Топене на пишлето в калиев перманганат за дезинфекция.

  • 37 328
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 291
Какви са тия перманганати,тетри и чудеса? Ние даже още не сме забелили пишлето (На 3 г. ) и не го и насилвам.Сега е наполовината. Старя се да го мия на повечето изпишквания и всеки ден се къпем,лятото и по два пъти. АМа чак пък химикали разни ,мерси. Без нужда не виждам смисъл.А ако има нужда ще го направи лекар.

# 31
  • София
  • Мнения: 30 210
аз съм чувала за тетра, ние сме още малки, ама ще следя темата, че ни предстои

# 32
  • до реката
  • Мнения: 295
И моята свекърва ми беше дала калиев перманганат но за мен тя не е човек които е гледал бебета въпреки че има две момчета тя не ги е гледала като малки.Когато имахме проблем с пишлето възпаление или нещо подобно използвахме смрадлика в чашка и като игра всичко отминаваше.

# 33
  • София
  • Мнения: 529
Подобни теми много  ме радват, защото за пореден път се убеждавам каква съм късметлийка със свекърва на 250 км. от мен, която никога не ми се бърка в гледането на децата  Mr. Green
Сега на въпроса: ако няма проблем (демек възпаление) е абсолютно ненужно използването на калиев перманганат. В момента пишката на малкия е забелена до половината - в общи линии съм оставила процеса на природата, аз само забелвам докъдето може и почиствам с вода без да натискам. До сега не ми се е налагало да ползвам дори и риванол. Все пак ако имаш колебания по въпроса, най-добре попитай педиатъра си  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 17 595
Какви са тия перманганати,тетри и чудеса? Ние даже още не сме забелили пишлето (На 3 г. ) и не го и насилвам.Сега е наполовината. Старя се да го мия на повечето изпишквания и всеки ден се къпем,лятото и по два пъти. АМа чак пък химикали разни ,мерси. Без нужда не виждам смисъл.А ако има нужда ще го направи лекар.

И какво те кара да си толкова дълбоко убедена, че това е повод за гордост? Направила си някакъв експеримент - хубаво - ама защо смяташ, че и останалите трябва да го повторят? Преди дори да си видяла резултата от твоя - пък да не говорим за каквито и да било претенции за представителност на извадка от 1  Shocked

Общо взето, при такъв подход, детето ти може и да извади късмет. Дай Боже. Ама може и да не стане така. Познавах момченце, гледано на този принцип, което не беше от най- големите късметлии. Е, не беше и най- големия куцузлия, ама когато на 5 години хирург му помогна с разлепването на кожата, със седмица изпитваше силна болка при пикаене - до степен да се стиска до и след възможното - а да се къпе, камо ли с някого, го беше страх близо година след тази интервенция. Не знам дали това е по- добро от обръщането на внимание на спазване на елементарна хигиена от по- ранна възраст.

Впрочем, не знам защо учителите и възпитателите ти са пропуснали да те информират, но сапунения р-р, както и билковите отвари, съдържат най- различни химикали.

# 35
  • Мнения: 3 929
Не мисля, че калевият перманганат трябва да се използва за профилактика. Ако на пишлето му няма нищо, не е възпалено, зачервено и пр., не е необходимо да го топиш в такъв разтвор. След като педиатърката го забели на 5 - месечна възраст, промивах първите 2-3 дена с риванол и правех компреси с риванол, а после продължих да го обливам с отвара от лайка, след като го измивах, т.е. след баня. Така ми препоръча педиатърката.

# 36
  • Мнения: 1 219
Никога не съм ползвала,но се учудвам.Дори не знам за какво служи BlushЗатова не искам да ти се меся дали да послушаш свекито или не.Но ми е интересно и ще продължавам да следа темата,за да разбера повече за калиевия перманганат Peace

# 37
  • Мнения: 3 453
   След забелването от хирурга мазахме 7дни с Лидокаин и повече не сме правили нищо.Сега само го забелваме като го къпем.Що за методи има твойта свеки в 21 век? Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 44 286
ако има някакво зачервяване или възпаление само ще помогне. хубаво е.
но ей така профилактично няма никаква нужда. за отлепянето няма да помогне...иначе се ползва и при малки и големи момчета Wink
успокоява много ако има нещо.
прави се съъъвсееем бледо розава и се топва пишето за няколко мин. важното е да е съвсем добре разтворен, защото ако останат неразтворени кристалчета оже да го изгорят жестоко.

# 39
  • Мнения: 125
Аз използвам  разтвор на калиев перманганат за обливане след банята всеки път когато  къпя бебето-т.е всяка вечер.  NaughtyПедиатърката ни го препоръча като много добър начин за дезинфекция, особено сега,в жегите,когато е много лесно да се подсече или да се развият разните му там микроорганизми в сгъвките на крачетата и ръчичките, и по шийката.
По време на банята забелваме  пишлето и определено до сега калиевият перманганат не е навредил с нищо, което означава,че е по-вероятно да помага Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 44 286
e, това че едно нещо не вреди, хич не значи по правило, че помага Wink

# 41
  • Мнения: 125
По-горе бях написала,че ни го препърча педиатърката,като доста добро средство за дезинфекция..т.е ,че помага..а по-долу написах,че не не съм забелязяала да вреди.. Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 44 286
а нужно ли е човек да си дезинфектира детето? всекидневно? едно измиване не ви ли се струва напълно достатъчно? ти самата дизенфектираш ли се всекидневно?
а иначе...след като няма възпаление реално няма на какво да помага.....но че не вреди - така е.

# 43
  • Мнения: 2 447
Ползвала съм калиев пермаганат,за да почиствам пишката след забелване,по препоръка на педи....

# 44
  • Мнения: 125
 offtopicАко използването на интимен гел всеки път при  къпане или промивки със смрадлика е дезинфекция -да дезинфекцирам се... Peace
Иначе всеки сам решава какво да прави за хигиената на бебето си:) В това топло време, по цял ден с тоя памперс..според мен кожата му яко се задушава и колкото и да го забърсвам през деня,когато сме навън, не е като да съм го измила добре,затова аз разчитам на този начин на дезинфекция,като превантивна мярка срещи възпаленията.. Аз просто споделих мнение и опит-не виждам нищо лошо в това Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт