Раждане секцио без избор на екип

  • 7 133
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте   bouquet
Аз искам да питам дали има такива случаи на мами, които да са родили със секцио по медицински причини и да не са си избирали екип, т.е. безплатно. Ако има такива случаи как става записването в болницата,  насрочване на дата, тонове на бебето и т.н. Защото си мисля, че още на регистратурата като кажеш, че си с направление за секцио ще ти кажат да си избереш екип. newsm78
Не казвам, че в никакъв случай няма да платя за избор на екип или рушвет, в крайна сметка здравето на бебето и доброто развитие на раждането са най-важни, но искам да проуча всички варианти  Peace


# 1
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 078
Поне доколкото знам безплатно секцио може да ти направят само по спешност.

# 2
  • Мнения: 79
аз родих по този начин. но при мен се знаеше още от първия месец, че не мога да родя нормално. имах ингвинална херния. докторката от ЖК ме пращаше всеки месец на хирург, който си пишеше постоянно становището, как се развива хернията и някакви там подобни... в 8 месец имах контракции, отидох в Шейново и ме приеха за задържане. лежах 4-5 дни, през които минаваха какви ли не доктори, на всички обяснявах какъв ми е проблема, накрая мъжът ми донесе всичките изследвания и прегледи, които са ми правени /гинекологични и хирургични/. викнаха си техен хирург, да ме прегледа, той потвърди написаното и ми казаха да отида пак в болницата с епикризата и обменната карта в която задължително да пише че трябва да раждам секцио, за да го поеме здравната каса, в началото на 9-тия месец . като отидох, тъй като всичко вече беше нормално ме попитаха дали съм си избрала дата аз има казах, че искам да е възможно най-близо до термина и така решихме да е на 17-ти 7 дни по-рано. те казаха че ще съобщят на хирурга и той да дойде на същата дата сутринта и така ми направиха и двете операции една след друга с 1 разрез. не съм плащала на никой нищо. когато отидох при докторката да ми маха конците си и дадох сума, която предварително бях решила, за здравето на мен и на детето.

# 3
  • Мнения: 100
Може по мед. причини.

# 4
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Поне доколкото знам безплатно секцио може да ти направят само по спешност.
И по медицински причини.
Взима си направление от лекуващия гинеколог и отива в избраната болница за преглед и насрочване на дата.
Не могат да те задължат да избереш екип.
Ти решаваш дали да го направиш или да се оставиш в ръцете на тези, които са на смяна.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте   bouquet
Аз искам да питам дали има такива случаи на мами, които да са родили със секцио по медицински причини и да не са си избирали екип, т.е. безплатно. Ако има такива случаи как става записването в болницата,  насрочване на дата, тонове на бебето и т.н. Защото си мисля, че още на регистратурата като кажеш, че си с направление за секцио ще ти кажат да си избереш екип. newsm78
Не казвам, че в никакъв случай няма да платя за избор на екип или рушвет, в крайна сметка здравето на бебето и доброто развитие на раждането са най-важни, но искам да проуча всички варианти  Peace

Когато става въпрос за секцио по медицински причини, аз лично бих избрала и избрах екип. Не е все едно кой те оперира. Секциото е коремна операция и не е толкова проста, колкото се опитват да я представят.
Така че не си спестявай едни пари за сметка на други, които би дала за да оправиш простотиите, сътворени от някой лекар.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 209
Когато става въпрос за секцио по медицински причини, аз лично бих избрала и избрах екип. Не е все едно кой те оперира. Секциото е коремна операция и не е толкова проста, колкото се опитват да я представят.
Така че не си спестявай едни пари за сметка на други, които би дала за да оправиш простотиите, сътворени от някой лекар.

Точно така е.
Все пак при естественото раждане лекарят в много случаи почти не е необходим, докато при секцио е главното действащо лице.
Всъщност изобщо не мога да си представя да ми предстои каквато и да е планова операция, и да не си избера хирург.

# 7
  • Мнения: 2
моят случай беше такъв ,първият път когато родих.Започнаха да се губят тоновете на бебето и трябваше да се направи спешно секцио.Аз нямах време да реагирам , а какво остава за избор на екип.

# 8
  • Мнения: 9 451
Аз бях с планово секцио.
Уговорката беше единствено с наблюдаващия ме АГ.

Последна редакция: пн, 10 авг 2009, 18:20 от Кристал

# 9
  • Мнения: 3 372
Аз не платих нито стотинка, но секциото беше по спешност. Нямах избор на екип

# 10
  • Мнения: 514
Моя съвет е ти да си избереш екип, недей да разчиташ на добрата случайност да попаднеш на свястен лекар. В стаята, в която лежах след секциото всички момичета бяхме оперирани от различни лекари. Аз нямах особени проблеми, като изключим стандартните за след секцио температура, болки и т.н. Но при една мама оперирана от друг лекар имаше сериозни проблеми, включително и с бебето й, което беше нарязано на главичката и го шиха допълнително. Отделно зарастването на раната беше различно при всяка една от нас.  

# 11
  • София
  • Мнения: 1 139
Аз също бях с планово секцио.
Разчитах на лекаря си и това ми даваше спокойствие последните дни от бременността.
Желая ти успех Peace

# 12
  • Мнения: 1 464
Аз не разбрах-ти имаш ли медицински причини или просто питаш хипотетично?

# 13
  • Мнения: 998
Може да мине по касата,ако е по медицински причини секциото,аз ще съм планово секцио ,обаче екип ще си избера,че иначе може да попадна на великия специалист от миналия път.Все пак е операция и не може да се довери на случайността човек.

# 14
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 692
И двата пъти съм раждала секцио по мед. причини без избор на екип. Първият път се наложи по спешност и нямам мнение, но сега отидох на регистратурата в МД около 8м. казах, че ще раждам там секцио по м.причини и неискам избор на екип. Пратиха ме на дежурният етаж в този ден. Прие ме доктор, който ме прегледа и каза, че ако всичко е наред да отида 2седмици преди термин с багажчето. Отидох приеха ме, направиха ми изследвания, назначиха ми дата и ме срязаха без проблем.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт