Август, слънце и море, а МАРТенчето все расте, расте (9)

  • 10 053
  • 298
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 890
Ahoney, ще ме накараш да си търся слушалки сега  Laughing

Тинк, може би първо трябва да прецениш на какво най-много държиш в количката (всички хубости на едно място няма как да се намерят) и после да го търсиш в различните модели. Моята количка е пегперего, няма зимен кош, а е комбинирана и става и за новородено. За лятно бебе зимен кош не е необходим, за мартенско не знам. Имаше една мама тук с по-голямо мартенче, тя може да каже. Аз държах количката ми да е лека, моята е  7 кг и половина, защото асансьорът ни е на полуетаж и трябваше на ръце да я нося. Държах на цялата дръжка по съвет на приятелка, въпреки че лятната ми е с две дръжки и е супер лесна за бутане (maclaren, влюбена съм в тези колички). Исках голям кош и си мисля, че е много удобно когато детенцето е по-голямо и излизате с един куп играчки. Имам и поставки отстрани за чаша кафе или бутилка, това също е голям плюс. Недостатъкът са малките колела, защото Сф улици са си офроуд, но в Германия едва ли има такъв проблем  Simple Smile Според мен също е плюс или дръжката да се върти или гюрукът да се обръща - така бебето ще е защитено по време на разходка, когато слънцето ти е ту отляво ту отдясно. Важно е да е е много тясна, има колички по 50 см жирочина, навлечене едногодишно бебе не се чувства конфортно на 50 см, поне 60 трябва да е, това е стандартът май. При всички случай изборът на количка трябва да стае след много обикаляне и разглеждане на различни модели. Бутай ги, маневрирай с тях, така ще разбереш коя е твоята. Най-удобната количка, която аз съм бутала е тази

но пък е доста скъпичка в Бг

Арлина, зимният кош пази по-топло уж на бебето, за лятото е абсолютно излишен. Никола беше на 4-5 месеца, като започна зимата. Извеждах го или в космонавта и го слагам в слинг или в неговата комбиирана количка, в която съм сложила едно зимно чувалче. Не му е било студено или ветровито Peace

# 256
  • Мнения: 521
Хмм идея си нямам, нищо не разбирам от тия колички и колкото повече гледам толкова повече се обърквам.  newsm78

Последна редакция: нд, 16 авг 2009, 18:59 от Tink

# 257
  • Мнения: 1 313
То и аз нищо не разбирам, но има време Wink От зяпане по сайтовете съм хвърлила око на Peg Perego, но на място нищо не съм гледала, то е много рано. За мен е много важно и колко голяма става количката сгъната, защото колата ми е с малък багажник и хич не ми се сменя.
На мен термина ми е 1 март, което е към края на зимата, но понякога си има и много студени дни тогава. Може би си струва да се помисли за отделен кош newsm78 По нататък ще го мисля май.

Аз имам още един въпрос за пазаруване, в такава люлка до каква възраст може да спи бебето и после в креватче с решетки ли трябва да се премести: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_69&products_id=2520
Това ни е единствения вариант да не размерстваме мебели в нашата стая. Имаме отделна за детска, която е съвсем близо до спалнята ни, но ми се струва, че първите месеци е добре бебето да спи при нас.

# 258
  • Мнения: 135
еееееееее цветослава благодаря ти от сърце в чудо се видях това е нещото което така упорито търсих и не успях  bouquetа мариса е права че съм казала на бг че искам да ама грешката е моя Embarassed Embarassed Wink

# 259
  • Мнения: 1 890
Аз имам още един въпрос за пазаруване, в такава люлка до каква възраст може да спи бебето и после в креватче с решетки ли трябва да се премести: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_69&products_id=2520
Това ни е единствения вариант да не размерстваме мебели в нашата стая. Имаме отделна за детска, която е съвсем близо до спалнята ни, но ми се струва, че първите месеци е добре бебето да спи при нас.

Казват, че тези люлки-кошчета били по-добре за първо легло на бебето, отколкото по-голямо бебешко легло, защото в по-малките кошчета се чувствали по-сигурни. Аз не съм ползвала такова, всъщност и легло не съм ползвала много - някъде около седмица ми се събира. Бебетата се кърмят често, нощното кърмене е изключително важно както за тях, така и за стимулиране на лактацията. Аз пък съм човек, който много обича да спи. И така много бързо ми писна да ставам, да се облягам на възглавница, дремейки и кърмейки го, после да го слагам в леглото и така до след малко. Откакто го взех да спи при нас нямам една будна нощ. Кърмихме се, докато спим, и двамата щастливи и доволни  Grinning знам, че за някои това бебето да спи в леглото на родителите си звучи шокиращо, и за мен беше така преди време, сега ми звучи като най-естественото нещо на света. И с второто бебе живот и здраве ще е така

# 260
  • Мнения: 521
По повод количката таткото вика, че трябва само едно колело да има отрпед, т.е. общо 3, а не четири, била по-маневрена така... Трябва да ида и да пробвам да бутам да видя дали или... Но аз принципно ходя по магазини, гледам, като реша какъв модел да бъде си намирам същия, но по нета и така по-евтино го купувам.

марисса колко излиза тази количка дето казваш, че била много удобна в БГ? Много благодаря за разясненията!

По повод леглото ние сме решили да вземем ето такова на първо време  



Точно, защото им е по-добре да се чувстват по-защитени в по-малко пространство ще вземем и едно такова нещо, тука му викат "защитно гнездо":

Последна редакция: нд, 16 авг 2009, 19:16 от Tink

# 261
  • Мнения: 1 890
Тинк, страхотно легло, не съм виждала такива тук, на една ръка разстояние от мама, без никакви решетки  Peace Количката преди струваше 1600 плюс/минус нещо, сега не знам как върви - зимен, летен вариант и три комплекта колела за различни терени. За триколките съм чувала, че не са много стабилни, но за сметка на това са много проходими. Веднъж на графа пред очите ми една триколка се обърна с бебето вътре, не разбрах въобще как стана  Shocked Беше куини. Но сигурно си има разлика от количка до количка. Това, което каза Арлина за обема на количката в сгънато положение също ме вълнуваше мен, защото се оказа, че има колички, които не се събираха в багажника на старата ни кола (сега сме с комби  Wink). Темата за количките ми е много интересна. Аз от една страна си мисля, че е разумно да ползвам количките, които имам (още повече, че комбинираната ми много малко е ползвана) от друга ми се иска ето това

Тъкмо се похвалих, че ми е минало гаденето и днес цял ден съм зле Confused

Последна редакция: нд, 16 авг 2009, 20:02 от марисса

# 262
  • Мнения: 521
Оле много скъпи тия колички. Чак толкова пари хич не ми се дават...  Thinking

Съжалявам, че ти е зле  Sad Аз пък днес за първи път от седмици се чувствам като бял човек. Айде няма да се хваля да не го урочасам...

Легълцето е хубаво, зашото то си има прегадка, но за началото тя може да се свали и да се закачи леглото за леглото на родителите, а по-натам като не е нужно вече си се слага преградката и става нормално легълце. Много функционално!

# 263
  • Мнения: 1 313
Tink, много интересни неща си показала - не съм виждала тук нито легълцето, нито въпросното защитно гнездо. При нас не мисля, че ще можем да сложим такова легълце но ще помисля. Предполагам, че може да се поръча да се изработи някъде или да се достави от чужбина.

Мариса, тази количка и аз я заглеждах по сайтовете, но ми се струва ужасно тежка. Аз имам 7-8 стъпала докато изляза от входа, а и на вън предполагам има доста препятствия. Ние мислехме като наближи раждането да предложим на съседите да монтираме релси за количка на въпросните стъпала. Достатъчно са широки, така че няма да пречи, а има доста възрастни хора, някой пазаруват с колички, така че ми се струва ще е полезно не само за нас. Не знам до колко е възможно и колко струва, но ще проуча есента. А и все пак не е ясно, че съседите ще се съгласят, така че се подготвям да си нося Confused
Вярно, че има някой много скъпи колички, но аз се надявам живот и здраве да имаме 2-3 дечица и смятам, че ако сега избирам качествени стоки после ще мога да си ползвам нещата за следващите бебета.

# 264
  • Мнения: 723
По въпроса за количките аз лично смятам, че бебетата дай боже всичко да е наред- ще са по-скоро пролетни ,отколкото зимни ,та в тоя ред на мисли е по-добре човек да придобие лека количка без безброй видове кошове ,
и двете ми деца съм отгледала в обикновена количка  с чупещо се гръбче и съм много доволна,
освен това пак по мои наблюдения тоя летен кош на комби-тата има много странно легнало положение и на детенце му се вирват крачетата,
аз смятам да си ползвам старата количка,която е едно бих казала средна класа кенгуру, за която си купих навремето страхотен чувал и така си е перфектна и за зимата-не че в Бургас има такава Grinning,
а в момента за София -която е на годинка си купих лятна количка на КОСАТО, която пък е страхотно маневрена и е възможно най-леката-5 кг.
също така се снабдих с бейби борд пак за нея да я возя ,когато се роди бебока,
ако сега трябваше да си купувам нова количка щях да си взема новия модел на чико ЛАЙТ УЕЙ и да си ползвам зимния чувал, която количка е на цена 300 лева ,  с 5 позиции на гръбчето е 7 кг., което е максимално олекотен вариант
Племенницата ми беше с ПЕГ перего-много тежка идваше,да не говорим,че като стана на 7-8 месеца си беше непосилно дългото й бутане и качване по стълби,
триколките не ми се струват удачни за нашите разбити терени,
но разбира се всеки има мнение по въпроса за удобство и дизайн, Peace

Последна редакция: нд, 16 авг 2009, 21:12 от maimp

# 265
# 266
  • Мнения: 1 313
Предполагам, че е тази. Аз я отворих преди малко на един български сайт. Пишеше, че в България се продава без чувалче и, че няма напълно легнало положение. Имало 10 градуса наклон при главичката. На всякъде чета, че не трябва да има наклон, както и че възглавничка не трябва да се слага в началото.

# 267
  • Мнения: 723
Струва ми се,че е тя ,
видях я на място тази година -моя приятелка от Прага беше си я взела и независимо,че се води лятна е доста дълга-детенцето и беше 92 см. и спеше в нея,
а точно със плътен зимен чувал смятам че месец два не е проблем,
моите деца от 4-я месец бяха полулегнали, а на 5 седяха и не знам какво щях да правя ако гърба на количката не се чупеше,
в Бургас от април си и топло и мен лично такъв вариант на количка идеално ме устройва

# 268
  • Мнения: 723
Тази,която аз видях беше с напълно легнало положение ,с  пълно оборудване и се водеше ,че има и зимен вариант,
приятелката ми я беше пооголила ,заради жегите и не успях да го видя,
не искам все пак да въвеждам в заблуждение...........след ката пише ,че има 10 градусов наклон може и така да е,
аз обаче влизам в чужди сайтове и сравнявам............,
така например видях макларъни на безумно ниски цени, а у нас същите на невъзможни такива, за съжаление обаче трябваше да отида до Англия Grinning,
мое мнение въпреки всичко е , по-удобни са количките с чупещо гръбче,
стават и за летни и за зимни,
пак казвам не мога да възприема летния кош,който се бута назад и на детето му стърчат крачетата,
говоря от позицията на човек ,който е изгледал две пролетно-летни бебета с режим от 8 часа сутринта до 6 следобяд в морската градина, преминавайки през безброй препятствия по пътя,
но разбира се не налагам мнение Peace 

# 269
  • Мнения: 521
Тази,която аз видях беше с напълно легнало положение ,с  пълно оборудване и се водеше ,че има и зимен вариант,
приятелката ми я беше пооголила ,заради жегите и не успях да го видя,
не искам все пак да въвеждам в заблуждение...........след ката пише ,че има 10 градусов наклон може и така да е,
аз обаче влизам в чужди сайтове и сравнявам............,
така например видях макларъни на безумно ниски цени, а у нас същите на невъзможни такива, за съжаление обаче трябваше да отида до Англия Grinning,
мое мнение въпреки всичко е , по-удобни са количките с чупещо гръбче,
стават и за летни и за зимни,
пак казвам не мога да възприема летния кош,който се бута назад и на детето му стърчат крачетата,
говоря от позицията на човек ,който е изгледал две пролетно-летни бебета с режим от 8 часа сутринта до 6 следобяд в морската градина, преминавайки през безброй препятствия по пътя,
но разбира се не налагам мнение Peace 

А дай линк за това което си виждала в Англия, че ние ще се местиме там след няколко месеца.

Общи условия

Активация на акаунт