Топене на пишлето в калиев перманганат за дезинфекция.

  • 37 252
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Така,това е поредното предложение на свекървата.
Мъжът ми казва,че трябва да вземеме от аптеката перманганата,от моя страна следва учудване за какво ще го ползва и той ми казва,че майка му,му е казала да топнеме пишчицата на детето в слаб разтвор на перманганата.
Защото тя така правила като били малки с брат му.
Е какво ще кажете за идеята?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Принципно и педиатрите го изписват, но трябва много да се внимава, защото ако го направите по-силен може да изгорите кожата. Аз лично не го ползвах, въпреки че го купих.
Предпочетох компрес с риванол.
Става въпрос, когато забелиха пишлето докрай.

# 2
  • варна
  • Мнения: 193
Аз съм го ползвала когато малкия се роди,защото имахме ситни пъпчици по гръбчето ,слага се много малко,колкото съвсем леко водата да си смени цвета,водичката трабва да стане леко розова.

# 3
  • Мнения: 2 755
Сигурно очакваш група кокошки дружно да оплюват свекървати

# 4
  • София
  • Мнения: 5 382
На нас ни забелиха пишлето на 5 месеца . След това само във водата докато го къпехме с баща му сме го забелвали и измивали хубаво с водичка . Но след процедурата при педиатърката му се подуха тестисчетата . Не съм спирала забелването , но слагахме компреси с риванол . Сега , когато е вече на 4 год. се забелва сам и се мие . Не съм чувала да се топят пишлета в калиев перманганат .

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Аз не бих използвала-особено за тази зона.

# 6
  • Мнения: 977
Да го правите ей така профилактично е опасно, може да стане по концентриран разтвора и без да искате да го изгорите. Аз не бих го направила на моето дете!

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ако няма някакъв проблем детето не виждам смисъл да го миеш с калиев перманганат.
Не е опасно, но трябва да се внимава с дозировката.

# 8
  • на дъното
  • Мнения: 1 547
Цитат на: jakinik
Ако няма някакъв проблем детето не виждам смисъл да го миеш с калиев перманганат.
По безобидно е в тетра върши същата работа Peace

# 9
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Ако няма някакъв проблем детето не виждам смисъл да го миеш с калиев перманганат.
Не е опасно, но трябва да се внимава с дозировката.
И аз съм на това мнение.

# 10
  • Мнения: 9 905
пишките нямат нужда от дезинфекция, а от измиване.

# 11
  • Мнения: 262
Цитат на: jakinik
Ако няма някакъв проблем детето не виждам смисъл да го миеш с калиев перманганат.
По безобидно е в тетра върши същата работа Peace
и аз така мисля, по добре недей

# 12
  • Мнения: 337
Разтвора трябва да е много слаб , бледорозов на цвят . Имам смътен спомен , че съм правила на сина ми навремето.
Но това се прави само ако има нужда , при забелване , както вече казаха , при инфекции разни , но не и профилактично или просто ей така заради идеята .

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Цитат на: jakinik
Ако няма някакъв проблем детето не виждам смисъл да го миеш с калиев перманганат.
По безобидно е в тетра върши същата работа Peace
И ние ползвахме Смрадлика.Действа противовъзпалително и не вреди по никакъв начин.

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако няма някакво възпаление, стигат само вода и сапун за дезинфекция.
Ако има нещо зачервяване, възпаление, е по-добре първо да го види лекар, и той да каже как да се лекува.
Ако просто сте забелили пишлето, компреси с риванол ще са от полза.
И ако ползвате калиев перманганат, разтворът трябва да е толкова блед, че почит да не си личи. Не го правете ярко розов, да не му изгорите кожата, това са деликатни зони.

Общи условия

Активация на акаунт