Здравословно хранене по време на бременност

  • 29 512
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Ели, ти в кой град живееш Simple Smile

# 61
# 62
  • Мнения: 3 988
някъде бях чела, че кълнове при бременност не е добре

Аха.  Peace
Сурови кълнове и покълнали семена (поници) яжте само готвени по време на бременност. Възможно е да съдържат бактерии - е-коли, салмонела и други.

ЕЛИ, киноа е правилно.  Grinning

# 63
  • Мнения: 1 125
 ooooh! лелеее колко глупости изчетох само в няколко страници ...

Не че не качих цели 22-23 кг за цялата бременност, не че това е свръх полезно, но все пак "допълнителни" 10-тина килограма могат да се качат за 9 месеца и без бременност, и при това изобщо не са равносилни на тъпчене ... еквивалентни са само на 250 излишни калории на ден (например малък шоколад, или пък 1 вафла, или пък 2 банана) и НЕ могат да доведат до гестационен диабет!!! Нито до някаква вреда за бебето. Освен това, ако въпреки натрупаните килограми не се е превишило нормалното тегло, ефектът е единствено козметичен.

За рибата - никак не е от толкова полезните и препоръчителни храни, още по-малко пък сьомгата - всякаква друга е по-добър вариант. Ама както и да е.

А тая статия за млякото ... просто ме разби! Глупости, глупости и пак глупости. Все едно да слушаш аргументите на вегетарианец колко ужасно вредно е месото ...  hahaha пък глупостите за антибиотиците в кашкавала са ... да се чуди човек как някой може да ги измисли.

Не е вярно и че газираните напитки са вредни. Вредни са подсладените напитки, независимо дали са газирани, и при това само когато с тях се прекалява.

 Peace Това, което наистина може да навреди по време на бременност, са големите количества ретинол. Та НЕ БИВА да се консумира черен дроб например. Някои консерванти могат да лишат бебето от кислород - желателно е да не се прекалява с колбаси. Пърженето е хубаво да става в прясна мазнина, още по-добре да не е хидрогенирана.

# 64
  • Мнения: 158
всичко си е до ораганизъм. аз ядях много малко. и тъй като нямах голям апетит поне гледах да ям много плодове и зеленчици. мъжа ми ми поръчаще от едно семейство, което отглеждаха всичко в градаината си. качих малко и най-важното малкия се роди здрав (роди се 3.400), което за мене както каза лекарката ми е много. така че яж каквото ти е на сърце.

# 65
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Не съм се ограничавала особено през бременността и качих 13кг, което мисля е добре. Бебето ми се роди 4100гр. Още като излязох от РД бях -10кг. Така, че, всичко е до натура. Разбира се, не трябва и да се прекалява. И наистина в 9 месец се качва най-много.
П.П. От 6-ти месец имах зверски киселини и това ми "помагаше" да не ям по много.  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 838
млякото по магазините не е истинско мляко и аз затова почти не използвам мляко, това пропуск ли е?

# 67
  • София
  • Мнения: 39 766
Можете да компенсирате с млечни продукти.

# 68
  • Мнения: 3 988
млякото по магазините не е истинско мляко и аз затова почти не използвам мляко, това пропуск ли е?
Можете да компенсирате с млечни продукти.

Само дето тези млечни продукти се правят от същото не истинско мляко, че и имат други добавки.  Wink

Колибка, има много бременни жени вегани или такива, които преминават на веганско хранене по време на бременност (без мляко, млечни и яйца). Съвсем ок е.
Ако нямаш проблем, може да хапваш яйца. Киноата (зърнено) е много богата на протеини.
Не мисля, че е проблем да не ядеш мляко, ако останалата храна ти е "разумна".

# 69
  • Мнения: 92
Качих 5 кг през бременността.Бебчо се роди 2630гр.Понеже съм с диабет съм си на диета, което си е и здравословно хранене.Пълнозърнест хляб, месо , яйца ,зеленчуци ,плодове и по на често о по -малко хранене.

# 70
  • Мнения: 838
ядете ли риба и каква?

# 71
  • В.Търново
  • Мнения: 80
Аз обичам риба..най-често хапвам скумрия на скара и филе от пангасиус...На две седмици консумирах веднъж риба.Сега като се замисля отдавна не съм.... Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 39 766
anelia001, пангасиуса не е ли мазна риба? То и аз го обичам и редовно си купувам.
От време на време през бременността съм хапвала филе от хек.

# 73
  • София
  • Мнения: 462
Браво на жените, които могат да спазват здравословна диета през бременноста !

# 74
  • Мнения: 64
Месо не ям, но пък риба... - минимум веднъж в седмицата и сега и по време на бремеността   chef

Ям най-често лаврак, ципура, пастърва, по-рядко сьомга (че е страшна цифра!), а също и щука, зарган, ... абе каквото има в магазина май  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт