Литература от автори - детски психолози?

  • 3 511
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 219
ДА,но именно Додсън пише,че няма значение с какво ме храни детето-със шише с АМ или с гърда Rolling Eyes ShockedВ началото като го прочетох това си помислих,че аз нещо не съм разбрала правилно или пък написаното става въпрос,че нама значение дали се храни с кърма от шише или с кърма от гърда.ДА ама не!Човека направо си казва,че каквото и да изберем-кърма или АМ и двете са еднакво полезни и че нямало научни доказателства,че едното е по-полезно от другото! Whistling

# 16
  • Мнения: 1 219
Даже сега,за да се подкрепя отворих книгата "Изкуството да бъдеш родител"и прочетох още веднъж написаното!Намира се на 25стр.,за по-любопитните могат да отворят и да прочетат. Peace

# 17
  • Мнения: 9 483
ДА,но именно Додсън пише,че няма значение с какво ме храни детето-със шише с АМ или с гърда Rolling Eyes ShockedВ началото като го прочетох това си помислих,че аз нещо не съм разбрала правилно или пък написаното става въпрос,че нама значение дали се храни с кърма от шише или с кърма от гърда.ДА ама не!Човека направо си казва,че каквото и да изберем-кърма или АМ и двете са еднакво полезни и че нямало научни доказателства,че едното е по-полезно от другото! Whistling

Айде да не влизаме в цитиране на книгите...ще го направя в случая, защото с написаното от теб подвеждаш останалите Naughty
Не вади 1 изречение от целия пасаж и смисъл. Ето какво е написал:

"..Естествено или изкуствено хранене -погрешно поставен въпрос

Проблемът с храненето още повече се обърка заради спора между привържениците на гърдата и почитателите на би¬берона. Жалко е, че хората реагират толкова емоционално, като се присъединяват към единия или другия лагер. Това е тема, по която се горещят лекари, медицински сестри, де¬тегледачки и обкръжението им. Така понякога се насажда чувство за вина у майките, които не кърмят бебето си. Хо¬рата казват: „Кърменето е измислено от природата." Забе¬лежка, според мен толкова смислена, колкото и следната: „Ако Бог искаше хората да летят, щеше да им даде крила."
На препирнята може да се сложи край чрез следното твърдение: не съществува нито едно научно доказателство, че единият от двата метода е по-благотворен за детето във физически или психологически план. Вие сте тази, която ще изберете предпочитания от вас метод.
Но ако се спрете на храненето с биберон, гледайте да притискате детето към себе си и да го галите точно както бихте правили, ако го кърмехте. Впрочем и тук не става дума за строго правило. Бебето ви не се излага на никакъв психологически риск, ако случайно му дадете биберона набързо. То просто се нуждае от физически ласки, все едно дали го кърмите или не."


Та всеки вижда смисъла на написаното-той не е "за" или"против" , защото все пак има и случаи в които майката не може да кърми-но може да си гушне бебето-нали Wink

Общи условия

Активация на акаунт