? В ТК ги взимаха за преглед всяка сутрин и после минаваха да кажат как са. Пък и питаш педиатрите там на етажа, не може да няма кой да ти даде такава елементарна инфо!!  Shocked Иначе браво, че така бързо си се възстановила!! Явно масажите на перинеумката са помогнали все пак Wink  Laughing

А някой преди беше пускал линк за изцеждането на ръка. Моля ако някой го е запазил или го знае да го пусне пак, че ние май с помпи няама да се разправяме повече   #Cussing out Naughty

Лелееее, сега разглеждах кой кога е родил и виждам, че ИТАЛИАНА е родила!!!  Shocked Mr. Green Да й живо и здраво малкото мъжле!!!!!! МНОГО се радвам, браво Тони  Hug  bouquet Ако четеш, пиши как така по-раничко се появи и как мина всичко.  Party

# 54
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!
Честити бебенца на Тея, Сандра и Руми!Честит рожден ден и на Жули.Подобно на нея и аз имам рожден ден! Имам си и бая силни болки, но сме се разбрали с малкия че мама и тати ще празнуват довечера с приятели така че да кротува до 00.00 часа тази вечер. Колко му е от масата направо в родилното! Joy

# 55
  • Мнения: 27
БРАВО РУМИИИИИИИИИИ!!!! ГОЛЯМ МЪЖ СИ РОДИЛА, ЕЙ! ДА ВИ Е ЖИВ И ЗДРАВ ЮНАКА!!!  smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525
ЧЕСТИТО И НА МАМА ТЕЯ!!!  smile3525 smile3525 smile3525

Дю, щом задавам такива тъпи въпроси значи верно ме е треснала яка депресия! Ще си взема извара  Simple Smile

Момичета, мерси за думите, но.... не зависи от мен  Thinking От нищото ми тръгват сълзите, дано мине скоро  Praynig Tired

# 56
  • София
  • Мнения: 791
Много благодаря за хубавите пожелания момичета, Hug и благодарности за вкусотиите Петя и Данче,големи кулинарки сте да знаете!
Да са живи и здрави бебенцата на Сандра, на Чаровна, на Руми,да са ви живи и здрави и само радост да има около тях!
Свиленавас , ами ЧРД,да си жива и здрава и скоро щастлива мама на лъвче Hug Аз съм се разбрала днес да не се ражда нашата госпожица,че вече съм си поканила малко гости,да не ми отложи празника. Е, сега ако толкова се заинати ще видим,само дето ще станам трима на тази дата,аз,дядо и и тя Heart Eyes.
Славена не се притеснявай,мъжа ще си дойде на време,дори и да тръгне  раждането. Аз вече свикнах с мисълта,че може и с такси да ида до болницата. Мъжът като е на работа не е на разположение-просто такава му е професията Sad,мислим за отпуската му,броим по календара,ама аз от къде да знам кога  ще се раждаме? Имам и резервни варианти,но таксито ми е най-лесния и  бърз транспорт,на който и да звънна ще отнеме повече време да дойде.
Стискаме палци на дундла,ох,дано по-скоро реши само да излиза. Позамислила съм се в подобна ситуация дали няма да си поискам секцио,абе сложничко е май!
Яна виж дали това е което търсиш http://xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/
Според майка ми ще се родим до 10 дни,така ми изглеждал корема. А като видя как се мята малкото вътре и направо си прехапа устните и намали срока до съвсем скоро newsm78 . Ние още признаци май нямаме,другата седмица ще видим как са нещата,че сме на сума ти прегледи,изследвания и  консултации. Най-вероятно ще  имаме време за тях,нямам предчувствие никакво,пък да видим!

# 57
  • Мнения: 196
http://www.biberonbg.com/info/karmene_index.htm   линка за кърменето!
Страшно много полезно инфо има тук!

# 58
  • София
  • Мнения: 591
Браво на новородили мами да са им живи и здрави малчуганите.

# 59
  • Мнения: 735
Аз сега готвя едни чушки в несвяст.И май малко ме отпусна корема.Ама си викам поне мъжо да има какво да яде,ако аз се запътя към болницата. LaughingОбадих се на една приятелка да е в готовност,ако се наложи да идва с мен. HugНо май за сега си е фалшива тревога.

Янче заповядай: http://xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/

Общи условия

Активация на акаунт