подаряваме най-хубавото коте на света/нашето/

  • 2 519
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 858
Здравейте, мами!!! Налага се да сменяме жилището и хазаите на новото жилище не искат да има домашни любимци в него. Затова се и налага да се разделим с нашето коте, което толкова много обичаме, и което страшно много ще ни липсва.  Cry CryCry
То е персийско, но не е от тези, които са с много криви муцуни, селектирани за шампиони, а изключително миловидно, галено и добричко. Истинска душица златна. На 1 годинка е, златисто като лъвче, с много пухкава и мека козинка и се казва Пухи. Много е галена и лювбеобилна. Има си сложени всички ваксини и обезпаризитявания в клиника Авицена, до кино Арена на Т.Александров.
Искаме да я подарим на някое семейство с дечица, които ще я обичат и ще я даряват с много обич, а тя ще им отвръща с много нежност и любов. И тъй като сърцето ми се къса, съпругът ми се занимава с този проблем.
Можете да му се обаждате на тел. 0898527955- Турлаков, или да ми пишете тук и на лични съобщения.

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 10:43 от roje22

# 1
  • Мнения: 25 824
Само една квартира ли има в София? Не можете ли да намерите друга и да си задържите котето?  Confused
А ако не успеете да му намерите нови стопани? На улицата ли ще го изхвърлите?
Съвсем не искам да сравнявам децата с животните, но не мога да не се зачудя какво щяхте да правите, ако имахте дете, а новите хазяи не искат деца в жилището си?  Thinking

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Много тъжно. Аз също щях да потърся друга квартира, просто не допускам възможността да се разделя с котката си, прекалено много я обичам. Тя си е член на семейството.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 858
Само една квартира ли има в София? Не можете ли да намерите друга и да си задържите котето?  Confused
А ако не успеете да му намерите нови стопани? На улицата ли ще го изхвърлите?
Съвсем не искам да сравнявам децата с животните, но не мога да не се зачудя какво щяхте да правите, ако имахте дете, а новите хазяи не искат деца в жилището си?  Thinking

разбира се, че няма да я изхвърлим, нали затова и търсим грижовни и любящи стопани, които да я обичати тя да ги дарява с нежност и гальовност. Има много хора, които биха искали да имат коте, но не могат да си позволят да си купят. не ги приемайте така нещата еднстранно. Едва ли не сме престъпници, че му търсим нов дом на котето. А децата като отраснат и си тръгнат от къщи не е  ли същото. Като зная, че се грижат добре за нея ще бъда спокойна

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Цитат
А децата като отраснат и си тръгнат от къщи не е  ли същото
Кое точно е същото? Котето да не е пораснало и да иска да се изнася от къщи? Не искам да звуча заядливо, но ти сама казваш, че ти се къса сърцето и въпреки това просто го подарявате? Ами ако стопаните не са грижовни? Щом ги търсиш в нета, значи нито ще ги познаваш, нито ще ги видиш повече. Кое точно гарантира, че ще се грижат за котето, а няма да го натирят в някой момент? Например когато и те решат да сменят жилището.

# 5
  • Мнения: 21
Препоръчвам да я кастрирате преди да я подарите, за да не свърши раждаща по няколко пъти годишно.И да избирате много внимателно новите стопани. Късмет на котето. Дано си намери обичливи и отговорни хора.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 858
Препоръчвам да я кастрирате преди да я подарите, за да не свърши раждаща по няколко пъти годишно.И да избирате много внимателно новите стопани. Късмет на котето. Дано си намери обичливи и отговорни хора.
Благодаря Simple Smile и ние се надяваме да намерим добри и обичливи хора. Нали тук всички сме такива.
Или греша Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 218
Горкото котаче - кой знае къде ще попадне  Cry
Уж, много го обичат, ма ще го подарят ... ей така, като вещ  ooooh!

Към авторката : който търси начини-намира възможности,който търси оправдания-намира причини !

# 8
  • Мнения: 1 710
Е това вече е прекалено! Как може да пишете с такъв назидателен тон? Преценили са хората, че няма друг начин, освен да се разделят с котката и не мога да разбера как не ви е неудобно да ръсите само и единствено критики? Да не би да сте запознати със всички обстоятелства, та да претендирате, че мнението ви е правилно и че е наложително да го споделите с всички имащи интерес към темата?

Горкото котаче - кой знае къде ще попадне  Cry

Всяко животно, което се взима за домашен любимец има възможност да попадне при невероятно грижовни и мили стопани, както и при такива, които не се полагат нужните грижи към него и го измъчват. Защо не застанеш пред някой зоомагазин и не започнеш да страдаш за всяко животно, на което му предстои да бъде купено? Горките животни - кой знае къде ще попаднат!

# 9
Наистина е прекалено!
Чак пък да я съветвате да се откаже от квартирата, която са си намерили и която явно я устройва и като цена, и като условия, заради едно коте!
Явно критикарите не сте живели на квартира, та давате такива "умни" съвети!
И какво лошо има да подари котето? Аз намирам за похвално, че дори в момент, в който ще им бъде напрегнато, заради пренасянето,
те все пак намират време и да потърсят нови стопани.
Хайде малко по-спокойно го раздвайте и спрете да упреквате жената!
Ако в България бяхме толкова милозливи и към децата, държавата ни нямаше да е на едно от първите места по брой на изоставени деца.  Confused

# 10
  • Мнения: 25 824
Хайдеее, пак се противопоставиха децата на животните!  Joy
Толкова ли е трудно да се разбере, че грижата и за дете, и за животно опира до едно и също - до отговорността към него. Грижим се за децата си не защото са наши, а защото са по-слаби и беззащитни от нас и имат нужда от тази грижа. Ако повече хора разбираха това, нямаше да има нито деца по домовете, нито безстопанствени животни по улиците. Нито едните, нито другите са някакви играчки, които да захвърлиш, след като си си поиграл и са ти омръзнали.
Ама какво ли съм седнала и аз да ви занимавам с висша математика...  Ритайте там животните и учете децата си на безотговорност.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Именно. ОТГОВОРНОСТ се наричааааааааааааааа, ама явно някои хора не знаят значението на тази дума. Отговорността към животното се поема доживот, то е живо същество, а не плюшена играчка, която можеш да подариш щом започне да ти пречи. Щом не си склонен да направиш жертва заради животното, значи изобщо не трябва да си вземаш - толкова е просто! Ама много хора просто не мислят като си вземат домашен любимец. И после що има толкова бездомни животни. Ми ще има.

# 12
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
Момичета, изпадате в крайности.
Жената търси нов дом за котето си, не е тръгнала да го изхвърля на улицата.
Да не мислите, че  и е лесно.
В момента и на мен ми предстои да се разделя с едно мило същество, което обичам страшно много. Търся, питам, споделям с познати и търся най-добрия дом за нея. И то не защото не я обичам, а защото искам най-доброто.
Ако не и пукаше, тази тема нямаше да я има, а мацата щеше да е по улиците.
Така че не размахвайте осъдителни пръстчета за отговорности на човек, който е загрижен за животинката си.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 858
Искам да благодаря на всички, които "толкова много са се загрижили" за съдбата на нашето коте. Слагам кавичките, защото благодарността ми се отнася към всички онези, които във всяка една тема се правят на най-големите умници, разбират от всичко и сипят огън и жупел върху нас нещастните, които сме съгрешили.
Аманннн от такива вече. Наистина ми писна от тях. не им ща тъпите мнения, нито лицемерната загриженост.
Аз търся на кого да подаря котето те се побъркаха, вместо да свършат малко работа, която ще им помогне да не са толкова злобни да ми дават съвети и да ме изкарват каква ли не.Ай сектир.
НЕ ВИ ИСКАМ ТЪПИТЕ СЪВЕТИ!!!
Просто търся някой, който обича котета, за да му го подаря. нищо повече.
И моля умниците от Чудомирово време и производните им най-накрая да замълчат и да си четат жълтите вестници като нямат друга работа.
Защото на тях никога и по никакъв повод не бих подарила нашето коте. #Cussing out

# 14
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
И моля умниците от Чудомирово време и производните им най-накрая да замълчат и да си четат жълтите вестници като нямат друга работа.
Защото на тях никога и по никакъв повод не бих подарила нашето коте. #Cussing out

Ако знаеше колко голяма и честна е любовта на "умницата
от Чудомировото време" към животните и какво прави за
тях без да й е работа нямаше да напишеш това. Именно в
нейните ръце твоето коте би се чувствало в абсолютна
безопасност, качествено хранено и с най-добрите ветеринарни
грижи при нужда. Колкото и да те е яд на това, което ти е
писала тя е жена с голямо сърце - аз ти го казвам.

Общи условия

Активация на акаунт