На пазар в Лозенград и Одрин -3

  • 313 606
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Благодаря ви момичета за поздравите!Изкарахме чудесно и скоро ще отидем и ние натам,защото мъжо ми обеща кожено яке за подарък

# 76
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
По новините даваха ,че имало големи наводнения в Турция дали може да се ходи до Одрин или си е опасно ?

# 77
  • Мнения: 12
Към одрин определо има големи наводнения, дори разбрах че някакъв българин загинал там. В Карклареле снощи късно следобеда започна да вали.
Купехме си Персил 6кг с 1л омекотител 20лири, Ариел 6кг за 30градуса мзин7 22лири, Ринзо 6кг 13,50лири, течен Ариел 1литър за 10 пранета 3,50лири, памперси 2 3-6кг 98броя от жълтите на памерс на едното място 22лири на другото 24лири с подарък кърпики на памперс и хъджис много памперси понеже аз тях ползвам и съм доволна. Всичко  е купувано от различни магазини понеже в единия едното е по евтино другото по скъпо и обратното. От пазара на малкия светещи маратонки за 5лири, ношница за 3,50лв, половер дебел без ръкав 3,50лв доста чорапи детски и за мен по 0,50лири/бр.. От панайрето долница за 5лири, мъжка риза с дълъг ръкав 10лири, долница мъжка 5лири. От детски магазин купихме страхотно кошке люлка за бъдещата госпожица 120лири леко преносимо дори и 5кг нетежи с балдахин с юрганче възглавничка всичко, направо се влюбих като я видях и викам вземаме я. Батерий за 0,11лири/бр. че много го ползваме-всичко в къщи пее свири пищи върти се и доста батерий отиват.  Но най важното си купихме нови гуми за колата Пирели 3 канални Агвамарин с дълбоки канали за дъжд с монтаж на място и на половината цена от тук с отстъпката ни излязоха 65лв/бр. И доста други работки.
п.с. Танче вие ходихте ли и какво си взехте.

# 78
  • Мнения: 6
Здравейте, аз вчера също ходих в Лозенград. От Кипата си взех: Ариел за 22 лири, омекотител Юмош 4 витра 5,50 лири, доместос 2 туби по 0,750мл за 3,25 лири двете, памперси Хъджис за 20 лири, калгон за пералня на някаква турска марка 0,500гр за 1,90 лири. Имаше течен ариел 2 литра за 5,50, но аз не съм доволна от него. От пазара естествено кори, чорапки по 0,50 лири, блузки на есприт и налфигер по 5 лири и др. работи. По Колинса има хубави дънки и панталони  по 35, 40 лири. Имаше и други магазинчето където имаше намаление на блузки по 10 лири. От границата взех мурати 11 евро. Доволна съм, както всеки път когато ходя.  Grinning

# 79
  • Мнения: 917
Вале дай повече инфо за гумите  Shocked

# 80
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 894
Хайде и аз да се присъединя към вас,защото доста често пътувам до Лозенград и Одрин по друга работа,но не пропускам да си напазарувам от там.Винаги на връщане спираме на един доста голям магазин в Лозенград за прах за пране и дрехи-от там вземам за всички в къщи,защото са на невероятни цени,а на всичкото отгоре се оказаха и качествени.Спортни тениски "Пума" и "Найк"-5 лири,долници най-различни-5-10 лири.Има и по завързани дрешки,но всички са до 10-15 лири.Цяло лято носихме дрехите от там,просто нямам забележка.
Към края на месеца ми се очертава пък натам и към Истанбул,че да напазарувам за зимата.

# 81
  • Мнения: 12
Вале дай повече инфо за гумите  Shocked
То се води като склад може би там ги продават и ги слагат на място, представители на завода който е в турция но всичко като машини и материали Италиански май каза, има и на good year и michelin по скъпи са но така или иначе са по евтини от нашите и като ги видиш за какъв грайфер става въпрос. Добре че съм предвидлива и взех визитна картичка за казвам на всички Wink www.erdogansemerci.com не съм го разглеждала, има и много джанти, и машините са им нови модерни. Другия месец ще ходим да вземем за на мъжа брат му че и той като видя иска.  Laughing

# 82
  • Мнения: 12
забравих да добавя, че никъде няма изкарана зимна стока /някой питаше/ дебели неща навсякъде викат другата седмица, има но не са есенни а аз исках по дебели анцузи да взема, но нашия тати най вероятно сам ще ходи по нататък да ни вземе.

# 83
  • Мнения: 598
Vale_bs , и аз благодаря за инфото за гумите!   bouquet
Мен нещо ме дошубя да ходим тази седмица в турско. Май ще остане за другата.  Cry

# 84
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Гумите от одрин ли ги взехте,и от къде?Ние смятаме утре да ходим ,понеже е пазарен ден!

# 85
  • Мнения: 12
не гумите от Лозенград, от околовръсното се пада някъде не е вътре в града.

# 86
  • Мнения: 52
Vale_bs ходихме.В общи линии не съм очарована имам предвид от пазара.Ами цени като нашите.Има сергии които са подредени и там цените са като тук пример дънки за дете 10год от 20-25 лири,долнища адидас хубава материя 15лири ,но има тук там сергии които стоката им е нахвъргана буквално там са по-евтини нещата примерно имаше машинно плетиво жилетки и пуловери мъжки за 10-12 лири моят зет си взе .Взех на малката пуловер с качулка за 5 лири и ватирана блуза пак за толкова/имаше и долнище но не взех и съжалявам/.В кипа взехме омекотител yumus 4л за 5,5 лири и препарат за петна ариел 2л за 5,5 лири/там ни намери една служителка която говори български и ни ориентира за промоциите/ нескуик 1кг за 8 лири ,нат. сокове по 0,99лири ,баклава толумби /гледахме да похарчим лирите че да ги връщаме/.От  Панаир експрес/този м-н мнго трудно го открихме добре че имах адреса и един човек ни заведе, тук искам да кажа ,че съм възхитена от хората там ,много ни помогнаха  много са отзивчиви и любезни/взех дънки за каката 15лири и анорак 10лири имаше намалени летни неща ,но в общи линии беше пообрано.Ами като за първи път в чужда страна и незнаещи език се справихме добре ,но незнам дали ще повторим поне не в Лозенград,може би в Одрин ,че ни е по-близо.
Искам да споделя нещо по отношение на документите .Значи ние нямахме зелена карта и тук от познат разбрахме ,че на границата правели застраховка ,която важи само за Турция.Отиваме там и от от офиса на застрахователя там първо  ни отказват под претескт че полицата ни била сключена на разсрочено плащане ,а след това се съгласи служителката като ни поиска 60 лв.А на границата разбрахме ,че от Турска страна можем да си направим  застраховка и ще ни струва 15 евро и  важи 3-месеца.Така и направихме.Добре ,че не се набутахме с 60лв.
Стана много дълго и се извинявам предварително  за дългия  пост.

# 87
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
ЗДравейте момичета!Искам да се похваля с новите покупки които направихме днес,понеже ходихме до Одрин.Първо от пазара купихме на малката чорапи за по 0.50лири,анурак за 5 лири и гащи за по 1 лира.ПОсле обиколихме магазините но все лятни разпродажби.Купих си едни червени спортни обувки за 25 лири от естествена кожа.На малката 2 блузки с дълъг ръкав,едната е от МИСС ПОЕМ за по 10 лири.Бельо от капалъ чарши за 10 лири и един сутиен за 5 лири.От там намерихме магазина до джамията с кожените облекла,една жена от капалъ чарши ни опъти и тя знаеше перфектно български.На  този магазин собственика се казваше Синан.Той е доста зареден и голямо разнообразие на якета.Аз си взех черно -естествена кожа ,от 345лири падна на 260 и на тази цена го купихме ,само не знам дали все още не си е скъпичко ,понеже и повече пазарлък и не правихме.Имаше много хубави дамски чанти които струваха по 85 лири пак от естествена кожа ,но различни цветове.Очите ми останаха в тях,но парите свършиха.Взехме си от пазара ягоди,после тоалетна хартия 24 рула за 6 лири и 1 веро за 1 лира.От безмитна къпихме цигари,но и те вече са увеличени! LM вече е на 13 евро стека , но ние взехме на промоция в една голяма кутия по 3 стека за 30евро.На митницата митничаря ни каза,че след Нова година се очаквало още повишаване на цигарите и най-евтините щяли да стигнат 4.50лева за кутия.Та това е в общи линии прибрахме се изморени,но доволни  със стегната ученичка ,а щях да забрави и дънки на Лакоста оргинални взехме за 30 лири ,но са  с много добро качество.Митницата и на отиване и на връщане я минахме за 20 минути.Изобщо нямаше коли и трафик.Те с това наводнение подплашиха хората да не ходят,а времето беше чудесно и слънчево.Това е за сега от мен. Лека вечер ви желая на всички !  love001

# 88
  • Мнения: 52
Indira може ли повече инфо за този магазин как се казва ,адрес ако знаеш.

# 89
  • у нас
  • Мнения: 5 742
Честити покупки, момичета.

Сладка капка честито ти кожено яке. Би ли го описала какво е? Интересуваме отгоре има ли яка от естествена кожа? Много е намалил според мен продавача. Вчера гледах тук кожени якета на цени 400-800 лв Peace

Общи условия

Активация на акаунт