ЯНУАРСКИ МАМИ 2010 г. - 14 тема

  • 15 195
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 501
Да, пих АБ-10 дни и десет дни след спирането-пак гнойна ангина..така и 3-те Tired
Иначе с клеевата тинктура също можеш да мажеш сливиците Peace

А цитроцепта е наистина рядка горчилка Sick Аз го слагах във нат.сок /няма да споменавам вид, че да не и се припие на някоя мама/ и пак горчеше Crazy

Хомеопатичното осцилукокцинум е добро като превантивна мярка за вируси..по едно саше на седмица Wink

# 61
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Stop

Браво Мануелка много се радвам за хубавите новини   bouquet!
Моята щерка и тя е с гнойна ангина, и май че е вирусна, защото вчера пред блока чух едни мами да се разправят че и те карат в момента. Може на площадката да сме я спипали.
Изписаха и антибиотик от раз просто, а нашия доктор по принцип си е заклет хомеопат, значи положението не е никак розово.
Иначе от край време си ползвам една билка като гаргара, казва се Камшик / agrimonia eupatoria-HB/. Може и като чайче да се пие.
Илиндичка бързо оздравяване ти пожелавам!

ПРИЯТЕН ДЕН НА ВСИЧКИ!

# 62
  • Мнения: 9 501
Леко ще се отплесна..гн.ангина не е хич безобидна, и не бива да се подценява Peace
Тъйкато засяга лимфните възли-т.е. сливиците, а те са целите на крипти..в които спокойно може да остане някоя др бактерийка; организма произвежда антитела, които да унощожат бактериите, обаче същите антитела атакавут и сърцето.
Затова именно не се оставя организма сам да се справя, а задължително се пие антибиотик Peace

# 63
  • Madrid
  • Мнения: 514
Това не го знаех!
Може би ще се наложи да изпия антибиотика.
Благодаря ви и извинете,че така задълбах с моя проблем,ако не бях бременна,досега щях да съм го почнала.

# 64
  • Мнения: 57
Момечата предлагам ви да си скием паролата на албумчето, и да си менкаме по лс.
Аз ще кача снимк скоро, до другата седмица, тела ми го бавят

# 65
  • Мнения: 98
Здравейте,гонят ме сериозни притеснения,по време на бременноста до сега почти не съм пила фолиева киселина,кога и какви проблеми може и има и мн ли е опасно,ако има нещо кога ще се види най вероятно на ФМ?

# 66
  • Мнения: 36
Мила Ради,

относно въпросът ти за фолиевата киселина, мисля, че всичко е много индивидуално. Най-добре попитай твоя лекар.

Ето една кратка и ясна статия защо фолиевата киселина е необходима по време на бременност:
http://bglog.net/bebelog/4689

Според мен, дори да си пропуснала да взимаш фолиева киселина досега, всичко много зависи и от начина ти на хранене.
Ето някои храни, които са богати на фолиева киселина: салатите, спанакът, грахът, магданозът, броколите, хлябът, черния дроб,  цитрусовите плодове  (портокали и лимони), овесените ядки, пшеничените зародиши. Ако си се хранила редовно с тях, може би фолиевата киселина ти е ОК.

От друга страна, има храни и съставки, които пречат на усвояването на фолиева киселина (ФК). Например, зеленият чай съдържа активната съставка EGCG, която подтиска усвояването на ФК.

Между другото, аз по принцип съм страшен любител на китайския зелен чай и имам запаси от най-доброто качество и сорт... Преди да забременея и после в първия месец пих много зелен чай, може би всеки ден... Но тогава не знаех още, че ще бъда/ че съм бременна. Веднага след като разбрах, че съм бременна  спрях зеления чай, колкото и да ми е приятен.

Ето една статия - "Страничните ефекти от зеления чай по време на бременност":
http://gotvach.bg/n5-3690-%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D … D0%BE%D1%81%D1%82

Teo86,  това дето го пишеш за кихането сутрин и вечер, последвано от секрети в носа - много е странно и интересно. Никога не съм чувала за такова нещо. Дано лекарката ти да обясни и ти помогне. Това, което логично ми идва в главата е, че може би е реакция от енергийните меридиани в организма ти, особено нещо, свързано с меридиана на белите дробове или дебелото черво. Те са пряко свързани с носа, а при кихането се отпушва вътрешната енергия. Извинявам се, ако думите ми звучат странно...  newsm78

Red Tree, радвам се, че вече си по-добре и че напитката ти харесва! Освен всичко друго, на мен тя ми действа и ободряващо.  Grinning  Ето, виждаш ли, от горния линк за статията за фолиевата киселина - чак сега научавам, че лимоните били богати на фолиева киселина! Ако знаех това по-рано, може би щях лесно да се предпазя от кървенето ми в началото на втория месец.  Crossing Arms  Та нали според същата статия фолиевата киселина предпазва от кръвоизливи в ранна бременност!  Simple Smile

Поздрави на всички за хубав уикенд и добро настроение!

 Hug

 

Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 15:50 от sunrise7

# 67
  • София
  • Мнения: 56
Ilindi4ka, два пъти съм карала гнойна ангина и то много сериозна и единствоното, което ми е помагало е било нишадъра. То е на прах и се маже като содата или се духва през фунийка, но е по-неприятно. Наистина е много ефикасно.
На всички момичета с хубави новини, браво, много се радвам за всички.
Аз в сряда бях на преглед, лекарката каза, че отлепване вече няма, но така или иначе продължавам да почивам заради контракциите. Имаше предположение за момиче, но засега е само предположение, ще видим.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 737
Здравейте, Мами,

много се радвам, че мамите, които имаха притеснения вече са по-спокойни.   bouquet

При нас последния преглед установи плантация от гъбички (не разбрах защо са плантация, ама щом на доктора така му харесва) и а всичкото отгоре съм тръгнала да правя разкритие... което ще следим до 20 седмица... да му мисля, ако прогресира!
Колкото до пола, в 11-та седмица, доц. Балев заяви категорично, че ще бъде мъж, ама аз на него много не му вярвам, защото Били го виждаше като момиче до края на 8-я месец...

Гледам, че коментирате за слинговете, аз съм мнооого навита на едно такова чудо, само дето не съм срещала по детските магазини във Варна, вероятно ще трябва да си го набавя по интернет.

Поздрави на всички мами и тумбаци!

# 69
  • София
  • Мнения: 2 245
Интересно инфо даваш Сънрайз, благодаря ти!

При мен се установи, че не усвоявам добре фолиевата киселина и от 8ма седмица, което е малко късно, приемам метафолик. Първите 3 месеца изяждах поне по 3,4 портокала на ден, явно организмът си знае какво му липсва.

Ради, ако има недай Боже нещо, може да се види на 2рата ФМ, която е между 18 и 21 седмица. Тогава се прави оглед на гръбначния стълб и се следи за спина бифида. Но не си го слагай много на сърце...нашите майки не са пили фолиева, пък ние сме ОК, нали?

Мира, стискам палци, да нямаш проблеми с контракции и разкритие!

# 70
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте, момичета!
sunrise7, това ми звучи много интересно като обяснение, факт е, че почти се научих да си контролирам кихането, щото в началото ми прималяваше чак от него .... Сега просто ще чакам 17 Rolling Eyes
Аз от началото на бременността до сега приемам Неофолик сутрин и вечер по 1 хапче, питах  доки за допълнителни витаминки, ама засега не са ми били нужни.
Приятен следобед от мене Simple Smile

# 71
  • Мнения: 9 501
Мира, дано доктора е "познал" както предния път Mr. Green и сега да е една кротка девойка Heart Eyes
Трепи ги тез гъби, че са опасни Confused

Ето как да си направите слинг, ако не ви се дават излишни пари Wink
http://sling.beinsa.info/newborn_carry.htm
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0

Тук има мн подробна инструкция за ползването и позите на бебето:
http://www.babysling-lana.hit.bg/

От тук можете да си поръчате...
http://slingbg.wordpress.com/
Има и др сайтове..

# 72
  • Мнения: 326
MTV не знам кое от момичетата беше казало по - рано, че ти май си имаш цяла съкровищница от линкчета  Grinning
 Благодаря, че ги споделяш   bouquet

# 73
  • Мнения: 579
Здравейте!

Аз пак,както винаги,нищо не съм чела от новата тема. Embarassed

Вчера бяхме на преглед,бебето си е наред,расте нормално,риташе много.Кръвното пак ми е много ниско обаче.Пола не можяахме да го видим понеже риташе много.

Да се похвалим,даваха ни по телевизията-давахме интервю по повод седмицата на кърменето  Mr. Green Който хваща Рекординг може да ни е видял в новините. Laughing

Ремонтът го почнахме,така че тази седмица няма да пиша повече сигурно.

# 74
  • Мнения: 9 501
Моля, моля valkiria79  Blush, дано съм полезна с това..

Общи условия

Активация на акаунт