ЮНОШЕСКИ АРТРИТ-3

  • 136 778
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 101
Здравейте!
На някой случвало ли му се е в изследванията СУЕ и С-реактивен протеин да се разминават. Веднъж СУЕ ни е в норма, а СRP 3 пъти над нормата, а след 1 месец СУЕ е 2 пъти над нормата , а СRP в норма???  newsm78
Някой може ли да ми даде някакво обяснение за този парадокс? Thinking
случвало ни се е
последния път СУЕ-то беше горе-долу в норма 25, а ЦРП-то 204  smile3506
утайката по-бавно се качва и по-бавно пада, докато протеина бързо се качва , но и  по-бързо спада.....
в такъв случай променяли ли сте лечението или си е оставало в същите дози и лекарства

# 31
  • Мнения: 192
не много, а ужасно много е това
между другото тя беше с температура 39,9 три дни
докато лежахме в болницата й направиха всякакви изследвания
излезе "само" някакъв вирус
температурата падна, т.е само след 1 ден без темп и С-реактивния падна веднага  newsm12
а бе странна работа....

# 32
  • Мнения: 192
ingiliyska не й промениха лечението остана си както преди
половин таблетка медрол през ден и метотрексата 3 табл. в събота
всички изследвания и посявки бяха ок

# 33
  • Мнения: 1 650
И аз да се отчета- от няколко дни дъщеря ми много премигва и днес я заведохме на очен. Слава богу, оказа се само алергичен конюктивит, всичко останало е ок.

# 34
  • Мнения: 101
Искам да питам тези, които са слагали ледерлон с ставата, после продължава ли да се пият кортикостероиди??? И какво се случва после? Как минава процедурата? Трябва ли да има болничен престой или се слагат в кабинета при преглед??? И ако има нещо друго, което не съм се сетила да питам.

# 35
  • Мнения: 192
На нас са ни слагали 2 пъти ледерлон в ставата, след това не сме пили кортизон....Но нали това е идеята, лекарството да се приложи локално....Значи казах, сложиха ни 2 пъти през 6 месеца...Правиха ни ги в Болницата, д-р Стефанов..След пункцията крака трябва да е 24 часа в покой, т.е да не се стъпва на него....Ами това си спомням за сега

# 36
http://www.rheuma-online.de/tv/list

http://www.tiz-info.de/nc/aktuelles/tnf-ticker.html

не съм писала от много време, но ви пускам 2 адреса на немски, които могат да са ви от полза

# 37
  • Мнения: 192
Здравейте, как сте?
Няма Ви от няколко дни....
При нас пак дилема......днес правихме изследвания С-реактивния 84, утайката-20
Клинично е добре, не я боли нищо , няма поддуване..... newsm12
Утре мисля да направя нови, на частно с плащане.....Сега пак трябва да се убеждаваме, че няма да боли, ще има пак едни сладоледи, чипсове....Еееее  smile3511 smile3514

# 38
  • София
  • Мнения: 8 348
това му е лошото на серонегативният артрит
и двата показателя може да са повишени от нещо странично
изчакай поне седмица преди новите изследвания

# 39
  • Мнения: 192
possessed Благодаря за съвета.. newsm51.И аз мислех и реших да ги направя другата седмица.... smile3506 Твоят пост малко ме успокои, че докито нещо не вдига... newsm03 newsm12

# 40
  • Мнения: 1 650
това му е лошото на серонегативният артрит
и двата показателя може да са повишени от нещо странично
изчакай поне седмица преди новите изследвания
Аз пък не знаех за такова чудо.

# 41
  • Мнения: 192
Резултатите от вчера, С-реактивен 9, утайка-3...Направо не е за вярване.. newsm12 newsm17

# 42
  • Мнения: 101
Резултатите от вчера, С-реактивен 9, утайка-3...Направо не е за вярване.. newsm12 newsm17
smile3501

# 43
  • Мнения: 57
Как предпазвате децата си от заболявания през зимата? Давате ли им някакви стимулиращи лекарства? Миналата зима давах на дъщеря ми ИМУНОБОР КИДС и се разминахме много леко, но тази година приема Метотрексат и Медрол и незнам какво да правя. Нали те подтискат имунната система, а аз да я стимулирам... нещо не се връзва. Давайте съвети, че е време за профилактика.

# 44
  • Мнения: 1 650
Аз давам Цитросепт, но след спирането на Метотрексата, нищо че се води противовъзпалително, не имуностимулатор. Иначе съм давала само витамини- Саностол.

Общи условия

Активация на акаунт